Į dienos šviesą – antroji plateliškės knyga

Parašė:  2012-11-30

Praėjusį penktadienį Platelių dvaro svirne vyko didelė šventė, į kurią rinkosi ne tik plateliškiai, bet ir plungiškiai, mažeikiškiai, – plačiajai visuomenei pristatyta Plateliuose gyvenančios poetės Reginos Miežetienės išleista nauja knyga „Saulėgrįžos krante“. Tai jau antrasis leidinys, kuriame „suguldyta“ šios moters kūryba.
Reginos Miežetienės poezijos ir muzikos vakaras, pavadintas „Padėkos dovana Plateliams“, sulaukė ypatingo publikos susidomėjimo. Kaip sakė Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos Kultūros paveldo skyriaus vedėja Aldona Kuprelytė, net nesitikėta, kad šitiek ponios Reginos kūrybos gerbėjų į Platelių dvaro svirną sugužės. O jų sugužėjo – artimųjų, draugų, bendraminčių.
Poetė Regina save pristato paprastai: grynakraujė plateliškė – gimusi gretimame Stirbaičių kaime, baigusi Platelių vidurinę mokykla, dabar ten pat mokytojaujanti pati. R. Miežetienė – lietuvių kalbos mokytoja, nuo 1975-ųjų mokytojavusi Darbėnuose, o 1984-aisiais grįžusi į Platelius ir jų nebepalikusi.
Mokytoja sakė polinkį kurti turėjusi nuo mokyklos laikų, na, o rimtesnės poezijos ėmėsi apie 2000 metus. Maždaug prieš dešimtmetį įsiliejo į Plungės literatų klubo „Vingiorykštė“ gretas.
„Saulėgrįžos krante“ – jau antroji plateliškės poetės išleista knyga. Joje – daugiau nei 70 kūrinių. Vienas skyrius dedikuotas Plateliams ir jų gražuoliui ežerui, kitame – tik žemaitiškos eilės, į trečiąjį „suguldyti“ autorės jausmai, išgyvenimai, svajonės. Pirmoji knyga, pavadinta „Atvertas langas“, išleista 2006 metais, joje – apie 60 eilėraščių ir jų ciklų. Paklausta, ar į knygas sudėta visa kūryba, R. Miežetienė atsakė: „Tikrai ne. Prieš leisdama knygą, darau savo kūrinių atranką ir spausdinu tik pačius geriausius.“
Po renginio „Padėkos dovana Plateliams“ kalbinta poetė sakė, jog jai tas vakaras buvęs itin mielas ir jaudinantis. Juk tiek pačių artimiausiųjų ir bičiulių susirinko. Ponios Reginos draugės – Adelė Daukantaitė Šeškauskienė, Rita Fiodorova, Virginija Strakšytė, Jadvyga Bajorienė, Gražina Kazlauskienė, Aušra Dirvonskienė, Vilija Ramonienė, Marija Jankauskienė – skaitė jos kūrybą. Į skaitovių būrį įsiliejo ir pati autorė. Beje, ji ne tik skaitė, bet ir, pritardama gitara, padainavo savo kūrinį „Burtažodis“. Renginio metu muzikavo ir poetės vaikai – dukra Vitalija ir sūnus Raimundas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Kokias regioninės kultūros žaizdas atvėrė pandemija? (6)

Plungės kultūros centro direktorius, Lietuvos kultūros centrų asociacijos prezidentas, Lietuvos kultūros ir meno tarybos narys, Lietuvos […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ingrida Šimonytė paskelbė kandidatų į ministrus sąrašą. Kaip vertinate tokios sudėties ministrų kabinetą?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas