„Kad policija taptų ne baudėju, o visuomenės draugu, patarėju“

Parašė: Dana LUKAUSKIENĖ 2015-04-03

Kovo 31 dieną Policijos departamente prie Vidaus reikalų ministerijos vyko konkursas į Rietavo policijos komisariato viršininko pareigas. Geriausiuoju iš keturių dalyvavusių kandidatų pripažintas Klaipėdos miesto 2-ojo policijos komisariato vyresnysis tyrėjas Marius Vaičikauskas. Jei konkurso rezultatai nebus apskųsti, šis pareigūnas stos prie Rietavo policijos vairo.
Dvejus metus iš eilės – 2009-aisiais ir 2010-aisiais – geriausio policijos pareigūno vardą šalies viešosios policijos pareigūnų konkurse pelnęs M. Vaičikauskas kalbėjo, kad jis yra tikras žemaitis – kilęs iš Plungės rajono. Jo močiutė gyveno Vieštovėnuose, o tėvai – Juodeikiuose. Būsimasis policininkas lankė pradinę mokyklą Karklėnuose, aštuonmetę – Nausodyje.
– Ar būti policininku buvo Jūsų vaikystės svajonė?
– Tikrai ne. Tikriausiai ši profesija susirado mane, o ne aš ją. 1990 m. Klaipėdos politechnikume įgijau laivų statybos ir remonto techniko-technologo specialybę, dirbau gamykloje darbininku. Į policiją atėjau visai atsitiktinai – įsidarbinau laikinai 1992-aisiais. Dirbau Prevencijos tarnyboje, vėliau – eiliniu policininku, apylinkės inspektoriumi. Laikinumas užtruko dvidešimt trejus metus. Tikriausiai policininko darbe galiu geriausiai realizuoti savo gebėjimus.
Dar turiu socialinio darbuotojo specialybę.
Klaipėdos socialinių mokslų kolegijoje studijavau teisę, o 2012 m. Klaipėdos universitete įgijau socialinio darbuotojo bakalauro laipsnį.
– Ar esate susipažinęs su Rietavo policijos komisariato darbu? Gal ką keisite?
– Bendrais bruožais situaciją žinau, tačiau viena yra viską vertinti iš šalies, o visai kas kita – iš vidaus. Manau, svarbiausia mano funkcija bus netrukdyti čionykščiams pareigūnams dirbti. Dalysimės žiniomis, sukaupta patirtimi – darbuosimės kaip komanda.
Norėčiau, kad policija taptų ne baudėju, , patarėju, vykdančiu prevencinę veiklą. Kad žmonės nebijotų ateiti, pasikalbėti, paprašyti patarimo.
– Šiek tiek papasakokite apie savo šeimą ir pomėgius.
– Esu vedęs. Nuo studijų laikų gyvenu Klaipėdoje. Su žmona Raimonda, kuri taip pat yra pareigūnė, auginame tris sūnus – šešiolikametį Lauryną, penkiolikametį Mantą ir ketverių metų Žygimantą. Patinka sportuoti, žvejoti. Lietuva – labai gražus kraštas, gamtoje galima atsipūsti nuo kasdienių rūpesčių, apmąstyti darbus. O jei pasiseka kokią lydekaitę ar karpį pagauti – tai jau tikra šventė. Jei tapsiu Rietavo policijos komisariato viršininku, į darbą važinėsiu iš Klaipėdos, bet niekas negali žinoti, kaip pasisuks gyvenimas. Gal pamažu tapsiu tikru rietaviškiu.
– Viename interneto svetainės www.alfa.lt straipsnyje pareigūno (apylinkės inspektoriaus) darbą esate apibūdinęs šitaip: „Kas paragauja šio darbo, vadina jį beprotnamiu ir renkasi kitą, dažniausiai kriminalinėje policijoje. Esu girdėjęs kolegas sakant, kad apylinkės inspektorius – kaip sugertukas: kur kitų nepakanka, ten ir grūda…“ Ar Jūsų nuomonė nepasikeitė?
– Policijoje įvyko daug permainų. Viliuosi, kad beprotnamio laikai jau praeityje. Be abejo, kaip ir visur, yra problemų. Optimizuojant sistemą mažinamas pareigūnų skaičius. Viena vertus, tai pranašumas – vengiama tų pačių funkcijų dubliavimo, iš kitos pusės pažiūrėjus – apsunkina operatyvų reagavimą. Įvairios permainos policijos pareigūnus verčia dirbti operatyviau, atlikti daugiau funkcijų, lanksčiau prisitaikyti. Kylanti reikalavimų kartelė įpareigoja pasitempti, atsijoja tuos, kurie nejaučia šiai profesijai pašaukimo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Turtinga ta mūsų Lietuva besanti (0)

Pasaulinė koronaviruso pandemija atskleidė įdomų faktą – paaiškėjo, kad gyvename turtingoje šalyje. Nes jau ne vieną […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas