Grobis – vos keturi eurai, bet įsibrovimo faktas – nerimastingas

Parašė: Lina LIŪNIENĖ 2020-02-06

Sausio 30-osios rytą nemaloniai nustebintos buvo Plungės akademiko Adolfo Jucio progimnazijos valgyklos darbuotojos, aptikusios įsilaužimo į patalpas pėdsakų. Tiesa, įsibrovėlių grobis niekingas – vos keturi eurai. Bet nusikalstama veika vis dėlto įvykdyta.
Tai, kad valgykloje būta neprašytų svečių, darbuotojos pastebėjo apie 8.45 val., kai rado išlaužtas vidaus duris, pro kurias pavalgyti ateina mokiniai ir mokytojai. Tuomet išsiaiškinta ir tai, kad įsilaužimas turi pasekmių – nuo prekystalio pavogtas kasos aparato pinigų stalčius. Jame, kaip minėjome, buvo palikta nedaug – tik keturi eurai.
Plungės rajono policijos komisariato Reagavimo skyriaus viršininkė Ingrida Juškaitė pasakojo: „Vagys išlaužė, tiksliau – išspyrė, ne lauko duris, o vidines. Tai perša prielaidą, kad valgykloje apsilankė ne kažkas iš gatvės, o iš tų, kas buvo mokykloje. Kiek žinau, įtariamųjų dar nėra, bet peržiūrėjus vaizdo medžiagą, tikėtina, jie greitai bus sučiupti.“
Pasidomėjus, ar vagišių joks kitas grobis nedomino, policijos pareigūnė atsakė, kad ne. Nors valgykloje juk buvo ir įrangos, įrankių, maisto produktų, įsibrovėliai pačiupo tik pinigus.
Akademiko Adolfo Jucio progimnazijos direktorė Inga Litvinienė situaciją apibūdino panašiai: „Mes valgyklos patalpas nuomojame uždarajai akcinei bendrovei „Grūstė“, teikiančiai mums maitinimo paslaugą. Šios įmonės darbuotojos, pastebėjusios, kad valgykloje apsilankė vagys, pranešė ir savo vadovybei, ir mums.“
Mokykloje yra vaizdo fiksavimo kameros, todėl tikimasi, kad šis nemalonus incidentas bus išaiškintas. „Mūsų valgykla – cokoliniame aukšte. Vieta – uždara, tad iki to laiko, kol po trijų pamokų pradeda pietauti pradinukai, ten niekas neina. Tad iš pat ryto ir nepastebėta, kad durys išlaužtos, juolab kad jos buvo privertos. Kalbamės su mokytojais, su vaikais, aiškinamės, gal kas ką pastebėjo įtartino. Panašu, kad į valgyklą galėjo būti įsibrauta tarp 14 valandos popiet ir 9 valandos ryto“, – kalbėjo direktorė.
Įstaigos vadovės teigimu, nerimą kelia ne padaryti nuostoliai, o saugumo stoka. „Į mokyklą galima patekti ir per paradinį įėjimą, ir iš kiemo pusės. Prie paradinių durų turime budėtoją, kuris pasidomi, jei ateina pašalinis. Be to, 17 valandą šios durys uždaromos. Na, o kitos, esančios iš kiemo pusės, – ir be budėtojo, ir ilgiau atidarytos. Šiuo įėjimu naudojasi ne tik mūsų mokyklos moksleiviai, bet ir Sporto ir rekreacijos centro darbuotojai bei ugdytiniai, Atvirojo jaunimo centro lankytojai. Tad variantų gali būti įvairiausių“, – nerimastingomis mintimis dalijosi I. Litvinienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos… KITAIP (0)

Ar pavasaris, ar artėjančios Velykos čia kaltos, bet pastebiu, kad niūrių atspalvių nuotaikas vis dažniau keičia […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas