Kaip tarė, taip ir padarė

Parašė: Rūta ADAMONIENĖ 2019-07-17

Žaislus susirinko ir „tvarkiečių“ frakciją Seime paliko migrantas „darbietis-tvarkietis“ Valentinas Bukauskas. Nesigilinama į pasitraukimo priežastis, bet faktas atsigulė kaip blynas: frakcijos egzistencijai tiesiog fiziškai trūksta vieno nario (reikia 7).
Aliarmas! Gaisras viename iš valdančiųjų šiaip ne taip sulipdyto laivo skyriuje! Ką daryti? Skubus „valstiečių“ ėjimas žirgu: „Gelbėsime (gelbėsimės?)!“ Gaisrininkas – iki kaulų smegenų „valstietė“ Agnė Širinskienė.
Laimingi tie „valstiečiai“, turi tokį nepakeičiamą alavinį kareivėlį. Jei tik „tėvynė“ pašaukia, jis tinka ir kokiai amžinajai komisijai sukurpti, ir dėl „kliurkų“ prieš kameras „pasivartyti“. (Ko gero, opozicija turi nagus nusigraužti iš pavydo.)
Savanorė (?) gelbėtoja A. Širinskienė dėlioja šitaip: „Aš kaip ir sakiau – jeigu reikės stabilumui ir frakcijos darbui užtikrinti, tai aš eisiu.“ Pasak jos, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos įstatai leidžia partijos nariui priklausyti kitos partijos frakcijai (lrytas.lt). , .
Pagirtinas pasiaukojimas? Tačiau, o, bet, tačiau… Matyt, ne visiems taip atrodo, nes A. Širinskienės partijos kolegai Vytautui Bakui tokia „donorystė“ pakvipo politiniu sąvadavimu. Tą pačią dieną jis paskelbė, kad palieka „valstiečius“.
Man tas seimūnų migravimas, begalinis partijų lankstumas, gebėjimas tarsi chameleonams prisitaikyti prie įvairiausių spalvų politinės vaivorykštės taip pat labai „neskanus“. (Iš atminties užkaborių įkyriai peršasi frazė „Gimęs šliaužioti pralenda visur“.)
Mums sakoma, kad viskas čia teisėta. Ir niekas neraudonuoja. Bet tuomet kurgi tas moralinių vertybių stuburas? Kai balsuojame rinkimuose, partijos deklaruoja kažkokius principus, idėjas, pagal kuriuos mūsų širdys ir protai lyg vasaros lietaus pritvinkę bijūnų žiedai palinksta į vieną ar kitą pusę.
Žinoma, suvoki, žmogau, kad tos kalbos, kaip sakė didysis kombinatorius Ostapas Benderis, yra tik opiumas liaudžiai. Bet vis dėlto liūdna, kad nebegali atskirti ne tik „valstiečių“ nuo „tvarkiečių“, „darbiečių“ ir kitų „-iečių“, bet net kairiųjų nuo dešiniųjų (prisiminkime, atrodytų, nesuderinamą vadinamąjį 2K – Kubiliaus ir Kirkilo – tandemą). Centras išvis tyliai numirė. Visi principų kontūrai esant reikalui išplaukia kaip pastelė. Tikslas likti prie valdžios lovio pateisina priemones? Ar tikrai? Ar nekompromituoja visų mūsų partijų tas apsukrus gebėjimas keisti „budionovkos“ kepurę pagal poreikį?
O paskui mums tas politinis „balaganas“ pristatomas kaip nuopelnai: „Štai mes sugebėjome susitarti! Mojuokite džiaugsmo vėliava, juk išvengta valdžios krizės!“ Taip ir žingsniuojame skirtingais keliais: džiūgaujanti valdžia – į vieną pusę, nusivylusi tauta – į kitą.
Būtent tokias mintis man kelia šią savaitę ilgų derybų (žinoma, ne dėl postų, o vardan tos…) pagrindu gimusi keturių partijų valdančioji koalicija. Kiek atlaikys tas it puodas iš šukių sulipdytas valdžios naujadaras, parodys laikas. Panašu, pirmas išbandymas – tarsi kaulas gerklėje – Seimo pirmininko kėdė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Kokias regioninės kultūros žaizdas atvėrė pandemija? (5)

Plungės kultūros centro direktorius, Lietuvos kultūros centrų asociacijos prezidentas, Lietuvos kultūros ir meno tarybos narys, Lietuvos […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Pirmasis Seimo rinkimų turas baigėsi. Ar tokių rezultatų tikėjotės?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas