„Hermio“ parduotuvę apiplėšęs latvis sulaikytas Suomijoje

Parašė: Parengta pagal KAVPK pateiktą inf. 2018-10-22

Spalio 16 dieną Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas (KAVPK) išplatino pranešimą, kad Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos ir Plungės rajono policijos komisariato pareigūnai, bendradarbiaudami su užsienio teisėsaugos institucijomis, išaiškino 2014-aisiais mūsų mieste įvykdytą juvelyrinių dirbinių parduotuvės ginkluotą apiplėšimą.
2014 metų spalio 9-osios rytą, apie 9 valandą, Plungėje buvo įvykdytas sunkus nusikaltimas: grasinant ginklu apvogta Telšių gatvėje esanti juvelyrinių dirbinių parduotuvė „Hermis“. Į ją įėjęs vyriškis pakvietė pardavėją prie vitrinos ir paprašė, kad parodytų auksinę grandinėlę. Kai darbuotoja atrakino stiklines dureles, vyras rusiškai pasakė, kad tai – apiplėšimas, ir įrėmęs ginklą moteriai į nugarą pareikalavo sudėti aukso dirbinius į maišelį, kurį pats atsinešė. Plėšiko grobis – didelis kiekis grandinėlių, apyrankių ir kitų prekių, kurių vertė – daugiau nei 70 000 Eur.
Iškart po apiplėšimo pardavėja gana išsamiai apibūdino užpuoliką: vyriškis vilkėjo tamsius drabužius, buvo užsidėjęs tamsią kepurę su snapeliu, mūvėjo juodos ir raudonos spalvos darbines pirštines, buvo barzdotas, jo akis slėpė saulės akiniai. Nors į nusikaltimą sureaguota operatyviai ir žvalgydamiesi aplinkui „Hermį“ kriminalistai aptiko krūvelę brangenybių (tikėtina, kad sprukdamas kiemais link Senamiesčio mokyklos jas pametė nusikaltėlis – gal maišelis kiauras buvo, gal už kokios tvoros ar šakos užkliuvęs praplyšo – aut. past.), tačiau ir sekant karštais pėdsakais pareigūnams sugauti plėšiko nepavyko.
Gal užpuolikas ir manė lengvai išsisukęs, bet kriminalistai rankų nenuleido. Kaip rašoma KAVPK pranešime, teisėsaugininkai atliko didelio masto kompleksinius tyrimo veiksmus, glaudžiai bendradarbiavo su specializuotais kriminalistiniais padaliniais ir užsienio partneriais.
Gauta duomenų, kad 2014 metų pavasarį ir rudenį Latvijoje buvo įvykdyta panašių juvelyrinių dirbinių parduotuvių apiplėšimų. Per vieną iš jų pagrobta prekių už 28 000 Eur, o bandydamas apvogti kitą parduotuvę ginkluotas vyras paėmė įkaitą.
Tik po kelerių metų tyrimo buvo nustatytas parduotuvę Plungėje apiplėšęs asmuo. Įvykio vietoje įtariamojo palikti pėdsakai sutapo su nuo 2017 metų Suomijoje gyvenusio latvio individualiaisiais požymiais. Buvo išduotas Europos arešto orderis. Po trijų dienų plėšikas sulaikytas Suomijoje ir rugsėjo mėnesį perduotas Lietuvai.
Sulaikytasis nurodė, kad visus pinigus, gautus pardavus pagrobtus juvelyrinius dirbinius, jis išleido lošimo namuose. Vyriškis – suimtas.
Teisėsaugininkai tikrina, ar šis latvis nėra prisidėjęs prie kitų Lietuvoje ir užsienyje įvykdytų ir iki šiol neatskleistų nusikaltimų.
Už didelės vertės turto pagrobimą panaudojant šaunamąjį ginklą numatyta laisvės atėmimo bausmė nuo 2 iki 10 metų.
Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 31 straipsniu, asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir nepripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Aukščiau galvas! (0)

Ar pastebit, kad šiuo laikotarpiu mūsų akys, ausys ir smegenys tiesiog graibstyte graibsto visą informaciją? Išgyvenam […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Pranešama, kad Kinijoje išplitusio koronaviruso aukų skaičius jau perkopė tūkstantį, užsikrėtusiųjų – apie 42 tūkstančius. Ar Jūs reaguojate į pranešimus apie šį virusą?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas