Gyventojų baubai: padarys nekokybiškai, o gal dar… ir apvogs

Parašė: Daiva GERIKIENĖ 2020-07-07

Reikia pripažinti, jog daugiabučių namų modernizavimas Plungėje vyksta gana sparčiais tempais: namai atnaujinami net ne pavieniai, o, kaip ne sykį yra pabrėžęs savivaldybės įmonės „Plungės būstas“ direktorius Audrius Šapalas, ištisais kvartalais. Tačiau ne visi renovacija džiaugiasi. Štai V. Mačernio gatvės 45-ojo namo gyventojai žino, kad greičiausiai ir jiems teks lipti į daugiabučių modernizavimo traukinį, bet yra tam besipriešinančių ir manančių, kad siūlymas renovuotis brukamas prieš žmonių valią. „Jei viskas taip gerai, kodėl tada kelis kartus buvo atlikta apklausa dėl gyventojų sutikimo?“ – kėlė klausimą viena moteris.
Išreiškusi tokias abejones plungiškė žurnalistus pakvietė dalyvauti minėtojo namo gyventojų susirinkime, kur kaip tik turėjo būti sprendžiamas klausimas dėl lėšų skolinimosi daugiabučiam namui atnaujinti.
Reikia pažymėti, kad apie V. Mačernio gatvės 45-ojo namo renovacijos reikalus prieš kurį laiką jau rašėme. Tąkart sulaukėme nuogąstavimų, kad per karantiną buvo išdalyti balsavimo biuleteniai ir gyventojai nuotoliniu būdu turėjo išreikšti savo valią: sudaryti lengvatinės paskolos namui modernizuoti sutartį su Šiaulių banku ar jos atsisakyti. Gavus balsavimo paštu biuletenį ne vienam kilo įvairių klausimų. Greičiausiai į juos taip ir nebuvo atsakyta, kadangi, kaip vėliau minėjo šį daugiabutį administruojanti „Plungės būsto“ darbuotoja Aušra Vengalienė, iš Būsto energijos taupymo agentūros, kuruojančios daugiabučių modernizavimo procesą, buvo gautas prašymas dar kartą surengti gyventojų susirinkimą ir viską paaiškinti.
Namo administratorė patvirtino, jog per karantiną V. Mačernio gatvės 45-ojo namo gyventojai išties gavo biuletenius. Taigi žmonių apklausos vyksta jau kurį laiką. Beje, per pirminę apklausą gyventojų dauguma pasisakė prieš renovaciją.
Pastarosiomis dienomis namo gyventojai vėl buvo kviečiami išreikšti savo nuomonę. Tai buvo galima padaryti pirmadienio vakare surengtame susirinkime. „Apsispręskite. Kaip norėsite, taip ir bus“, – ragino namo administratorė. Tie, kurie neturėjo galimybės dalyvauti susirinkime, savo nuomonę galėjo išsakyti iš anksto atvykę į „Plungės būstą“ ir užpildę vardinį balsavimo biuletenį.
Būtent tai, kad žmonės yra raginami dėl renovacijos išsakyti nuomonę kelis kartus, stebina kai kuriuos to daugiabučio gyventojus. „Turbūt nuo oro kaitos priklauso, kiek dažnai organizuos apklausas“, – juokavo vienas vyras. Tiesa, susirinkimo metu prieštaraujančiųjų modernizacijai turbūt buvo mažuma, nes didelių pykčių tarp žmonių nekilo. Netgi priešingai – dauguma buvo linkę pritarti renovacijai.
„Net devynaukštis renovuojamas, visi daugiabučiai aplinkui tvarkomi, tai ką, mes čia būsime protingiausi ir nepritarsime renovacijai?“ – bandantiems prieštarauti dėl modernizacijos atkirto kitas vyriškis.
Pasigirdo siūlymų, jog galbūt pakaktų tik patvarkyti namo stogą, be jokios renovacijos, tačiau modernizacijos šalininkai replikavo, jog tokio darbo efektas bus trumpalaikis, esą ne pirmą kartą stogas taisomas, po kurio laiko vėl tenka susidurti su ta pačia problema.
Pakalbinta viena moteris aiškino, jog pati renovacijai nepritarianti. To priežastis – abejonės dėl kokybiškų remonto darbų atlikimo. „Juk kiek yra buvę atvejų, kad kažkas kažko iki galo nepadarė, blogai suremontavo, užpylė. Bėdų tik daugėja. Iš tikro nėra kam dirbti, statybos bendrovės neturi gerų darbininkų“, – pažymėjo pašnekovė. Be to, esą yra ir tokių gyventojų, kurie bijo į savo butą įsileisti darbininkus, svetimi žmonės vis dėlto, neva gali ir apvogti.
Kitą dieną V. Mačernio gatvės 45-ojo namo administratorė A. Vengalienė informavo, jog po paskutinės apklausos 57 proc. gyventojų pritarė renovacijai (reikalinga mažiausiai 55 proc.). Tarp susirinkime dalyvavusių žmonių buvo du, kurie renovacijai prieštaravo, dar du apskritai neužpildė apklausos lapų. „Visus duomenis pateiksime agentūrai. Ji sutikrins. Vėliau bus derinama su banku, žiūrima, ar gyventojai neturi skolų ir pan., vyks projekto rengimas, statybos leidimo išdavimas ir kitos būtinos procedūros“, –
aiškino administratorė.
Minėtasis daugiabutis, jei teigiamai bus įvertintas visuose etapuose, pateks į 7-ąjį modernizavimo etapą. Remonto darbų pradžios reiktų laukti greičiausiai ilgiau nei metus.
„Laimės dalykas tie rangovai“, – su gyventojų abejonėmis dėl statybininkų darbo sutiko ir A. Vengalienė. Administratorė pridūrė, jog iš tiesų, kaip sparčiai ir kokybiškai vyks renovacija, daugiausia priklausys nuo konkursą laimėsiančios bendrovės.
„Ne nuo mūsų priklauso, kas tuos darbus atliks“, – akcentavo „Plungės būsto“ darbuotoja.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 1. Mačernio 3 parašė:

  „Ne nuo mūsų priklauso, kas tuos darbus atliks“, – akcentavo „Plungės būsto“ darbuotoja.
  Va, čia jau neteisingai ponia Vengalienė pasakė. Esate užsakovai ir turite kontroliuoti rangovus, bet to nėra.
  Pažiūrėkite kaip renovuoja V.Mačernio g. 3 namą.
  Šventinį savaitgalį 3 dienas palikta vata atvira, buvo lietus, prilijo ir dzin užsakovams. Kontrolės jokios, o turėtų būti.

 2. Nusivyles parašė:

  Renovavo birutes g.67 stoga po siai dienai varva vanduo per lietvamzdziu sujungimus buvo jau ne karta skustasi jokiu veiksmu,o paveluok sumoketi tuoj anstoliai.vat jums darbu kokybe

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Turtinga ta mūsų Lietuva besanti (0)

Pasaulinė koronaviruso pandemija atskleidė įdomų faktą – paaiškėjo, kad gyvename turtingoje šalyje. Nes jau ne vieną […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas