„Kreipiamės kaip į tėvą“

Parašė:  2009-11-24

Seimo nario Jurgio Razmos kvietimu penktadienį į Plungę buvo atvykęs ūkio ministras Dainius Kreivys ir jo padėjėja Jurgita Vitkauskaitė, į Platelius – Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos direktoriaus pavaduotojas Vidmantas Bezaras.
Ministras D. Kreivys Plungės turizmo ir verslo informacijos centre susitiko su Plungės ir Rietavo savivaldybių valdžios, pramonės ir verslo atstovais.
Plungės pramonininkų sąjungos pirmininkas Jonas Bačinskas savo kalbą pradėjo linksma gaidele: „Ministre, mums, pramonininkams ir verslininkams, jūs – tarsi tėvas. Ir kreipiamės į jus kaip į tėvą, norėdami išsakyti savo problemas.“ O jų netrūksta: kasdien augantis nedarbas, pernelyg ilgi Europos Sąjungos struktūrinių fondų paramos gavimo terminai, nepradedama daugiabučių namų renovavimo programa ir t. t.
D. Kreivys savo pasisakymą pradėjo nuo nuraminimo – krizė esą traukiasi. Pasaulis lipa iš duobės, ekonomika atsigauna, o prie to daug prisideda Azijos šalys: Kinija, Indija. Mūsų šalies ekonomikos variklis, kaip sakė ministras, – eksportas. Šis sektorius Lietuvą iš krizės „išvežė“ 2000 metais, „išveš“ ir dabar. „Kol kas tebesame krizės dugne, bet giliau nebegrimsime – nebėra kur. Na, o kitų metų vasarą jau pajusime atsigavimo požymius. Eksporto rodikliai po truputį augti pradeda jau dabar“, – optimistiškai kalbėjo ministras.
D. Kreivys sakė nesutinkąs su priekaištais, kad Ūkio ministerija krizės akivaizdoje nieko nedaro, kad leidžia bankrutuoti įmonėms, augti nedarbui. Anot jo, daroma: parengtas Ekonomikos skatinimo planas, stengiamasi gerinti verslo aplinką, inicijuojamos įstatymų pataisos, vyksta pertvarkos viešųjų pirkimų srityje ir t. t.
Pasak ministro, ekonomikai skatinti per dvejus metus ketinama išleisti 5 milijardus litų (tai ES lėšos). Tie pinigai bus išdalyti verslo įmonėms, kad šios nepritrūktų lėšų savo veiklai, išsaugotų darbo vietas. Jau dabar Ekonomikos skatinimo plano priemonėmis yra pasinaudoję apie 2 000 įmonių, jose išsaugota apie 30 tūkst. darbo vietų. Tos priemonės gana veiksmingos, išskyrus didžiuosius kreditus. Na, o mažaisiais naudojamasi gana aktyviai: gauti norėjo 1 079 įmonės, gavo 574.
Anot D. Kreivio, gana veiksminga ir viešųjų pastatų renovavimo programa. Pagal ją darbų atlikta už 100 mln. Lt, dabar jų vyksta už 215 mln. Lt, konkursų laukiama darbams už 285 mln. Lt.
Atėjus klausimų laikui, merė Elvyra Valerija Lapukienė susirinkusiųjų paprašė užduoti tik protingus klausimus. UAB „Plungės Jonis“ vadovas Jonas Varkalys sakė nežinąs, ar jo klausimas protingas, bet norįs sužinoti: ką atsakyti darbuotojams, kurie nėra bedarbiai, bet ir algų negauna, nes įmonė stovi be darbo, be to, esą įdomu, kodėl stringa kultūros objektų pritaikymo turizmo reikmėms 
programa (Plungėje – Oginskių dvaras, Rietave – Oginskių dvaro karietinė, Plateliuose – šaltojo karo muziejus, Platelių dvaras).
Ministro teigimu, kultūros objektų pritaikymo kultūros reikmėms programa stringa dėl gerokai apkarpytų lėšų. Todėl gali būti, jog kai kurie iš jų bus apskritai išbraukti iš sąrašo. „Bet aš visus paminėtuosius objektus šiandien aplankysiu“, – sakė D. Kreivys.
Trumpai užsiminta ir apie Plungės turizmo ir verslo informacijos centro likimą. D. Kreivys pažadėjo, jog įstaiga išliks. Ūkio ministerija ją tikrai išlaikys, na, o paslaugų spektras būsiąs ir platesnis, ir kokybiškesnis.
Ministras Plungėje užsuko į Oginskių dvarą, vėliau lankėsi Plateliuose ir Rietave.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Turtinga ta mūsų Lietuva besanti (0)

Pasaulinė koronaviruso pandemija atskleidė įdomų faktą – paaiškėjo, kad gyvename turtingoje šalyje. Nes jau ne vieną […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas