Jonas Varkalys – Seimo Etikos ir procedūrų komisijos akiratyje

Parašė: Parengta pagal „Delfi“ inf. 2017-09-22

Po to, kai žiniasklaidoje pasirodė publikacija „Po susidomėjimo Seimo nario žmonos verslo laimėjimu – vyro vizitas“, parlamentarės Ingrida Šimonytė ir Aušra Maldeikienė kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją. Kaip rašoma portale „Delfi“, taip siekiama išsiaiškinti, ar plungiškis Seimo narys, lankydamasis Lietuvos automobilių kelių direkcijoje, kur buvo aptariamas ir jo žmonos Nijolės Varkalienės valdomos įmonės „Plungės Jonis-S“ dalyvavimas viename viešajame pirkime, nesupainiojo privačių ir viešųjų interesų.
Parlamentarė A. Maldeikienė savo tinklaraštyje rašo: „Išsiuntėme klausimą, ar šiuo atveju Seimo narys, dalyvaudamas susitikime ir galbūt bandydamas paveikti valstybės tarnautojų sprendimus, elgėsi etiškai ir ar tokiu būdu siekdamas palankių sprendimų su juo susijusiems asmenims nepiktnaudžiavo Seimo nario mandatu ir privilegijomis.“
Pasak Seimo narės, Valstybės politikų elgesio kodekse yra išvardyti principai – teisingumo, sąžiningumo, skaidrumo, viešumo, nesavanaudiškumo, nešališkumo, kuriais turėtų vadovautis kiekvienas valstybės politikas. „Jei viešojoje erdvėje pateiktos žinios yra teisingos, manau, kyla pagrįstų abejonių, ar šis Seimo narys sekė šiais principais. Taip pat kyla pagrįstų abejonių, ar šiuo atveju buvo tinkamai derinami viešieji ir privatūs interesai, ar tai, kas įvyko, negali būti traktuojama kaip protekcionizmas savo artimiausios aplinkos žmonėms“, – teigė A. Maldeikienė.
Anot parlamentarės, tai nėra vienintelis atvejis, kai J. Varkalys stebimas situacijose, keliančiose pagrįstų klausimų. „Laikraštyje „Plungės žinios“ rugsėjo 8 dieną išspausdintoje publikacijoje randame Plungės rajono savivaldybės parengtą ir apmokėtą straipsnį, kuriame reklamuojamas šis Seimo narys ir su juo susijusi bendrovė. Kyla klausimas, kiek toks „informacijos teikimas“ iš tiesų yra Seimo nario reklama už mokesčių mokėtojų lėšas, kontekste naudojant subjektus (rangovus), kuriuose interesų turi su Seimo nariu susiję asmenys“, – „Delfi“ publikacijoje svarstė A. Maldeikienė.
Priminsime, kad skandalas dėl Seimo nario J. Varkalio ir jo žmonos valdomos įmonės kilo po to, kai bendrovės „Eurovia Lietuva“, „Plungės lagūna“ ir „Plungės Jonis-S“ laimėjo Savivaldybės administracijos skelbtą viešąjį pirkimą žiedinei sankryžai tarp Dariaus ir Girėno ir Lentpjūvės gatvių įrengti ir naujai gatvei nutiesti. Registrų centro duomenimis, „Plungės Jonis-S“ šiuo metu turi du akcininkus – Vidmantą Joniką ir N. Varkalienę. Konkurso laimėtojos už darbų atlikimą paprašė 779 062,88 euro, ir tai buvo didžiausia kaina iš visų pasiūlytųjų.
Automobilių kelių direkcija, pradėjusi domėtis šiuo pirkimu, susitiko su Plungės rajono savivaldybės meru Audriumi Klišoniu ir Savivaldybės administracijos Viešųjų pirkimų skyriaus vedėja Jūrate Garčinskaite. Susitikime dalyvavo ir Seimo narys liberalas J. Varkalys.
Priminsime, kad po šio įtarimų sukėlusio atvejo Automobilių kelių direkcija nusprendė peržiūrėti ir įvertinti visas su savivaldybėmis pasirašytas viešųjų pirkimų sutartis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar Jus domina XXI pasaulio futbolo čempionatas?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas