„Kas iš jūs keturių?“

Parašė: Lina LIŪNIENĖ 2012-08-17

Olimpiados karštlige tauta, atrodo, jau persirgo. Laimei, liga nekomplikavosi, galutinė diagnozė netgi geresnė nei visi tikėjosi. Turiu omeny medalius – jų iš Londono Lietuvon parvežta gerokai daugiau nei manyta. O įdomiausia tai, kad medaliais pasidabino ne disko metikas Virgilijus Alekna, ne Lietuvos krepšinio rinktinė, o tie sportininkai, į kuriuos didelių vilčių nedėta. Bent jau iš plaukikės Rūtos Meilutytės ir penkiakovininkės Lauros Asadauskaitės-Zadneprovskienės aukso niekas nesitikėjo. O jos ėmė sau ir iškovojo. Plius – Lietuvos vardą išgarsino, mūsų valstybės himnas viso pasaulio ausis pasiekė.
Asmeniškai man džiugu, kad valstybė sportininkams už olimpinius medalius grynaisiais atsilygina. Ypač sunkus sportininkų darbas tikrai vertas šimtatūkstantinių premijų. Pavyzdžiui, už olimpinį auksą skiriama 400 000 litų. Daug tai ar mažai? Čia turbūt per kieno akį pažiūrėsi. Vienas pasakys, kad tai – milžiniška suma, kitas – kad nieko verti grašiai. Būtų mano valia, tuos 400 tūkstančių iki pusės milijono pritempčiau.
Beje, teko skaityti, kad geriausiems savo sportininkams ypač dosniai žada atsilyginti Gruzija, Kazachstanas, Bulgarija. Austrija su olimpiečiais-medalininkais atsiskaito auksu, o štai Šiaurės Korėjoje už olimpines pergales esą skiriami butai, automobiliai, pinigai ir suteikiama galimybė įstoti į… išsvajotąją komunistų partiją.
Taigi viena karštligė, kilstelėjusi patriotizmą ir palikusi gerų emocijų, nuvilnijo, tačiau atsirita nauja – Seimo rinkimai. Nors iki jų dar pora mėnesių, tauta šia tema jau diskutuoja: kuri partija geresnė, kuris kandidatas doresnis, už ką čia dabar balsuoti. Nors vis daugiau ir nusivylusiųjų, nusistačiusiųjų prieš – kurie apie rinkimus nė girdėti nenori, į kandidatus nė žiūrėti negali, balsuoti neis. Priežastis esanti tokia – į Seimą esą veržiasi tik sukčiai ir apgavikai, visų jų nagai į save riesti, o interesai – toli gražu ne visuomeniniai.
Žvilgtelėjus į Plungės-Rietavo rinkimų apygardos padangę, ryškėja keturios pavardės. Vyriausiosios rinkimų komisijos internetinėje svetainėje nurodoma, kad kandidatais įregistruoti: dabartinis Savivaldybės vicemeras Mindaugas Jurčius (Darbo partija), ilgametis parlamentaras Jurgis Razma (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai), sveikatos apsaugos viceministras Audrius Klišonis (Liberalų ir centro sąjunga) ir iš Plungės kilęs Vilniaus universiteto prorektorius Rimantas Vaitkus (Lietuvos socialdemokratų partija).
Žiūrint į šias keturias pavardes, taip ir peršasi klausimas iš pasakos „Eglė žalčių karalienė“ – „Kas iš jūs keturių?“… Papildant: „Spalį taps Seimo nariu…“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Kokias regioninės kultūros žaizdas atvėrė pandemija? (6)

Plungės kultūros centro direktorius, Lietuvos kultūros centrų asociacijos prezidentas, Lietuvos kultūros ir meno tarybos narys, Lietuvos […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ingrida Šimonytė paskelbė kandidatų į ministrus sąrašą. Kaip vertinate tokios sudėties ministrų kabinetą?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas