Kreditai.INFO atskleidžia paskolos smulkiajam verslui privalumus ir trūkumus

Parašė:  2019-10-10

Kai žengiama į verslo pasaulį, labai dažnai susiduriama su daugybe iššūkių ir iš pirmo žvilgsnio labai sudėtingai išsprendžiamų problemų. Tokiais atvejais retas verslo savininkas turi pakankamai asmeninio kapitalo, kurį galėtų skirti savo naujo verslo vystymui ir jo efektyviai plėtrai. Statistika rodo, kad pradėti verslui įprastai reikia apytiksliai 1000-5000 EUR sumos. Ir šiuo atveju yra kalbama tik apie bazines išlaidas, kurios yra neišvengiamai patiriamos verslo plėtros pradžioje (didžioji dauguma išlaidų yra „administracinio“ pobūdžio).

Tuo tarpu smulkaus verslo savininkai, kurie rinkoje veikia jau kurį laiką, taip pat reguliariai susiduria su poreikiu gauti papildomų lėšų, kurios galėtų užtikrinti visų svarbiausių verslo procesų įgyvendinimą ir sklandų verslo veikimą. Tai gali būti tiek papildomų lėšų poreikis bandant išlikti rinkoje ne sezono metu, tiek ir noras užtikrintai bei greitai pasiekti konkrečius savo verslo užsibrėžtus tikslus, kartu pranokstant savo pagrindinius konkurentus.

Vienas iš būdų gauti papildomų lėšų savo verslo vystymui, yra kreipimasis dėl verslo paskolos. Žinoma, tai nėra vienintelis būdas gauti lėšų verslo vystymui, tačiau toks finansinis sprendimas neabejotinai galėtų būti vertas jūsų dėmesio.

Kita vertus, jei tai yra jūsų pirmasis kartas, kai jūs galvojate apie kreipimąsi į kreditorius dėl paskolos smulkiam verslui, turbūt nesate tikri nuo ko jūs turėtumėte pradėti ir kaip galėtumėte kreiptis dėl verslo paskolos. Todėl tam, kad jums būtų kur kas lengviau priimti informuotą, apgalvotą ir gerai apskaičiuotą finansinį sprendimą, kuris turėtų didžiulės ir tiesioginės įtakos jūsų verslo situacijai. Šiame straipsnyje Kreditai.INFO sudarė svarbių veiksnių sąrašą ir parengė praktinių patarimų, kurie padėti sėkmingai ir užtikrintai žengti pirmyn.

Kas yra smulkios paskolos verslui?

Smulkios paskolos verslui gali būti suteikiamos tiek komerciniuose bankuose, tiek ir kredito unijose, kredito bendrovėse ar tarpusavio skolinimo platformose. Kaip ir pažymi tokio finansinio sprendimo pavadinimas, smulki paskola yra mažesnės vertės finansinis įsipareigojimas, kurį būtina padengti laiku, kartu mokant paskolai taikomas palūkanas. Kadangi tokioms paskolos gauti yra keliami mažesni reikalavimai nei tais atvejais, kai yra kreipiamasi dėl ilgalaikių ir didelės vertės paskolų, toks sprendimas tampa pakankamai dažnas nedidelių įmonių tarpe. Žvelgiant į pasaulinę statistiką, matyti, kad per pastaruosius kelerius metus tokios verslo paskolos sulaukia vis didesnio populiarumo. Tai reiškia, kad tiek visiškai naujas, tiek ir jau kurį laiką rinkoje veikiantis smulkus verslas tokiuose pasirinkimuose įžvelgia kur kas didesnes galimybes.

Kalbant apie palūkanų normą, įprastai smulkioms paskoloms yra taikomos mažesnės palūkanos (ypač lyginant jas su kreditinėms kortelėms taikomomis palūkanomis) ir siūlomos kur kas lankstesnės bei palankesnės sąlygos nei įprastinėms paskoloms. Kaip jau buvo minėta, norint gauti tokią paskolą, galima kreiptis tiek į tradicinę finansinių paslaugų instituciją, tiek ir į kitų rūšių kreditorius, kurie teikia smulkias paskolas verslui.

Ar smulkios paskolos verslui yra tinkamas pasirinkimas jūsų įmonei?

Nors smulkios paskolos yra labai dažnas pasirinkimas smulkiam verslui, kuris ieško papildomų finansavimo būdų, padedančių jums įveikti verslo vystymo proceso metu iškylančius sunkumus, kaip ir bet kuris kitas finansinis instrumentas, pastarasis taip pat turi savų privalumų ir trūkumų

Smulkios paskolos verslui privalumai

Yra daugybė priežasčių, kodėl verslo savininkai nusprendžia pasikliauti smulkiomis paskolomis, kurių pagalba tikisi lengviau ir efektyviau vystyti savo verslą.

 • Kiekviename mieste yra komercinis bankas ar kiti kreditoriai, kurie gali suteikti paskolą verslui. Be to, šiandien tai nėra vienintelis pasirinkimas, kuriuo pasinaudoja šiuolaikiniai vartotojai. Kaip žinia, į kreditorius galima kreiptis ir internetu, o tai reiškia, kad nėra svarbu, kurioje Lietuvos vietoje būtų įsikūrusi jūsų įmonė ar kurioje fizinėje vietoje būtumėte jūs patys – kreiptis dėl verslo paskolos galite vos kelių mygtukų paspaudimu, pasinaudoję savo kompiuteriu ir internetu. Tai reiškia, kad tokių šiuolaikinių finansinių sprendimų atveju vartotojai susiduria su labai dideliu patogumu.
 • Verslas turi prieigą prie didesnių finansinių išteklių. Šiuo atveju būtina suprasti, kad kiekvieni rinkoje veikiantys kreditoriai vartotojams taiko skirtingus paskolų pasiūlymus. Tai reiškia, kad vieni kreditoriai verslui teikiamų paslaugų dydį gali apriboti iki kelių tūkstančių eurų, o tuo tarpu kiti suteikti galimybę pasiskolinti ir ne vieną dešimtį tūkstančių eurų. Viskas priklauso nuo to, į kuriuos kreditorius jūs nuspręsite kreiptis. Tai reiškia, kad tokie sprendimai sukuria labai puikias sąlygas verslui, kuris nori gauti papildomą finansavimą, palengvinantį verslo vystymą.
 • Mažesnės paskolos palūkanos. Įmonės, kurių kredito reitingas yra labai aukštas, visuomet turi galimybę gauti paskolą, kuriai būtų taikomos labai žemos palūkanos. Tai reiškia, kad jei jūsų įmonės finansinė padėtis yra puiki, jūs galite verslo paskolą gauti labai palankiomis sąlygomis, tokiu būdu suteikdami sau progą gerokai daugiau sutaupyti. Žinoma, palūkanų norma visuomet labai tiesiogiai priklauso ir nuo paskolos sumos bei termino, kuriam norima pasiskolinti. Be to, kaip jau buvo minėta, kredito reitingas yra bene svarbiausias veiksnys, kadangi jo pagalba kreditoriai gali lengviau suprasti, kokia yra tikroji įmonės finansinė situacija ir ar verslas yra pajėgus grąžinti vienokio ar kitokio dydžio jam suteiktą verslo paskolą.
 • Skirtingų rūšių paskolos skirtingiems verslo poreikiams. Kaip jau turbūt supratote, šiuolaikinėje finansinių paslaugų rinkoje siūlomos verslo paskolos būna skirtingos. Tai reiškia, kad prieš kreipdamiesi į kreditorius, jūs turėtumėte labai atidžiai įvertinti rinkoje taikomus pasiūlymus, pasirenkant būtent tokią paskolos rūšį, kuri puikiausiai atitiktų jūsų lūkesčius. Skirtingų rūšių ir skirtingo dydžio paskolos pasižymi skirtingomis sąlygomis, todėl kiekviena įmonė, kuri nori pasiskolinti kreipdamasi į oficialius kreditorius, turėtų labai atidžiai įvertinti visas sąlygas ir galiausiai priimti kuo optimalesnį finansinį sprendimą.

Verslo paskolų trūkumai

Nors verslo paskolos turi daugybę įvairių privalumų, kurių dalis jau buvo paminėta, vis dėlto tokie finansiniai instrumentai taip pat pasižymi ir trūkumais, todėl jei jūs galvojate apie verslo paskolą, būtų naudinga pakalbėti ir apie pastaruosius.

 • Verslo paskolos palūkanos priklauso nuo jūsų įmonės kredito reitingo. Nors komerciniai bankai įprastai visuomet siūlo kur kas mažesnes palūkanas, kalbant apie verslo paskolą, tikrai ne visuomet paprasta ją gauti. Tai reiškia, kad visuomet atliekant mokumo vertinimo procesą, labai didžiulis dėmesys būna skiriamas įmonės kredito reitingui. Jei pastarasis yra žemas, tuomet kreditoriai gali atmesti jiems pateiktą verslo paskolos paraišką arba pasiūlyti verslo paskolą, kuriai būtų taikomos didelės palūkanos. Dėl šios priežasties verslas, kurio kredito reitingas yra žemas, turėtų labai atidžiai įvertinti savo įmonės tikrąsias finansines galimybes, atsižvelgti į savo numatytus ir užsibrėžtus tikslus bei galiausiai priimti tinkamai apskaičiuotą sprendimą. Tai yra labai svarbu, kadangi didesnės verslo paskolai taikomos palūkanos visuomet padidina ir verslui tenkančias išlaidas.
 • Kreditoriai dažnai reikalauja užstato. Kai yra kalbama apie verslo paskolas (ir ypač tas, dėl kurių kreipiasi visiškai naujas verslas), labai dažnai kreditoriai reikalauja ir užstato. Tuo tarpu, jei jūs klausiate savęs, kokį užstatą būtų galima pateikti, jei jūsų įmonė yra visiškai nauja ir neturinti jokio jai priklausančio turto, atsakymas yra labai paprastas – jūs turėtumėte užstatyti savo turtą. Tai reiškia, kad šiuo atveju didelį vaidmenį suvaidintumėte ir jūs – kaip privatus asmuo. Taigi, nereikėtų manyti, kad kreipiantis dėl verslo paskolos, kreditoriai atsižvelgs tik į jūsų įmonės finansinę situaciją. Jie neabejotinai įvertins ir jus bei kitus jūsų įmonės bendrasavininkus (jei įmonę valdote ne vieni). Visa tai kreditoriams yra būtina tam, kad jie galėtų sumažinti finansinę riziką, kuria pasižymi kiekvienas į juos dėl verslo paskolos besikreipiantis potencialus klientas. Tuo tarpu, jei jūs nenorėsite įkeisti jums priklausančio turto tam, kad gautumėte verslo paskolą, tai kreditoriams taptų dar viena puikia priežastimi jums nesuteikti paskolos. Tokiu atveju jie akivaizdžiai matytų, kad jūs nepasitikite savo verslo idėja ir baiminatės, jog jums gali nepavykti, o tai reiškia, kad jie taip pat nenorės skolinti jūsų įmonei, nes toks jų finansinis sprendimas pasižymėtų dar didesne rizika.
 • Komerciniai bankai pirmenybę skiria didelę patirtį turinčioms įmonėms. Jei jūsų įmonė yra visiškai nauja ir jūs esate naujokai verslo pasaulyje, jums turėtų būti kur kas sudėtingiau sulaukti teigiamo kreditorių atsakymo. Kreditoriai, norėdami būti tikri, kad paskolos gavėjas paskolą grąžins laiku ir sutartomis sąlygomis, nori matyti, kad verslas veikia sėkmingai ir turi puikią istoriją (teigiamos finansinės ataskaitos, pakankamos pajamos ir kt.). Dėl šios priežasties tai tampa pakankamai dideliu iššūkiu naujoms įmonėms, kurios neturi galimybės pasigirti ilga ir sėkminga savo komercinės veiklos vykdymo istorija. Vėlgi, tai yra viena iš priežasčių, kodėl kreditoriai gali verslo savininko reikalauti įkeisti jam priklausantį nuosavą turtą, tokiu būdu garantuodami verslui suteiktos paskolos grąžinimą.

Kreiptis į oficialius kreditorius ar tarpusavio skolinimo platformas?

Šiame straipsnyje jau ne kartą buvo paminėtas didelis skirtingų kreditorių asortimentas. Tai reiškia, kad kiekvienas verslas turi galimybę pasirinkti jam tinkamiausius ir palankiausius verslo paskolų pasiūlymus taikančius kreditorius. Tačiau lygiai taip pat dėl verslo paskolos galima kreiptis ir į žmones. Trumpiau tariant – tarpusavio skolinimo platformas, kuriose paskolos suteikia privatūs fiziniai asmenys.

Pastarojo sprendimo atveju verslui nereikia finansiškai įsipareigoti oficialiems kreditoriams, tokiems kaip komerciniai bankai, kredito unijos ar kredito bendrovės. Vietoje to, paskolą suteikia fiziniai asmenys, kurie tarpusavio skolinimosi platformose yra vadinami investuotojais. Jei jūs nuspręsite pasinaudoti tarpusavio skolinimo platforma, turėtumėte užsiregistruoti pasirinktoje platformoje ir užpildyti verslo paskolos paraišką. Kai tai padarysite, tarpusavio skolinimo platformos operatoriai įvertins jūsų mokumą. Jei jis bus teigiamas, tuomet jūs galėsite būti įtraukti į paskolų prašančių žmonių sąrašus. Tuomet savo ruožtu platformoje veikiantys investuotojai skolins skirtingas pinigų sumas, kol galiausiai bus surinkta jums reikalinga pinigų suma. Žinoma, nors tokiu atveju nėra kreipiamasi į oficialius kreditorius, tai vis tiek tampa lygiai tokiu pačiu finansiniu įsipareigojimu, kurį būtina vykdyti laiku, nes priešingu atveju prastėja kredito istorija ir yra taikomos papildomos sankcijos.

Judant pirmyn link verslo paskolos gavimo

Dabar, kai esate geriau susipažinę su verslo paskolomis, galite kur kas lengviau priimti apgalvotą finansinį sprendimą, pasirenkant jūsų verslui palankiausią finansavimo būdą. Todėl įvertinkite jums prieinamas finansines galimybes, sudarykite būsimų veiksmų planą ir pasistenkite pasiekti norimą tikslą, užtikrinant jūsų verslui būtinų lėšų gavimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 1. ech parašė:

  Bevertis straipsnis kaip musmire.

 2. Mr Micheal Gocht parašė:

  Sveikinimai, brangios ponios ir ponai, aš esu ponas Michealis, teisėtas, pripažintas pinigų skolintojas. Esame įmonė, turinti finansinę paramą. Mes skoliname lėšas žmonėms, kuriems reikalinga finansinė pagalba arba kuriems reikia pinigų sąskaitoms apmokėti, norint investuoti į verslą. Aš mielai pasiūlyčiau jums paskolą. Rašykite mums dabar el. Paštu: michealgocht110@gmail.com

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Summa summarum (0)

Metų pradžia… Asmeniškai man ji kažkiek primena vaikystę, kai paėmusi naują lietuvių kalbos ar matematikos sąsiuvinį […]

2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Dabar Plungės šilumos tinklų įkainis už šildymą yra vienas didžiausių Lietuvoje, bet žadama, kad gruodį jis mažės. Kaip reaguojate į artėjantį šildymo sezoną ir kainas?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas