Jubiliejų šventusi bendruomenė svajoja apie naujus namus

Parašė:  2009-12-11

Rietavo kultūros centras šventė 60 metų jubiliejų. Šiandien ne vienas buvęs rietaviškis gali pasakyti, kad jo gyvenimui vienaip ar kitaip įtakos turėjo ilgamečiai šio miestelio kūrėjai: Ona Strazdienė, Steponas Eigirdas, Laima Čajauskienė, Zita Narmontienė, Romualda Durkienė, Aldona Mickuvienė, Rima Pleškienė. Tai visas būrys seniausių Rietavo kultūros centro darbuotojų, kuriems ir aną šeštadienio vakarą netrūko nei gerų žodžių, nei gėlių, nei dėmesio – kaip ir toliau jų pradėtus darbus tęsiantiems jauniesiems kolegoms.
Kultūros namai Rietave įsteigti pokariu – 1949-aisiais. Tada neturėta nei patalpų renginiams, nei susibūrimams – tik begalinį entuziazmą. Nuo 1969 m. kultūros darbuotojams ėmėsi vadovauti Zita Narmontienė – tada daugelis rietaviškių suprato, kad šioje įstaigoje galima puikiai leisti laisvalaikį. Atsirado naujų renginių, žmonės vis aktyviau dalyvavo meno saviveikloje. Tiesa, tuomet Rietavo kultūrinis gyvenimas buvo priklausomas nuo Plungės rajono kultūros skyriaus vykdomos politikos. Ilgus metus įstaigai vadovavo (1983–2004) Romualda Durkienė. Kultūros namus reorganizavus į kultūros centrą, direktore tapo šiuo metu Plungės rajono savivaldybės Kultūros ir sporto skyriaus vedėja dirbanti Vida Saukalienė. Na, o jubiliejų kolektyvas pasitiko su nauju direktoriumi – neseniai pradėjusiu dirbti Vytautu Kažukausku.
Jubiliejinio renginio metu buvę vadovai dalijosi neblėstančiais įspūdžiais iš savo darbo patirties, vis dėkodami mėgėjų meno kolektyvų nariams ir visiems rietaviškiams už palaikymą, meilę menui, už tai, kad į čia veikiančius kolektyvus eina patys ir leidžia savo vaikus.
Kaip ir dera tokiomis progomis, pasveikinti kultūros darbuotojų nepamiršo steigėjai: Rietavo savivaldybės meras Antanas Černeckis ir administracijos direktorius Vytautas Dičiūnas. Negailėta gražių žodžių, gėlių ir dovanų geriausiai dirbantiesiems. Į jubiliejų buvo atvykę ir abu LR Seimo nariai – Jurgis Razma ir Jonas Jagminas, kolegos kultūros darbuotojai iš Telšių rajono ir Plungės, Rietave esančių įstaigų vadovai.
Rietavo kultūros centro meno kolektyvai dalyvauja visose Telšių apskrities ir Lietuvos dainų šventėse. Kultūros centrui priklauso penki filialai kaimuose. Darbuotojai aktyviai rengia nemažai tradicinių renginių. Čia veikia ir meno mylėtojų klubas „Mūza“, renkasi aktyvus miestelio jaunimas.
Jubiliejiniame koncerte žiūrovai stebėjo visus šiuo metu čia dirbančius kolektyvus: merginų ir vaikų šokių grupes, chorą „Jūrava“, mėgėjų teatrą, vyresnių žmonių šokių kolektyvą „Trepsis“ (beje, ką tik atšventusius 15 metų jubiliejų), kaimiškos muzikos kapelą, folkloro ansamblį, vaikų dramos studiją „Raudonkepuraitė“.
Visi žiūrovai ir meno kolektyvų dalyviai neslėpė troškimo, kad Rietavo kultūros bendruomenė turėtų naujus namus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Summa summarum (0)

Metų pradžia… Asmeniškai man ji kažkiek primena vaikystę, kai paėmusi naują lietuvių kalbos ar matematikos sąsiuvinį […]

2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Dabar Plungės šilumos tinklų įkainis už šildymą yra vienas didžiausių Lietuvoje, bet žadama, kad gruodį jis mažės. Kaip reaguojate į artėjantį šildymo sezoną ir kainas?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas