„Kol mokaisi, tol esi jaunas“

Parašė:  2018-10-11

Spalio 4 dieną nuskambėjęs Rietavo trečiojo amžiaus universiteto (TAU) himnas paskelbė senjorams naujų mokslo metų pradžią. Pilnutėlėje Rietavo kultūros centro mažojoje salėje aktyvūs ir smalsūs vyresnio amžiaus rietaviškiai aptarė būsimą veiklą ir nuveiktus darbus. Šventės proga įteikti diplomai absolventams ir pasveikinti naujieji universiteto klausytojai.
Šie mokslo metai Rietavo TAU studentams – devintieji. Maždaug pusantro šimto senjorų surado universitete sau įdomios veiklos, ir jų susidomėjimas studijomis laikui bėgant nemažėja.
Kultūros fakulteto dekanė Elena Stankovičienė, sveikindama visus naujų mokslo metų proga, kalbėjo, kad toks didelis žmonių susibūrimas yra tikra šventė, kviečianti tęsti kelionę mokslo, tobulėjimo ir bendradarbiavimo kryptimi. „Mokytis niekada nevėlu, o kol mokaisi, tol esi jaunas. Didžiausia motyvacija – pažinimo vaisius. Nusiteikime, kad atėjome to vaisiaus valgyti, o kad jo paragautume, reikės ir padirbėti“, – pabrėžė dekanė.
Oginskių kultūros istorijos muziejaus direktorius Vytas Rutkauskas džiaugėsi, kad TAU suteikia galimybę sulaukus brandos metų sugrįžti į gražiausią gyvenime laiką – studijų metus. Muziejaus vadovas pakvietė senjorus į neseniai pristatytą Adomo Galdiko tapybos parodą. Pasiūlė: „Jei kada nors romantikos vedami norėtumėte pasivaikščioti parko takeliais, aš mielai jus palydėsiu.“
Senjorų susidomėjimas universiteto veikla rodo, kad senstančiam žmogui labai svarbu bendrauti ir būti visuomenės dalimi. TAU – tam tinkamiausia forma. Nauja veikla ir žinios vyresnio amžiaus žmogaus gyvenimą ištraukia iš rutinos, nuobodulio ir gali jį padaryti tokį pat įdomų kaip jaunystėje. Apie tai kalbėjo metinį pranešimą „Aktyvūs senjorai nepavaldūs amžiui“ skaitydama universiteto vadovė Alvyra Andrijauskienė.
„Universitetas išgyvena iš klausytojų mokesčio ir projektinės veiklos. Šiais metais vykdomi trys projektai. Veikla yra įvairiapusė ir nukreipta į pagyvenusių žmonių savirealizaciją, pažinimo plėtrą, sveikatos stiprinimą. Bus ir bendras paskaitų ciklas teisės, psichologijos, sveikatos, meno ir kultūros klausimais. Paskaitų temų pasiūla labai plati, tačiau lektorių kainos yra nemažos, o ištekliai gana riboti. Taip pat rengsime diskusijas, susitikimus su dominančiais žmonėmis, išvykas. Ir toliau veiks dainavimo, šokių, sveikatinimosi studijos, užsiimsime sporto veikla. Nauja kryptis pagal projektą – kūrybinės dirbtuvės“, – pasakojo A. Andrijauskienė.
TAU lankytojai atranda savo vietą universitete. Jie gali rinktis vieną iš keturių fakultetų: Buities kultūros (dekanė Gražina Grikšienė, prodekanė Jovita Damulienė), Kultūros (dekanė E. Stankovičienė, prodekanė Rožė Stanienė), Namų ūkio (dekanė Danutė Mockienė, prodekanė Jadvyga Gudauskienė), Sveikatingumo (dekanė Liucija Bulvydienė, prodekanė Petrutė Bulvydaitė).
Chore dainuoja 24 senjorai. Šiuo metu jie ruošiasi lapkričio mėnesį Vilniuje vyksiančiam tarptautiniam dainų festivaliui. Šokius lanko per 20 senjorų. Nemažas įdirbis kasmet ir sveikatos stiprinimo srityje: grupine kineziterapija salėje užsiima apie 20 žmonių, o baseine – maždaug 40. TAU lankytojai gali sveikatintis ir mokamose priemonėse, pavyzdžiui, rugsėjo 3–8 dienomis buvo sveikatingumo stovykloje Palangoje. Mielai visi dalyvauja universiadose, protų mūšiuose.
Apžvelgus nuveiktus darbus ir planus, diplomai įteikti dvylikai absolventų. Penki nauji klausytojai davė naujokų pasižadėjimus.
Šventė užbaigta tradicine Trečiojo amžiaus universiteto lankytojų daina „Mes išliksim jauni“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos… KITAIP (0)

Ar pavasaris, ar artėjančios Velykos čia kaltos, bet pastebiu, kad niūrių atspalvių nuotaikas vis dažniau keičia […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas