Į parodą kviečia tautodailininkai jubiliatai

Parašė:  2018-12-20

Plungės kultūros centras turi tradiciją metų pabaigoje surengti rajono tautodailininkų jubiliatų parodą. Ataskaitinėje ekspozicijoje kūrėjai stengiasi parodyti tai, kuo jie yra įdomūs, ką geba sukurti, kitaip tariant, turi neeilinę progą apie save priminti visuomenei. Gruodžio 11 dieną kaip tik tokia paroda ir buvo atidaryta. Tautodailininkų taip pat apvalus skaičius – dešimt.
Plungės kultūros centro tautodailės kuratorė Jolanta Miltenė, kreipdamasi į gausiai parodos atidaryme dalyvaujančius žmones, užsiminė, kad šie metai jubiliatų prasme yra išskirtiniai, sukaktuvininkų tarp tautodailininkų atsirastų daugiau nei dabar minimi dešimt, bet kiti turbūt yra labai įsijautę į kūrybos procesą. Kaip bebūtų, šį kartą jubiliejinei ekspozicijai savo kūrybos vaisius pristatė medžio meistrai Vytas Jaugėla, Vytautas Bružas ir Rimantas Laima, kalvis Artūras Platakis, keramikė Vaida Dapkutė, tekstilininkės Sofija Grigaitienė, Dainora Gedvilienė, Eglė Vagnorienė ir Vilma Rečkauskienė (taip pat pynėja iš popieriaus), žolininkė ir pynėja iš žolių Rasa Žalūdienė.
Gražus būrys tautodailininkų sulaukė dėmesio ne tik iš savo artimųjų, draugų, kolegų. Pasveikinti sukaktuvininkų atėjo ir meras Audrius Klišonis. Savivaldybės vadovas pasidžiaugė, kad šie talentingi liaudies meno puoselėtojai savo darbais neleidžia į praeitį nugrimzti mūsų protėvių tradicijoms, kad būtent jų, tautodailininkų, dėka mūsų vaikai turi galimybę pažinti šią meno formą, kuri liudija lietuvių tautos identitetą. „Ačiū, kad būdami talentingi ir ryžtingi sukuriate tokius darbus. Ačiū, kad esate. Sveikatos ir ūpo toliau jums taip dirbti“, – linkėjo meras, kiekvienam jubiliatui įteikdamas po gėlės žiedą.
Savo ruožtu Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotoja Vida Saukalienė kalbėjo: „Tik jūsų dėka mes esame išskirtinis rajonas. Visi mums pavydi jūsų darbų.“
Nuošalyje nuo sveikintojų neliko Plungės kultūros centro direktorius Romas Matulis. „Atėjus į šią parodą pirma į galvą šaunanti mintis – kokia graži mūsų Plungė! Bet graži ne pastatais, gamta, o savo žmonėmis, ypač kuriančiais. Šioje parodoje – visas Lietuvos grožis: medis, audiniai, riešinės, skarelės… Tikra dovana jūsų paroda mums“, – pabrėžė direktorius.
Gražių žodžių kūrėjams negailėjo ir ilgametė Plungės tautodailininkų kuratorė Zafira Leilionienė, Plungės viešosios bibliotekos direktorė Violeta Skierienė.
Tarp parodos pristatymo lankytojų buvo medžio drožėjas Kazimieras Striaupa. „Noriu pasveikinti savo geriausią draugą Jaugėlą. Mes su juo bendradarbiaujame jau daugelį metų“, – kiek jaudindamasis tarė garbaus amžiaus tautodailininkas.
Sveikinimų jūroje žodį tarti buvo pakviesti ir patys jubiliatai. Ne vienas jų akcentavo, jog jiems mieliau kurti, nei kalbėti. „Mano riešinės megztos su meile ir iš širdies“, – sakė tekstilininkė V. Rečkauskienė. D. Gedvilienė trumpai prisiminė metą, kai pradėjo megzti pirštines, kuriose, atrodo, atsispindi visi lietuvių tautodailės raštai. „Iš pradžių tai buvo mano pomėgis, užsiėmimas po pamokų“, – pasakojo įstabių drabužių iš veltos vilnos kūrėja E. Vagnorienė.
Ataskaitinėje tautodailininkų jubiliatų parodoje, kuri veiks iki sausio mėnesio, eksponuojami išties įspūdingi darbai. „Nepaprastai turtinga, įvairi paroda, atspindinti ne tik kūrybingų menininkų polėkį, bet ir tikrąsias mūsų tautos tradicijas. Būtinai aplankykite – patirsite nepaprastą dvasinį džiugesį“, – vėliau apibendrindamas matytą ekspoziciją, akcentavo Plungės kultūros centro direktorius R. Matulis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Šalin internetą ir marš į mišką (0)

Vasara skaičiuoja paskutiniąsias dienas. Netrukus vietą ji užleis margaspalviam rudeniui. Žvelgiant iš vienos pusės, lyg ir […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Kaip vertinate Prezidentės Dalios Grybauskaitės dešimties metų veiklą? Ar pateisino Jūsų lūkesčius?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas