„Juk naktį sukyla tamsiosios jėgos…“

Parašė: „Plungės“ inf. 2020-09-29

Nors sakoma, kad nemokamas sūris – tik pelėkautuose, Plungės rajono gyventojai iki naujų metų galės nemokamai važinėti miesto ir priemiesčio autobusais. Apie dar vieną nemokamą paslaugą kalbėta rugsėjo 15-ąją sušauktame Savivaldybės tarybos Ūkio, ekologijos ir kaimo reikalų komiteto posėdyje. Kalba sukosi apie miesto viešąjį tualetą.
Kaip sakė savivaldybės įmonės „Plungės būstas“ direktorius Audrius Šapalas, praėjusiais metais viešajame tualete apsilankė 8 726 žmonės, iš jų surinkta 2 163,45 euro (bilietėlio kaina – 0,30 euro – aut. past.). Savivaldybės dotacija – 12 051,63 euro. Praktiškai visa dotuojama suma nukeliauja darbo užmokesčiui, mokesčiams sumokėti. Nuo šių metų pradžios ir dotacija, ir surinktų pinigų suma, ir apsilankiusiųjų skaičius buvo mažesnis. A. Šapalo teigimu, viską koregavo nuo kovo iki birželio buvęs karantinas.
„Plungės būsto“ vadovas politikams pateikė preliminarius skaičiavimus, kiek būtų sutaupyta, jei viešojo tualeto priežiūrai numatyti du etatai būtų sumažinti perpus, o iš lankytojų nebebūtų imamas mokestis. Anot A. Šapalo, jeigu darbo laikas būtų mažinamas iki 4 valandų, mokant minimalų valandinį atlyginimą, jei dirbtų pirmaeilininkai, Savivaldybės dotacija sudarytų apie 10 000 eurų. Jei du žmonės po 0,5 etato dirbtų kaip antraeilininkai arba būtų pensinio amžiaus, dotacija dar mažėtų iki maždaug 8 100 eurų.
„Daryti automatinius vartus būtų didelės išlaidos“, – tvirtino A. Šapalas.
Komiteto pirmininkė Daina Martišienė domėjosi, kada tos permainos prasidės, koks tualeto darbo laikas. Kaip paaiškino A. Šapalas, nemokamai viešuoju tualetu plungiškiai ir miesto svečiai galės naudotis jau šiais metais. Pasak „Plungės būsto“ direktoriaus, tualetas iki šiol buvo atidaromas 9.30 val. ir uždaromas 18.30 val. Po pastebėjimų, jog gamta žmones šaukia ne nustatytomis valandomis, A. Šapalas sutiko, kad tualeto darbo laikas galėtų ilgėti – nuo 8 val. ryto iki 20 val. vakaro.
„Kokie užsispyrę esame. Beveik metus kalbėjome, kad nebejuokinkime žmonių su tais bilietėliais, kai Savivaldybė beveik šimtu procentų dotuoja. Aš tik nesuprantu, kodėl tualetą reikia užrakinti nakčiai, tegul veikia visą parą“, – savo pastebėjimus išsakė komiteto narys Robertas Endrikas.
„Nesutikčiau su kolega dėl darbo visą parą. Juk naktį sukyla tamsiosios jėgos. Esame turėję jų veiksmų padarinių miesto centre“, – klausimo svarstymą užbaigė D. Martišienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Kokias regioninės kultūros žaizdas atvėrė pandemija? (5)

Plungės kultūros centro direktorius, Lietuvos kultūros centrų asociacijos prezidentas, Lietuvos kultūros ir meno tarybos narys, Lietuvos […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Pirmasis Seimo rinkimų turas baigėsi. Ar tokių rezultatų tikėjotės?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas