Interaktyvus susipažinimas su Žemaičių Kalvarijos turtinga praeitimi

Parašė:  2020-11-13

Istorija yra svarbi kiekvieno žmogaus gyvenimo dalis, todėl kiekvienam tiesiog būtina žinoti savo gimtinės praeitį. Bendruomenė „Gardai“ sugalvojo išradingą būdą supažindinti miestelio gyventojus su žymiausiais istoriniais objektais ir jų istorijomis Žemaičių Kalvarijoje.
Žemaičių Kalvarijos seniūnijos bendruomenė „Gardai“ yra organizacija, kuri išskiria savo veiklomis, įamžinančiomis istoriją. Miestelyje gausu žymių asmenybių paminklų, atminimo lentelių ir kitų istorinių objektų. Šiais metais bendruomenė dalyvavo projekto „Prisijungusi Lietuva“ inicijuotame Bendruomenių įtinklinimo projektų konkurse, tapo viena iš 120-ies bendruomenių laimėtoja ir sėkmingai įgyvendino savo idėją – supažindinti visuomenę su miestelio istorija ir lankytinomis vietomis.
Plungės rajono Žemaičių Kalvarijos miestelis gali pasigirti labai turtinga savo istorine ir kultūrine praeitimi. Jis asocijuojasi su poeto Vytauto Mačernio, vyskupo Motiejaus Valančiaus, knygnešės Emilijos Pociūtės ir kt. žymių žmonių vardais. Bendruomenė „Gardai“ itin didžiuojasi savo visuomenės praeitimi ir nuolat siekia paskatinti gyventojus domėtis miestelio paveldu. Taigi jie sugalvojo tikrai šiuolaikišką sprendimą – sukurti interaktyvų istorinį žaidimą „Išmanioji visuomenė – Žemaičių Kalvarijoje“.
Viskas, ko reikia pradėti žaisti žaidimą, – tai mobiliuoju telefonu nuskaityti bendruomenės centro stende esantį QR kodą, kuris leidžia komandai užsiregistruoti ir paaiškina žaidimo taisykles. Žaidimo metu komanda gauna aprašymą, nuotrauką arba tiesiog koordinates iki lankytino objekto, o atvykus į reikiamą vietą pateikiama užduotis, kurią atlikus skiriami žaidimo taškai. Įvykdžius užduotį, komandai pateikiamas kito objekto aprašymas arba nurodoma vieta, kur eiti toliau.
Žaidimo idėja sulaukė pasisekimo ne tik bendruomenėje, bet ir visame miestelyje. Žaidimas aktualus įvairioms amžiaus grupėms – ypač aktyvūs yra senjorai, kurie žaidžia turėdami laisvo laiko vakarais. Motiejaus Valančiaus gimnazija organizuoja klasių turnyrus ir istorijos pamokas naudodama naująjį žaidimą, o atvykstantiems turistams tai nepamainomas būdas pažinti Žemaičių Kalvarijos miestelį.
Bendruomenės „Gardai“ pirmininkas Bronius Kleinauskas teigia, kad žaidimas yra puikus sprendimas paskatinti gyventojus pagilinti žinias apie savo miestelio praeitį: „Tai interaktyvus, šiuolaikiškas istorijos pristatymo būdas.“ Anot pirmininko, viena iš priežasčių, kodėl šis žaidimas buvo sukurtas, yra tai, kad dalis miestelio gyventojų, o ypač moksleivių, mažai žinojo apie miestelio praeitį. Žaidimas – puikus būdas sužadinti smalsumą ir kartu skatinti bendradarbiavimą ir buvimą gryname ore.
„Labiausiai džiaugiamės, kai matome žmones keliaujančius ir ieškančius objektų. Tai – meilės gimtajam kraštui ugdymas“, – sako B. Kleinauskas. Besidžiaugdamas žaidimo sėkme, jis pasakoja, kad yra planuojama organizuoti kelis sveikatingumo žygius po miestelį, kurie sukviestų dar daugiau gyventojų.
Kviečiame atvykti į Žemaičių Kalvarijos miestelį, nusiskenuoti žaidimo kodą ir smagiai praleisti laiką susipažįstant su apylinkėmis.
Projektas „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“ vykdo Bendruomenių įtinklinimo projektų konkursą, skirtą bendruomenėms, siekiančioms plačiau pritaikyti interneto galimybes savo kasdieninėje veikloje. Pagrindinis konkurso tikslas – skatinti gyvenamosios vietovės bendruomenės dalį veiklų perkelti į elektroninę erdvę, pasitelkiant informacines ir ryšių technologijas, kurti naujas ar tobulinti jau esamas paslaugas bendruomenės nariams ir taip paskatinti gyventojus naudotis internetu. Daugiau apie projektą – svetainėje www.prisijungusi.lt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Kokias regioninės kultūros žaizdas atvėrė pandemija? (6)

Plungės kultūros centro direktorius, Lietuvos kultūros centrų asociacijos prezidentas, Lietuvos kultūros ir meno tarybos narys, Lietuvos […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ingrida Šimonytė paskelbė kandidatų į ministrus sąrašą. Kaip vertinate tokios sudėties ministrų kabinetą?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas