Keliams tvarkyti – papildomai daugiau nei pusė milijono eurų

Parašė: Luka SAULIENĖ 2019-05-13

Trečiadienį Susisiekimo ministerija išplatino pranešimą, kad parengtas planas, pagal kurį bus išdalytos Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) rezervo lėšos. Tarp laimingųjų pretendentų – ir Plungės rajono savivaldybė.
Susisiekimo ministerija Vyriausybei siūlo paskirstyti 19,993 mln. eurų KPPP rezervo lėšų.
Skaitytojams priminsime, kad dar vasario mėnesį mūsų rajono politikai diskutavo apie tai, kokius objektus įtraukti į prioritetinius sąrašus, kuriuos pasikeitus KPPP rezervo paskirstymo principams Savivaldybė turi teisę pateikti.
Kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo lėšų naudojimo tvarkos apraše nurodyta, kad rezervas Vyriausybės nutarimu šiais metais turi būti patvirtintas iki gegužės 10 dienos, o kitais metais – iki kovo 10 dienos. Tame pačiame apraše teigiama, kad KPPP rezervo lėšos skiriamos valstybės ir savivaldybių institucijų valdomų vietinės reikšmės kelių skubaus taisymo (remonto) ar rekonstravimo dėl avarijos grėsmės, taip pat avarijos ar stichinės nelaimės, ekstremaliųjų situacijų ir ekstremaliųjų įvykių padarinių likvidavimo išlaidoms kompensuoti. Šiai eilutei numatyta 338,5 tūkst. eurų. Tiesa, Plungės tarp laimingųjų nėra. Vasario mėnesį Savivaldybės sudarytame sąraše buvo įrašyta Plungės miesto Sukilėlių gatvėje esanti atraminė sienutė ir Stonaičių kaime esanti pralaida.
Susisiekimo ministerijos siūlomame plane nurodoma, kad Vyriausybės programos prioritetams įgyvendinti numatyta 12 677 900 eurų suma. Šie pinigai atitektų dvylikai savivaldybių. Paminėti net du objektai Plungėje: tunelinio viaduko po geležinkeliu Plungės miesto Dariaus ir Girėno gatvėje įrengimo darbams – 151,4 tūkst. eurų, žiedinės sankryžos Plungės miesto Dariaus ir Girėno gatvėje, kuri sutampa su rajoniniu keliu Nr. 3201 Truikiai–Prūsaliai, įrengimo darbams – 132,3 tūkst. eurų.
Į eilutę „Valstybės ir savivaldybių institucijų valdomų vietinės reikšmės kelių, vedančių į teritorijas, kuriose kuriamos darbo vietos, objektams įgyvendinti“ iš rajono politikų atrinktų šešių gatvių – Salantų ir Sausdravo g. Plungėje, Pušies g. Nausodžio seniūnijos Varkalių kaime, Pramonės g. Šateikiuose, Žalioji g. Plateliuose, Mostaičių g. Kulių seniūnijos Kumžaičių kaime – nepapuolė nė viena. Tokiems objektams įgyvendinti rezervo paskirstymo plane numatoma 2 792 100 eurų, jie atiteks septynioms savivaldybėms.
Mėgėjų sodų teritorijoje savivaldybių institucijų valdomiems vietinės reikšmės keliams inventorizuoti, jiems taisyti (remontuoti) ar rekonstruoti, jeigu Savivaldybės institucija skiria ne mažiau kaip 30 proc., bet ne daugiau kaip 50 proc. nuosavų lėšų, valstybės institucijų valdomiems vietinės reikšmės keliams tiesti, taisyti (remontuoti), rekonstruoti, jeigu valstybės institucija skiria ne mažiau kaip 50 proc. nuosavų lėšų, iš rezervo žadama atseikėti 3 756 100 eurų. Šioje srityje konkurencija gana didelė – Susisiekimo ministerijos plane numatyta paremti net 27 savivaldybes.
O dabar geroji naujiena: tarp milijonų dalybose dalyvaujančių – ir Plungės rajono sodininkai mėgėjai. Vyriausybei patvirtinti teikiamame plane nurodyta Nausodžio seniūnijos Prūsalių kaimo Malūno gatvės, esančios sodininkų bendrijos „Gandinga“ teritorijoje, kapitaliniam remontui skirti 99,8 tūkst. eurų, Šateikių seniūnijos Alksnėnų kaimo Pamiškės gatvės, esančios sodininkų bendrijų „Žilvitis“ ir „Ramunė“ teritorijose, kapitaliniam remontui – 122,3 tūkst. eurų, o Šateikių seniūnijos Alksnėnų kaimo Lino gatvės, esančios sodininkų bendrijos „Linelis“ teritorijoje, kapitaliniam remontui – 148,6 tūkst. eurų.
Jei tik Vyriausybė nepakiš kiaulės ir patvirtins ministerijos pateiktą planą, Plungės rajoną turėtų pasiekti 654,4 tūkst. eurų KPPP rezervo lėšų. O tada beliks tik žiūrėti, kad pinigėliai „nenuplauktų“ į kitus objektus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Turtinga ta mūsų Lietuva besanti (0)

Pasaulinė koronaviruso pandemija atskleidė įdomų faktą – paaiškėjo, kad gyvename turtingoje šalyje. Nes jau ne vieną […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas