Kartu su šlaitu nušliuožė ir dalis šaligatvio

Parašė: Jolanta VASILIAUSKIENĖ 2019-10-24

Turbūt daugelis plungiškių prisimena praėjusiais metais virusias aistras dėl Birutės gatvės šaligatvių. Tiksliau būtų pasakyti, dėl ten nuolatos strigusių remonto darbų. Tikrai, dabar malonu eiti ir nebijoti, kad išsitiesi užkliuvęs už išklypusios trinkelės. Bet… „Plungės“ redakciją pasiekė žinia, kad dalis pakloto šaligatvio vienoje vietoje – ties Birutės g. 18 – ėmė ir nuslinko žemyn. Brokas?
Skaitytojams priminsime, kad šaligatvių remonto darbus atliko uždaroji akcinė bendrovė „Valda“. Nors ši įmonė dažnai linksniuojama, tačiau reikia pripažinti, jog šį kartą jos kaltės nėra.
Kaip sakė telefonu kalbinti Plungės rajono savivaldybės administracijos direktorius Mindaugas Kaunas ir laikinai Vietos ūkio skyriaus vedėjo pareigas einantis Arvydas Liutika, minėtoje vietoje nuslinko šlaitas, o su juo nušliuožė ir dalis šaligatvio.
A. Liutika nurodė, kad dėl šlaito sutvirtinimo jau ieškoma sprendimų. Tiesa, kokie jie bus, pasakyti kol kas sunku. „Kvietėme rajono bendroves, kurios tokius darbus atlieka, kad pažiūrėtų, ką galima padaryti, bet nė viena nenori ko nors imtis, kol nebus techninių sprendimų“, – pridūrė laikinasis skyriaus vedėjas.
Kadangi šioje vietoje yra šlaitas, negi nebuvo galima numatyti, kad kažkas panašaus gali atsitikti ir imtis atsargumo priemonių? „Žinoma, numatyti galima daug ką, tik visa tai kainuoja. Buvo atliekamas paprastasis šaligatvio remontas, akivaizdžių grėsmių nebuvo. Be to, jei būtų imtasi kažkokių veiksmų, būtų tekę lįsti ir į privatų sklypą“, – sakė A. Liutika.
Prakalbus apie nušliuožusį šlaitą Birutės gatvėje, į atmintį grįžta prieš trejetą metų garsiai nuskambėjusi istorija apie dukart nuslinkusį Babrungo upės šlaitą, esantį Nausodžio seniūnijos Kaušėnų kaimo Slėnio gatvėje. Kai 2016 metų pavasarį šis šlaitas nuslinko, buvo imtasi skubių veiksmų – vienintelei į konkursą pakviestai bendrovei už jo sutvirtinimą sumokėta kone 30 tūkstančių eurų. Tik tas sutvirtinimas laikė neilgai – tų pačių metų pabaigoje Babrungo upės šlaitas vėl nušliuožė. Tada nusamdyta UAB „Valstybinė projektų ir sąmatų ekspertizė“ pateikė skaičiavimus ir galimą šlaito sutvirtinimo variantą.
Ar šį kartą bus einama tuo pačiu keliu: pirma darbai, paskui ekspertizė? „Jei norime prie to paties darbo grįžti ir mokėti kelis kartus, galima ir plika akimi parinkti galimus techninius sprendimus“, – lakoniškai atsakė A. Liutika.
Suprantama, kad ir ekspertizei, ir šlaito sutvirtinimo darbams bus reikalingos lėšos, tad tikėtina, kad klausimas pasieks ir politikus. Beje, priešingai, nei buvo su Babrungo upės šlaitu, šį kartą jau žinoma, kad dalis yra valstybinėje žemėje, kita dalis – privataus asmens. Taigi prie sutvirtinimo darbų turėtų prisidėti ir privatininkas, tačiau niekas nežino, koks bus jo atsakymas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. Cam parašė:

    Ten visa gatvė greit nuslinks.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Turtinga ta mūsų Lietuva besanti (0)

Pasaulinė koronaviruso pandemija atskleidė įdomų faktą – paaiškėjo, kad gyvename turtingoje šalyje. Nes jau ne vieną […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas