Išrinktasis direktorius nusileisti neketina

Parašė: Daiva GERIKIENĖ 2020-01-31

Tyla prieš audrą. Taip turbūt galima apibūdinti situaciją, kuri šiuo metu yra susidariusi Plungės autobusų parke. Kaip žinome, po Plungės rajono savivaldybei pavaldžios bendrovės naujojo direktoriaus konkurso ėję įvykiai „apaugo“ įvairiomis interpretacijomis dėl esą politinių protekcijų. Autobusų parko direktoriaus konkursas iš posto išvertė naująją įmonės valdybą, išrinktasis į pareigas nepaskirtas, pralaimėjusysis rezultatus apskundė, Savivaldybės administracija apskritai ėmėsi tyrimo, ar konkursas vyko taip, kaip to reikalauja įstatymai. O administracijos direktorius Mindaugas Kaunas, iš pradžių kalbėjęs apie asmeninę atsakomybę dėl sprendimo nušalinti valdybą, atsitvėrė tylos siena – ragina palaukti jo rengiamo oficialaus pareiškimo, kuris turėtų bent kiek suteikti aiškumo šiam reikalui. Negana to, šią savaitę į save dėmesį atkreipė Autobusų parko vairuotojai, įteikę rajono vadovams ir žiniasklaidai raštą, kuriame išsako palaikymą išrinktajam jų bendrovės direktoriui Gintui Ordai. Šis, pasirodo, vėlgi nesiruošia ramiai laukti, sakė bet kokiu atveju ginsiąs savo teises.
Plungės autobusų parko direktoriaus konkursas buvo paskelbtas praėjusių metų gruodžio 17 dieną. Finalinėje atrankoje sausį pasirodė du kandidatai – G. Orda ir Martynas Sirtautas. Pastarasis patyrė pralaimėjimą – direktoriumi išrinktas nuo gruodžio 1 dienos Plungės autobusų parke inžinieriumi mechaniku dirbantis G. Orda.
Tačiau vertindamas įvykusį konkursą Savivaldybės administracijos direktorius M. Kaunas priėmė kai kam greičiausiai netikėtą sprendimą – atleisti valdybą. Jį motyvavo gana rimtais kaltinimais.
„Susiklostė sudėtinga situacija Plungės autobusų parke – išrinkti ir paskirti valdybos nariai, galimai pažeisdami nešališkumo ir sąžiningumo principus, veikė prieš bendrovės ir akcininko naudą. Susipažinau su Plungės autobusų parko valdybos organizuoto ir vykdyto bendrovės vadovo atrankos konkurso dokumentacija ir protokolais ir aptikau galimų nešališkumo pažeidimų. Kandidatai vertinti nevienodai. Jiems užduoti skirtingi klausimai, kai kurie iš jų labai primityvūs. Pagal juos neįmanoma įvertinti kandidato vadovavimo, profesinių ar dalykinių savybių“, – pranešė Savivaldybės administracijos direktorius M. Kaunas.
Komentuodamas konkurso rezultatus, M. Kaunas pastebėjo, jog „atranka atlikta labai neprofesionaliai ir formaliai, taip sukuriant prielaidą manyti, kad galimai buvo iš anksto susitarta dėl galutinio rezultato“.
Įvertinęs situaciją Savivaldybės administracijos vadovas priėmė sprendimą nuo sausio 15 dienos atšaukti iš pareigų Autobusų parko valdybos narius, motyvuodamas siekiu „užkirsti kelią galimai neteisėtiems veiksmams ateityje“. „Prisiimu atsakomybę už šį sprendimą ir naujos nepriklausomos valdybos suformavimą“, – tada tikino direktorius.
Tačiau atšauktosios valdybos pirmininke buvusi Daiva Bliujutė, komentuodama tokį M. Kauno sprendimą, turėjo vieną paaiškinimą – „su savo direktoriaus konkurso sprendimu nepatikom Savivaldybei“. Puse lūpų kalbama, jog pralaimėjęs kandidatas M. Sirtautas yra vieno „Vieningos Plungės“ nario sūnus. Valdančiųjų pusėn pradėjo skrieti kaltinimai protegavimu. Kaip ir netrūksta pastebėjimų, kad laimėjęs konkursą G. Orda taip pat turi politinį užnugarį.
Kad situacija sudėtinga ir chaoso čia netrūksta, patvirtina tai, jog M. Kaunas, iki šiol komentavęs Plungės autobusų parko direktoriaus ir valdybos reikalus, pareiškė, kad kol kas daugiau aplinkybių neaiškins, o parengs oficialų pranešimą žiniasklaidai. Žadėta jį pateikti šią savaitę.
Išties klaustukų čia nemažai, tuo labiau kad viešojoje erdvėje pasirodė ir pranešimų, jog iš atleistos valdybos du jos nariai buvo… sugrąžinti į buvusias pareigas.
Išrinktasis Plungės autobusų parko direktorius G. Orda tvirtina, kad kol kas jis taip pat nėra sulaukęs jokių žinių apie tai, kuria linkme eina reikalai šioje bendrovėje. „Jokio kontakto – nei žodžiu, nei raštu su manimi po konkurso nebuvo. Ką žinau, tai viską iš žiniasklaidos. Skaičiau, kad vyksta kažkoks tyrimas, dar nesibaigė apskundimo terminai. Tačiau aš po konkurso pasirašiau, kad sutinku eiti direktoriaus pareigas, taigi esu išrinktas. Nors esu krikščionis, tačiau šioje situacijoje ginsiu savo teises – kito žando neatsuksiu. Yra teisiniai dalykai, praėjus terminams raštiškai kreipsiuosi reikalaudamas paaiškinimo, dėl kokių priežasčių konkursas gali būti laikomas neteisėtu“, – kalbėjo G. Orda, patvirtindamas, jog neatmeta galimybės teisiniu keliu ieškoti teisybės.
Išgirdęs, jog Plungės autobusų parko vairuotojai išreiškė jam palaikymą ir oficialiu raštu kreipėsi į Savivaldybės administracijos direktorių ir merą Audrių Klišonį prašydami paskirti G. Ordą bendrovės direktoriumi, pašnekovas nedaugžodžiavo: „Tikrai? Esu labai dėkingas jiems. Tarp mūsų labai darbingi santykiai, kolektyvas vieningas. Jie sakė, kad mane palaiko, tačiau kad oficialų raštą pateikė, nežinojau.“
Vertinant vairuotojų raštą, vėlgi atsiranda pasvarstymų, kiek ši iniciatyva yra… laisvanoriška. Tuo labiau kad Plungės autobusų parko šiandieninėje situacijoje apie vienokią ar kitokią protekciją ir „savųjų“ palaikymą užsimenama vis garsiau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Summa summarum (0)

Metų pradžia… Asmeniškai man ji kažkiek primena vaikystę, kai paėmusi naują lietuvių kalbos ar matematikos sąsiuvinį […]

2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Pranešama, kad Kinijoje išplitusio koronaviruso aukų skaičius jau perkopė tūkstantį, užsikrėtusiųjų – apie 42 tūkstančius. Ar Jūs reaguojate į pranešimus apie šį virusą?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas