Kantautiškiai rinkosi į atjaunėjusią kultūros šventovę

Parašė:  2013-02-01

Sausio 25-osios vakarą Kantaučių kaime vyko iškilmingas, bet tuo pačiu ir labai bendruomeniškas renginys – po renovacijos atidaryti gyvenvietės kultūros namai, kurie oficialiai vadinami Žlibinų kultūros centro Kantaučių filialu. Po tuo pačiu sparnu prisiglaudusi ir kaimo biblioteka. Na, o susirinkusiųjų į įkurtuves buvo tiek daug, kad vos tilpo į salę.
Pasak pačių gyventojų, didelius, erdvius ir anuomet labai modernius kultūros namus kantautiškiai „užsidirbo“ daugiau nei prieš 45 metus. Tai buvo savotiškas prizas – mat gyvenvietė buvo pripažinta kaip viena iš gražiausiai besitvarkančių visoje Lietuvoje. Ilgus metus klestėjo Kantaučiai, klestėjo ir 1967 metais duris atvėrę gyvenvietės kultūros namai.
Tačiau pastaruoju metu pastatas buvo gerokai apleistas ir aptriušęs. Žodžiu, toks, kad kultūros namų scenos grindys trankesnio šokio būtų ir nebeatlaikiusios. Taigi statinys žūtbūt prašėsi žmogaus rankų, todėl prieš kelerius metus imtasi žygių, kad jis būtų renovuotas.
Ir sumanymas pavyko – kantautiškiai dabar turi erdvią, gražią ir dar dažais tebekvepiančią kultūros įstaigą, kurioje, reikia manyti, niekada nestigs dainų, šokių ir kitokios kultūrinės veiklos. Tiesa, senieji kultūros namai buvo dviejų aukštų, dabar atnaujintas tik pirmasis, antrasis užkonservuotas ir paliktas laukti turtingesnių laikų. Na, o pirmajame aukšte įrengta gana didelė koncertų salė, repeticijų kambarys, pasiruošimo patalpos atlikėjams. Yra ir erdvi fojė, kurioje galima jaunimo diskotekas rengti. Kantautiškius maloniai nuteikia ir gražiai sutvarkyta įstaigos aplinka.
Visomis naujovėmis džiaugėsi ir į Žlibinų kultūros centro Kantaučių filialo atidarymo iškilmes atvykę svečiai, o jų Žlibinų kultūros centro direktorė Nijolė Norbutienė ir Kantaučių filialo meno vadovė Monika Petreikytė sulaukė išties gausaus būrio. Dalyvavo Seimo nariai Jurgis Razma ir Vytautas Juozapaitis, beje, pastarasis kantautiškius nudžiugino ne tik nuoširdžiais sveikinimais, bet ir gražiomis dainomis. Taip pat atvyko Plungės rajono savivaldybės administracijos ir Savivaldybės tarybos atstovai, viešosios bibliotekos direktorė Violeta Skierienė, UAB „Plungės Jonis“ direktorius Jonas Varkalys, Kantaučių pagrindinės mokyklos direktorius Zigmas Bagdonas ir daug kitų.
Pradėdama renginį, N. Norbutienė kalbėjo: „Kantaučių miestelio istorijoje verčiamas naujas puslapis. Na, o vietovės istorija, kaip ir žmogaus gyvenimas, susideda iš svarbiausių įvykių. Aišku viena – svarbūs kultūros įvykiai visuomet palieka gero įspūdžio pėdsaką, kuris ilgam nusėda mūsų širdyse, mūsų atmintyje. Drįstu teigti, jog išskirtiniai kultūrinio gyvenimo įvykiai – didžiulis indėlis ir bendrajai krašto istorijai, jos raidai. Tvirtai tikiu, kad Žlibinų kultūros centro Kantaučių filialo atidarymas bus vienas tų išskirtinių įvykių ne tik miesteliui, bet ir visam rajonui.“
Šventės proga susirinkusiesiems koncertavo ne tik žymusis V. Juozapaitis, bet ir vietos saviveiklininkai iš Kantaučių pagrindinės mokyklos, Žlibinų kultūros centro, o labiausiai savo pasirodymu visus nustebino visiškai „šviežias“, Kantaučių filialo meno vadovės M. Petreikytės ką tik suburtas kantautiškių vokalinis-instrumentinis ansamblis „Kantauta“.
Po renovacijos duris atvėrusios kultūros įstaigos darbuotojos sulaukė daugybės sveikinimų, gėlių ir išskirtinių dovanų. Maloniai bendraujant tą vakarą netilo muzika, o išsiskirta su viltimi, kad nuo šiol Kantaučiuose kultūrinis gyvenimas bus kur kas gyvesnis ir prasmingesnis.
„Dedu daug vilčių į naująją įstaigą bei jos meno vadovę M. Petreikytę. Tuo, kad ji darbšti, kūrybinga ir iniciatyvi, jau spėjome įsitikinti. Juk dirbti pradėjo tik gruodžio viduryje, bet per mėnesį suspėjo ir vokalinį-instrumentinį ansamblį suburti, ir koncertinę programėlę įkurtuvių renginiui paruošti. Be to, Monikos planuose – ir vaikų ansamblėlis „Do re mi“, galbūt ir mokytojų ansamblį ji imsis kuruoti. Taigi kultūrinis gyvenimas Kantaučiuose atsigaus. Juolab kad tokią švytinčią kultūros šventovę turime“, – sakė po renginio kalbinta direktorė N. Norbutienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos… KITAIP (0)

Ar pavasaris, ar artėjančios Velykos čia kaltos, bet pastebiu, kad niūrių atspalvių nuotaikas vis dažniau keičia […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas