Karščiai pakoregavo darbą mokyklose

Parašė:  2019-06-20

Termometrų stulpeliams pakilus į rekordines aukštumas, švietimo įstaigose dirbti buvo sudėtinga: praėjusią savaitę ugdymo procesas sustabdytas Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijoje ir Žadvainių pagrindinėje mokykloje.
Karščiai koreguoja įstaigų darbo planus
Medikai skelbia, kad ligoninės perpildytos garbaus amžiaus žmonių, kurių sveikata neatlaiko Lietuvą užplūdusio karščio. Saulės ir šilumos smūgiui neatsparūs ir vaikai – spaudoje pasirodė pranešimų apie mokyklose prastai pasijutusius mokinius. Nors ekstremali padėtis neskelbiama, tačiau įstaigų ir įmonių vadovai raginami būti lankstesni, pasirūpinti darbuotojų darbo sąlygomis: sudaryti jiems galimybę atsigerti, atsivėsinti pavėsyje ar net pertvarkyti darbo grafikus. Ugdymo planus koreguoja ir bendrojo lavinimo mokyklos. Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius informavo, kad dėl karščių pamokos gali nevykti. Kaip organizuoti veiklą, paliekama spręsti mokyklų vadovams. Termometro stulpeliui peršokus trisdešimties laipsnių padalą, dalis šalies mokyklų paskelbė trumpinančios pamokas ar stabdančios ugdymo procesą.
Mokinių sveikata nerizikavo
Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos vadovybė, atsižvelgdama į oro sąlygas ir tėvelių pageidavimus, nutarė nerizikuoti mokinių sveikata. Gavusi vietos valdžios pritarimą, pirmąsias tris praėjusios savaitės dienas pamokas trumpino, o ketvirtadienį ir penktadienį ugdymo procesą sustabdė. Tiesa, valstybinis matematikos egzaminas penktadienį gimnazijoje vyko kaip ir numatyta, tačiau direktorė Alma Lengvenienė neslėpė, jog mokyklos vadovybei teko pasirūpinti, kad patalpose, kuriose jis vyks, būtų užtikrintos kiek įmanoma palankesnės sąlygos.
Gimnazijos vadovė išreiškė viltį, kad paskutiniąją mokslo metų savaitę oras atvės, darbo sąlygos normalizuosis, ir ugdymo procesas vyks, kaip suplanuota, o birželio 21-ąją dešimtokams bus įteikti pagrindinio mokslo baigimo pažymėjimai.
Žadvainuose ugdymo procesas buvo nutrauktas
Tris dienas praėjusią savaitę trumpiau mokykloje praleido ir Žadvainių pagrindinės mokyklos mokiniai. Ketvirtadienį ir penktadienį ugdymas nevyko. Pasak mokyklos socialinės pedagogės Vidos Ringienės, Žadvainių pagrindinė mokykla įsikūrusi geroje vietoje – šalia upė, medžių pavėsis, tad visas ugdymo procesas organizuojamas lauke ar kitose erdvėse, kur karščiai taip smarkiai nevargina.
Tveriškiai karščius atlaikė didvyriškai
Tverų gimnazija ugdymo proceso nestabdė net per didžiausius karščius, tačiau pamokas praėjusią savaitę trumpino. „Darbas vyksta kitose erdvėse – aktų salėje, kultūros namuose, po medžiais įrengiamos lauko klasės. Į situaciją žiūrime lanksčiai, darome viską, kad pagerintume sąlygas ir mokiniams, ir darbuotojams. Jokių sveikatos trikdžių iki šiol nei vieni, nei kiti gimnazijoje nepatyrė“, – kalbėjo direktorė Gitana Kužmarskytė.
Švietimo įstaigos vadovė pripažino, kad ne visi mokiniai per karščius ateina į mokyklą, tačiau pedagogai į tai žiūri supratingai. G. Kužmarskytė teigė iš tėvelių nesulaukusi nė vieno prašymo, kad ugdymo procesas būtų sustabdytas.
Prašė tėvelių supratimo
Rietavo lopšelis-darželis kreipėsi į tėvelius, kad tie, kurie turi sąlygas vaikus prižiūrėti namuose, į įstaigą per karščius mažųjų nevestų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos… KITAIP (0)

Ar pavasaris, ar artėjančios Velykos čia kaltos, bet pastebiu, kad niūrių atspalvių nuotaikas vis dažniau keičia […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas