Išrinkti geriausiai žemaitišką žodį įvaldę skaitovai

Parašė: Jolanta VASILIAUSKIENĖ 2019-11-18

Praėjusią savaitę Rietavo kultūros centre iš pačių mažiausių, vyresnių moksleivių ir suaugusių skaitovų lūpų liejosi žemaitiški posmai, pasakojimai – jau septintą kartą vyko konkurso „Skaitīmā žemaitėškā“ rajoninė atranka.
Šiais metais konkurse jėgas išbandė ir dėl kelialapio į regioninį turą susikovė 26 dalyviai. Kaip ir visada, jie varžėsi skirtingose amžiaus grupėse: priešmokyklinio ugdymo grupių ir pradinių klasių; 5–8 klasių; 9–12 klasių ir suaugusiųjų.
Atsakinga užduotis – išrinkti verčiausius dalyvauti kitame ture – teko kompetentingai komisijai: Rietavo savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjos pavaduotojai kultūrai Jolantai Bertauskienei (komisijos pirmininkė), Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotojai Dianai Ciparienei, Rietavo savivaldybės administracijos Architektūros skyriaus vyresniajam specialistui, Žemaičių draugijos nariui, Rietavo kultūros centro mėgėjų teatro „Ruoda“ aktoriui, fotografui Mantui Viržintui, Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos direktorės pavaduotojai ugdymui, Rietavo kultūros centro mėgėjų teatro „Ruoda“ aktorei Ilonai Monstavičienei, Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos bibliotekininkei Ievai Kimtienei.
Mažųjų grupė
Konkursą pradėjo mažieji skaitovai. Jų buvo daugiausia.
Rietavo lopšelio-darželio vardą konkurse gynė Adrijus Kalikas ir Elzė Pudžiuvelytė. Abu vaikus paruošė mokytoja Laimutė Barsteigienė.
Savo gebėjimą sklandžiai deklamuoti žemaitiškai demonstravo ir Lauryno Ivinskio gimnazijos pirmokės Milda Pociūtė (mokytoja Virginija Auškalnienė), Akvilė Karpytė (mokytoja Ingrida Katauskienė) bei jų bendraamžis Aurimas Jasas iš gimnazijos Daugėdų pradinio ugdymo skyriaus (mokytoja Romualda Uogienė).
Patekti į kitą etapą siekė Lauryno Ivinskio gimnazijos antrokė Beata Kleibaitė (mokytoja Aušra Montvydienė) ir Tverų gimnazijos Medingėnų skyriaus antraklasis Simas Danilevičius (mokytoja Inga Gramauskienė).
Dėl geriausio skaitovo vardo rungėsi dvi Tverų gimnazijos mokytojos Danutės Zalepugaitės paruoštos trečiokės: Elija Meškauskaitė ir Augustė Semenavičiūtė.
Konkurse sulaukta ir ketvirtokų. Tverų gimnazijos Medingėnų skyriui atstovavo Matas Rumbutis ir Nojus Piekus (mokytoja Jūratė Tubutienė), Lauryno Ivinskio gimnazijos Daugėdų pradinio ugdymo skyriui – Gabrielius Jasas (mokytoja Asta Petreikytė).
Pirmosios grupės pasirodymus užbaigė Rietavo Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklos Teatro skyriaus auklėtiniai: Tomas Abromavičius, Liepa Daukšaitė, Augustė Lukytė, Kajus Vyšniauskas, Adrija Puškoriūtė, Gabija Čeledinaitė, Vytautas Norbutas. Vaikai parodė poetinę kompoziciją. Konkursui juos ruošė mokytojas Vincas Andriuška.
Komisija nusprendė, kad mažiausiųjų skaitovų grupėje pirmosios vietos nusipelnė Tverų gimnazijos Medingėnų skyriaus antrokas S. Danilevičius. Antroji vieta skirta Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklos Teatro skyriaus auklėtiniams.
5–8 klasės
Konkursą pratęsė 5–8 klasių grupė. Čia savo jėgas išbandė devyni skaitovai.
Lauryno Ivinskio gimnazijos vardą gynė penktokai Deimantė Gudaitytė, Viltė Jurkutė, Dovydas Sabeckas ir Viltė Tamulevičiūtė. Visus juos paruošė mokytoja Julita Rimeikienė.
Konkurse dalyvavo ir šios mokyklos šeštokas Erlandas Rimkus (mokytoja Jūratė Budginienė) bei aštuntokė Dovilė Arlauskaitė (mokytoja Ingrida Gedmintaitė).
Dėl kelialapio į kitą turą dar varžėsi Tverų gimnazijos septintos klasės mokinė Eglė Varanavičiūtė, kuri skaitė savo kūrybą (mokytoja Rita Kėblienė), bei gimnazijos Medingėnų skyriaus šeštokė Rosita Norkutė ir septintokė Erika Gedminaitė (mokytoja Kristina Untulytė-Kleinienė).
Komisijos sprendimu Rietavui Skuode atstovaus Lauryno Ivinskio gimnazijos mokiniai: pirmosios vietos grupėje laimėtojas šeštokas E. Rimkus ir antrąją vietą pelniusi aštuntokė D. Arlauskaitė.
Vyresnieji mokiniai ir suaugusieji
Paskutinieji prieš komisiją stojo 9–12 klasių ir suaugusiųjų grupės skaitovai. Reikia pastebėti, kad ši grupė buvo pati mažiausia.
Tarp moksleivių savo jėgas išbandė Lauryno Ivinskio gimnazijos vienuoliktokė Aurėja Gailiūtė (mokytoja I. Gedmintaitė) ir mokytojos J. Rimeikienės paruoštas dvyliktokas Deivydas Radžvilas.
Šiais metais daugelis mažesniųjų konkursantų rinkosi rietaviškės Genovaitės Česnauskienės kūrinius. Beje, atrankoje dalyvavo ir pati poetė. Žinoma, nieko nenustebino, kad moteris skaitė savo sukurtas eiles.
Konkursą su poetine kompozicija užbaigė Rietavo mėgėjų teatro „Ruoda“ aktoriai A. Montvydienė, J. Budginienė, D. Batavičienė, Elena Gedminienė, Dileta Bacevičienė, Birutė Butkuvienė, Audronė Balčiūnienė ir Vitalija Jonušienė (režisierius V. Andriuška).
Komisija nusprendė, kad iš šios grupės patekti į kitą etapą labiausiai nusipelnė Lauryno Ivinskio gimnazijos abiturientas D. Radžvilas, atrankoje užėmęs pirmąją vietą. Antrąją vietą pasidalijo G. Česnauskienė ir mėgėjų teatro aktorių grupė.
Linkime sėkmės nugalėtojams kitame etape Skuode lapkričio 29-ąją.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Aukščiau galvas! (0)

Ar pastebit, kad šiuo laikotarpiu mūsų akys, ausys ir smegenys tiesiog graibstyte graibsto visą informaciją? Išgyvenam […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Pranešama, kad Kinijoje išplitusio koronaviruso aukų skaičius jau perkopė tūkstantį, užsikrėtusiųjų – apie 42 tūkstančius. Ar Jūs reaguojate į pranešimus apie šį virusą?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas