Išrinktasis direktorius teisybės ieškos teisme

Parašė: Daiva GERIKIENĖ 2020-05-29

Dar sausio mėnesį įvykęs uždarosios akcinės bendrovės Plungės autobusų parko direktoriaus konkursas niekaip nesulaukia finišo tiesiosios – su laimėtoju Gintu Orda sutartis nepasirašoma. Panašu, kad to ir nebus daroma, nes įmonės valdyba šį konkursą apskritai atšaukė. Tokio sprendimo priežastis – pernelyg dideli kandidatų vertinimo prieštaravimai, kas galimai lėmė neskaidrų laimėtojo išrinkimą. Pats G. Orda neketina direktoriaus pareigų taip paprastai atsisakyti – kreipėsi į teismą, nes tiki, jog teisybė – jo pusėje.
Laimėjo konkursą
Apie Plungės autobusų parko direktoriaus konkursą rašėme ne kartą. Priminsime, kad jis buvo paskelbtas praėjusių metų gruodžio 17 dieną. Finalinėje atrankoje sausį pasirodė du kandidatai – G. Orda ir Martynas Sirtautas. Pastarasis patyrė pralaimėjimą – direktoriumi išrinktas nuo gruodžio 1 dienos Plungės autobusų parke inžinieriumi mechaniku dirbantis G. Orda.
Atranka galimai šališka
Vertindamas įvykusį konkursą Savivaldybės administracijos direktorius Mindaugas Kaunas priėmė kai kam greičiausiai netikėtą sprendimą – atleisti valdybą. Jį motyvavo gana rimtais kaltinimais. Esą įmonės valdybos, kuriai tuo metu pirmininkavo Daiva Bliujutė, nariai galimai pažeisdami nešališkumo ir sąžiningumo principus veikė prieš bendrovės ir akcininko naudą – atrankoje aptikta galimų nešališkumo pažeidimų.
Komentuodamas konkurso rezultatus, M. Kaunas tąkart pažymėjo, jog „atranka atlikta labai neprofesionaliai ir formaliai, taip sukuriant prielaidą manyti, kad galimai buvo iš anksto susitarta dėl galutinio rezultato“. Tačiau atšauktosios valdybos pirmininke buvusi D. Bliujutė, komentuodama tokį Savivaldybės administracijos vadovo sprendimą, turėjo vieną paaiškinimą: „su savo direktoriaus konkurso sprendimu nepatikom Savivaldybei“, esą konkursą laimėjo ne tas, kas turėjo, nes pralaimėtojas – „Vieningos Plungės“ nario sūnus.
Po tokio sprendimo reikalas dėl Plungės autobusų parko direktoriaus kėdės kaip reikiant įsisuko. Savivaldybė pradėjo tyrimą dėl galimų nusižengimų direktoriaus konkurso metu įvertinimo, vėl imta organizuoti konkursus į šios bendrovės valdybą, paskirti laikinieji jos nariai. Veiksmas tęsėsi keletą mėnesių. Įvykusio Plungės autobusų parko direktoriaus konkurso rezultatas „pakibo ore“.
„Kito žando neatsuksiu“
„Jokio kontakto – nei žodžiu, nei raštu – su manimi po konkurso nebuvo. Ką žinau, tai viską iš žiniasklaidos. Skaičiau, kad vyksta kažkoks tyrimas, kad dar nesibaigė apskundimo terminai. Tačiau aš po konkurso pasirašiau, kad sutinku eiti direktoriaus pareigas, taigi esu išrinktas. Nors esu krikščionis, savo teises ginsiu – kito žando neatsuksiu. Yra teisiniai dalykai. Praėjus terminams raštiškai kreipsiuosi reikalaudamas paaiškinimo, dėl kokių priežasčių konkursas gali būti laikomas neteisėtu“, – dar sausio pabaigoje komentavo G. Orda, patikindamas, jog neatmeta galimybės savo teisę užimti Plungės autobusų parko direktoriaus kėdę ginti teisinėmis priemonėmis.
Šiandien jau aišku, kad ši situacija tikrai bus nagrinėjama atitinkamoje institucijoje. G. Orda padavė UAB Plungės autobusų parką į teismą – tokiu būdu tikisi būti pagaliau paskirtas bendrovės vadovu.
Valdyba konkursą atšaukė
Šį žingsnį lėmė žinia, jog naujoji Plungės autobusų parko valdyba, kuriai pirmininkauja Rolandas Mačiuitis, bendrovės vadovo konkursą apskritai atšaukė. Kai minėtasis sprendimas buvo priimtas, naujoji valdyba turėjo dar laikinosios valdybos statusą. Įdomu tai, kad Savivaldybės administracijos direktorius M. Kaunas laikinajai valdybai buvo rekomendavęs konkurso neatšaukti, bet, kaip matoma, įvyko priešingai.
„Nelabai ką žinojau ir girdėjau apie tas rekomendacijas, taigi buvo priimtas sprendimas konkursą atšaukti. Kodėl? Asmeninio nusistatymo tikrai neturiu. Iš pradžių maniau, kad kaip tik reikia kuo greičiau konkursą laimėjusį G. Ordą paskirti direktoriumi, tačiau paskui įsigilinęs pastebėjau, kad vis dėlto esama tam tikrų neaiškumų: nėra atrankos įrašo, vienas kandidatas, pavyzdžiui, vienu klausimu įvertintas 0, o kitas – 100 balų. Sunkiai įmanomi tokie kardinalūs vertinimai. Savivaldybės atliktas tyrimas ir jo rezultatai tikrai nebuvo faktorius, kuris lėmė konkurso atšaukimą“, – komentavo R. Mačiuitis.
Plungės autobusų parko valdybos pirmininko teigimu, naujo direktoriaus konkurso skelbti artimiausiu metu tikrai neketinama. „Nors teismas ir neuždraudė to mums daryti, tačiau manau, kad nei iš teisinės pusės, nei etikos sumetimais to daryti nereikėtų. Turime palaukti teisminių ginčų pabaigos“, – kalbėjo jis.
G. Orda informavo, kad, jo turimomis žiniomis, parengiamasis teismo posėdis dėl Plungės autobusų parko direktoriaus konkurso įvyks jau birželio 18 dieną. Taigi teismų karuselė greičiausiai įsisuks, kadangi plungiškis įsitikinęs – konkursą laimėjo skaidriai, be to, raštu yra patvirtinęs, jog sutinka eiti naujas pareigas, pažyma iš Specialiųjų tyrimų tarnybos gauta.
„Nesu gavęs nė vieno motyvuoto paaiškinimo, kodėl negaliu būti direktorius“, – nesupranta G. Orda.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos… KITAIP (0)

Ar pavasaris, ar artėjančios Velykos čia kaltos, bet pastebiu, kad niūrių atspalvių nuotaikas vis dažniau keičia […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas