Jaunimo planuose – apdovanojimų ceremonija ir padėkos akcija

Parašė: Jolanta VASILIAUSKIENĖ 2016-04-12

Kovo pabaigoje į posėdį susirinko Plungės jaunimo reikalų tarybos nariai. Jie aptarė planuojamus renginius, dalyvavimą įvairiuose projektuose ir piniginius reikalus.
Prisidės prie iniciatyvos
Į Jaunimo reikalų tarybą pirmiausia kreipėsi Savivaldybės administracijos Kultūros ir sporto skyriaus vedėja Vida Saukalienė. „Jau turbūt žinote, kad Plungė pretenduoja tapti 2022 metų Europos kultūros sostine. Svarbu skleisti žinią, kad mes turime ambicijų“, – kalbėjo ji. Pasak V. Saukalienės, jaunimas galėtų prisidėti kuriant kultūros sostinės logotipą. Taip pat laukiama idėjų, kokie renginiai ir veikla būtų patrauklūs jauniems žmonėms.
Tarybos pirmininkas Modestas Šaltupis skyriaus vedėjai pažadėjo naujieną išplatinti mokyklose, kad per dailės pamokas būtų pagalvota apie logotipą.
Labiausiai nusipelniusiems – apdovanojimai
M. Šaltupis susirinkusiuosius informavo apie renginį, kurį taryba planuoja. „Norime, kad jis turėtų išliekamąją vertę“, – teigė pirmininkas.
Gegužės pabaigoje numatomi „Plungės jaunimo apdovanojimai 2016“. Tam tikslui sukurti nuostatai. Vertinimo balą sudarys komisijos ir visuomenės balsai.
Šiais metais Jaunimo reikalų taryba ketina pagerbti net vienuolikos nominacijų laimėtojus. Tai: „Metų sportininkas“ (už Plungės vardo garsinimą ir laimėtą bent vieną sporto apdovanojimą už rajono ribų), „Metų protas“ (už laimėtą bent vieną apdovanojimą mokslo srityje ir Plungės vardo garsinimą už rajono ribų), „Metų mokykla“ (už veiklą mokyklos bendruomenės labui, išskiriančią šią mokyklą iš kitų: įvykdytas projektas, renginys ar pan.), „Metų kūrybiška siela“ (už laimėtą bent vieną meno apdovanojimą už rajono ribų), „Metų jaunimo partneris“ (už įvairiapusį Plungės jaunimo skatinimą), „Metų jaunasis verslininkas“ (už puikią verslo idėją Plungėje, sėkmingą veiklą), „Metų iniciatyva“ (už sėkmingą renginį, akciją, projektą, idėją Plungės labui), „Metų jaunimo organizacija“ (aktyviausiai veikusiai organizacijai arba jaunuolių grupei už suburtą rajono bendruomenę ir Plungės vardo garsinimą), „Metų jaunimo lyderis“ (už aktyviausią veiklą tarp jaunų žmonių Plungės vardui garsinti ir bendruomenei burti), „Metų ambasadorius“ (žmogui, esančiam ne tarp jaunimo, už aktyvią savanorišką veiklą skatinant, visapusiškai padedant ir motyvuojant jaunuolius), „Metų garbė“ (už kilnų darbą Plungės bendruomenės labui).
Jei kandidatų į vieną ar kitą nominaciją neatsiras, tokiu atveju jos ir nebus teikiamos.
Posėdžiautojai neprieštaravo šio renginio organizavimui.
Taikos akcijai pritarta
Jaunimo reikalų koordinatorė Lolita Vaitkevičienė prašė pritarti dalyvavimui projekte „Taikos glėbys“.
L. Vaitkevičienės manymu, žinant, kokia šiuo metu padėtis Europoje, girdint pranešimus apie teroristų išpuolius, į akciją reikėtų įsijungti. Projekto „Taikos glėbys“ kulminacija planuojama 2016 metų birželio 1-ąją, Tarptautinę vaikų gynimo dieną, 19 val. Viso pasaulio žmonės kviečiami sustoti kelioms akimirkoms, apkabinti vienas kitą ir vienu metu ištarti žodį „taika“ savo kalba, taip kiekvienam parodant asmeninį ketinimą ir išreiškiant kvietimą gyventi taikiame pasaulyje. Akcijos globėjas – Ministras Pirmininkas. Plungės rajono savivaldybė taip pat kviečiama pasirašyti bendradarbiavimo sutartį.
Prie šios akcijos organizavimo oficialiai jau yra prisijungusios Klaipėdos miesto, Telšių, Kretingos rajonų, Šiaulių, Neringos savivaldybės, Lietuvos moksleivių sąjunga, Lietuvos studentų sąjunga, Raudonojo Kryžiaus draugija, organizacija „Caritas Lietuva“ ir kt.
Jaunimo reikalų tarybos nariai iniciatyvai pritarė.
Reikia ir savo
prisidėjimo
Posėdžiautojai apsvarstė ir finansinius klausimus – dėl paraiškų lėšoms iš Jaunimo veiklos programos gauti.
Niekas neprieštaravo, kad nevyriausybinei organizacijai „Krantas“ būtų atiduoti pažadėtieji 250 eurų už jau įvykusį renginį „Amūro palytėti“. Dėl prašymo skirti pinigų Žemaičių Kalvarijos jaunimo klubo „Kartu kvadratu“ 15 metų jubiliejui susilaikyta ir nutarta, jog konkreti suma paaiškės po elektroninio balsavimo.
Į Jaunimo reikalų tarybą kreipėsi „Saulės“ gimnazija. Šios mokymo įstaigos moksleivis Marius Mickus yra pakviestas dalyvauti sostinėje vyksiančiame jaunųjų talentų konkurse, tad prašoma prisidėti prie mokinio ir mokytojos kelionės 210 eurų. Posėdžiautojai nusprendė, kad puse sumos jie galėtų paremti, o likusi dalis – jau pačių vykstančiųjų reikalas.
Posėdžio pabaigoje M. Šaltupis užsiminė, jog „Saulės“ gimnazijos parlamentas ketina surengti gražią akciją ir aplankyti Plungės policijos komisariatą, Priešgaisrinę gelbėjimo ir Greitosios medicinos pagalbos tarnybas. „Žadame iškepti keksiukų ir taip atsidėkoti medikams, policininkams, gaisrininkams už tai, kad jie mus gydo, gina ir saugo“, – sakė tarybos pirmininkas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Turtinga ta mūsų Lietuva besanti (0)

Pasaulinė koronaviruso pandemija atskleidė įdomų faktą – paaiškėjo, kad gyvename turtingoje šalyje. Nes jau ne vieną […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas