Jubiliejinis sezonas prasidėjo

Parašė:  2009-10-02

Šiemet sukanka 70 metų, kai Plungėje 1939 m. prelato Povilo Pukio rūpesčiu buvo pastatyta dviaukštė parapijos salė, pritaikyta kultūros reikmėms. Naujieji kultūros namai, kurie 2003 m. pavadinti kultūros centru, pastatyti 1990 metais. Nuo 1996-ųjų Plungės kultūros centrui vadovauja socialinių mokslų ir kultūros institucijų vadybos magistras, Lietuvos kultūros centrų asociacijos prezidentas Romas Matulis. Kultūros centro direktoriaus paprašėme papasakoti, koks žada būti jubiliejinis kūrybinis sezonas.
– Vaikų, jaunimo meno kolektyvai papildyti naujais nariais. Džiaugiamės, kad ir sudėtingomis ekonominėmis sąlygomis šeimoms svarbus meninis vaikų ugdymas. Įdomu tai, kad jaunuoliai puikiai suderina sportinę ir meninę veiklą. Kolektyvai jau sudarė savo veiklos planus, programas. Tad darbas prasidėjo.
Stengsimės, kad ir slegiant ekonominiams sunkumams, šis kūrybinis sezonas miesto bendruomenei būtų įdomus. Kviesime į tradicinius renginius: Advento vakarus, teatralizuotą renginį visai šeimai „Kalėdų rytą“, kamerinį vakarą „Senuosius palydint“, mūsų kultūros centro meno kolektyvų, profesionaliosios ir pramoginės muzikos koncertus, mūsų „Saulos“ ir kitų teatrų spektaklius, edukacinius užsiėmimus kultūros centro audimo dirbtuvėse, poilsio vakarus vidutinio amžiaus žmonėms.
– Kada ir kaip minėsite jubiliejinę sukaktį?
– Lapkričio 28-ąją surengsime kūrybos vakarą, kurio programoje meno kolektyvai dalyvaus su buvusiais savo ugdytiniais, dabar žinomais didžiosiose scenose. Per jubiliejinį renginį pristatysime tai progai išleistą knygą, kuria apžvelgiama Plungės kultūros centro, kaip įstaigos, vieta bendruomenėje, atskleidžiami vidiniai procesai apie kuriančius žmones, renginius. Prie šio minėjimo prisidės ir tautodailininkai, surengdami ryškiausių savo darbų parodą.
– Ar tęsite meninį-edukacinį projektą, skirtą profesionaliosios muzikos sklaidai?
– Taip. Lapkričio 9-ąją pristatysime naują gražų pučiamųjų ir mušamųjų instrumentų koncertą, kurį rengiame kartu su plungiškiu, garsiu trombonininku Egidijumi Mikniumi. Gros profesionalūs muzikai iš šalyje veikiančių orkestrų. Programoje skambės ir specialiai Plungei skirtas kūrinys.
– Per praėjusį sezoną kultūros centro kolektyvai dalyvavo užsienio šalyse vykusiuose festivaliuose. Ar tokių išvykų numatyta ir šiemet?
– Mūsų kolektyvai gavo kvietimų dalyvauti ir tarptautiniuose renginiuose. Jie vyks antrojoje šio kūrybinio sezono pusėje. Šokių ir dainų ansamblis „Suvartukas“ spalio 5-9 dienomis koncertuos Vengrijoje. Vaikų ir jaunimo liaudies šokių ansamblis „Žirginėliai“ balandžio 15-26 dienomis dalyvaus tarptautiniame liaudies šokių festivalyje Turkijoje, o gegužės pabaigoje – tarptautiniame liaudies šokių festivalyje Tukumo mieste, Latvijoje. Birželio 19-26 dienomis vaikų ir jaunimo teatras „Saula“ dalyvaus pasauliniame vaikų teatrų festivalyje „Vaikai vaidina vaikams“, kuris vyks Vokietijoje, Lingeno mieste. Vaikų ir jaunimo šokių studija „Mažasis suvartukas“ gegužės mėnesį kviečiamas į tarptautinį konkursą Ispanijoje.
Tarptautinių festivalių surengsime ir Plungėje. Gegužės 15-16 dienomis vyks tarptautinis vaikų ir jaunimo teatrų festivalis-laboratorija „Melpomenė 2010“, birželio 19-20 dienomis – VIII tarptautinis folkloro festivalis „Saulelė raudona“, kuriuose plungiškiai susipažins su užsienio šalių kolektyvais.
– Ačiū už pokalbį. Sėkmės!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Summa summarum (0)

Metų pradžia… Asmeniškai man ji kažkiek primena vaikystę, kai paėmusi naują lietuvių kalbos ar matematikos sąsiuvinį […]

2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Dabar Plungės šilumos tinklų įkainis už šildymą yra vienas didžiausių Lietuvoje, bet žadama, kad gruodį jis mažės. Kaip reaguojate į artėjantį šildymo sezoną ir kainas?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas