Kantaučiuose ir Žemaičių Kalvarijoje – darželių atidarymo džiaugsmas

Parašė: Daiva GERIKIENĖ 2019-03-12

Kantautiškiai ir kalvariškiai žmonės džiūgauja, ypač tie, kurie augina mažus vaikus – šiose gyvenvietėse oficialiai po renovacijos ir remonto darbų duris atvėrė darželiai. Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų atidarymo ceremonijos tapo tikra švente vietos bendruomenėms. Juk tai reiškia, kad jų vaikams bus sudarytos sąlygos gauti kokybišką ugdymą puikiomis sąlygomis. Vien faktas, kad šitokia įstaiga kaime ne uždaroma, o priešingai – atidaroma, šiandienos aktualijų kontekste skamba neįtikėtinai. Ir tai, kad toks reiškinys vyksta Plungės rajono savivaldybėje, be jokios abejonės, kelia pasitenkinimą.
Vasario 28 dieną įkurtuvių šventė vyko Kantaučiuose. Vietos daugiafunkciame centre veikiantis darželis veiklą galės vykdyti visu pajėgumu. Prieš kurį laiką patalpų įrengimo darbai buvo baigti, mažieji galėjo čia leisti laiką, trūko tik kelių baldų. Vasarį visi klausimai pagaliau išspręsti, ir kantautiškiai mėnesio pabaigoje jau rinkosi į oficialų jų kaimui itin svarbios įstaigos atidarymą.
Ta proga į Kantaučius atvyko būrys garbių svečių. Tarp jų – meras Audrius Klišonis, Savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Bagužis, Švietimo, kultūros ir sporto, Vietos ūkio skyrių atstovai, rangos darbus atlikusios mažeikiškių įmonės „RDA“ direktorius Romualdas Čiapas, Žlibinų seniūnijos darbuotojai ir kt.
Atvykusiuosius sveikino Žlibinų kultūros centro, kuriam pavaldus ir yra Kantaučių darželis, direktorė Alina Bružienė. Faktas, kad pavyko įgyvendinti idėją atidaryti kaime ugdymo įstaigą patiems mažiausiems šios bendruomenės nariams, visus džiugino – tai savo sveikinimo kalbose akcentavo svečiai. Be galo tuo džiaugiasi ir vietiniai žmonės, darželį lankančių vaikų tėvai. Jų padėkos skriejo rajono valdžios, statybininkų adresu.
Savo ruožtu Žlibinų kultūros centro direktorė A. Bružienė dėkojo kantautiškiams už svajonių siekimą, merui A. Klišoniui – už idėjos palaikymą, Savivaldybės administracijos direktoriui G. Bagužiui, Vietos ūkio skyriaus vedėjui Martynui Čiuželiui, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjui Gintautui Rimeikiui ir visiems kitiems Savivaldybės darbuotojams – už pagalbą, glaudų ir draugišką bendradarbiavimą ruošiantis ir vykdant priešmokyklinio ir ikimokyklinio ugdymo veiklą. „Ačiū visiems prisidėjusiems. Dar kartą įsitikinome, jog tik visiems susivienijus bendram tikslui galima pasiekti viską“, – yra įsitikinusi A. Bružienė.
Kantaučių daugiafunkcio centro darželį šiuo metu lanko 17 vaikų.
Tokia pat šventė įvyko ir kitą dieną, kovo 1-ąją, tik jau Žemaičių Kalvarijoje. Čia taip pat, pritaikius Motiejaus Valančiaus gimnazijos dalį patalpų, įrengtos erdvės patiems mažiausiems vietos bendruomenės nariams.
Buvęs darželis Žemaičių Kalvarijoje reikalavo kapitalinio remonto, kurio sąnaudos būtų viršijusios milijonines investicijas. Kaip dabar prisimena Seimo narys Jonas Varkalys, kad vietos gyventojams aktualią problemą galima spręsti kitaip, pasiūlė Plungės rajono savivaldybės tarybos narys Algirdas Pečiulis. Pastarojo mintis buvo pabandyti įgyvendinti idėją darželį įkurdinti po vietos gimnazijos stogu. Esą tam lėšų reikėtų kur kas mažiau: vietoj planuojamų 1,2 mln. eurų pakaktų ir apie 400 tūkst. eurų sumos.
Kaip dabar rodo esama situacija, planai pasiteisino, ypač kai šiai idėjai įgyvendinti prielankumo sulaukta iš aukštesnių instancijų: gimnazijos patalpos darželinukams pritaikytos panaudojus Savivaldybės ir Vyriausybės lėšas.
„Džiaugiamės, kad su J. Varkalio pagalba pavyko rasti finansavimo šaltinį šiam visiems mums svarbiam objektui“, – per darželio Žemaičių Kalvarijoje atidarymo šventę kalbėjo Motiejaus Valančiaus gimnazijos direktorius Zenonas Garbenčius.
Į istorinę gimnazijos šventę tą kovo 1-ąją atvyko jau minėtasis Seimo narys J. Varkalys, Plungės rajono savivaldybės meras A. Klišonis, taip pat administracijos direktorius G. Bagužis, kiti specialistai, prisidėję prie projekto Žemaičių Kalvarijoje sėkmingo įgyvendinimo.
„Kad 101-ąjį Lietuvos gimtadienį Žemaičių Kalvarija pasitinka su moderniausiu darželiu rajone, o gal ir visoje Žemaitijoje, turite visų pirma būti dėkingi sau – už parodytą iniciatyvą. Matydamas buvusio darželio pastato būklę supratau, jog būtinai reikia padėti jums šią problemą išspręsti, kad mažieji kalvariškiai būtų ugdomi normaliomis sąlygomis“, – džiaugdamasis šiandieniniu rezultatu kalbėjo Seimo narys.
Atvykusiuosius į naujojo darželio atidarymo iškilmes patys pirmieji pasveikino mažieji kalvariškiai, nepritrūkę drąsos į ratelį pakviesti garbiuosius svečius, su savo auklėtojomis. Vėliau skambėjo sveikinimo kalbos, buvo teikiami padėkos raštai ir kerpama atidarymo juostelė. Tuomet visi buvo pakviesti apžiūrėti darželinukams pritaikytų patalpų gimnazijoje.
Vaikų darželis Žemaičių Kalvarijoje išties labai modernus. Kaip pabrėžė Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas G. Rimeikis, tokio galėtų pavydėti ir patys estai, iš kurių patirties buvo semtasi „dėliojant“ kalvariškių darželio įrengimo viziją. Vaikus džiugins išmaniosios grindys, pagal specialų užsakymą yra pagaminti baldai, stovi moderni drabužių ir batų džiovyklė. Atšilus orams bus pasirūpinta ir lauko erdvių sutvarkymu.
Žemaičių Kalvarijos darželyje šiuo metu ugdomi 44 vaikai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Summa summarum (0)

Metų pradžia… Asmeniškai man ji kažkiek primena vaikystę, kai paėmusi naują lietuvių kalbos ar matematikos sąsiuvinį […]

2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Dabar Plungės šilumos tinklų įkainis už šildymą yra vienas didžiausių Lietuvoje, bet žadama, kad gruodį jis mažės. Kaip reaguojate į artėjantį šildymo sezoną ir kainas?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas