Kryžiaus keliu – į Prisikėlimo šventę

Parašė:  2018-03-30

Nežinomas senovės anglosaksų autorius Didžiosios savaitės nuotaiką yra išreiškęs kryžių apibūdindamas tokiu mąstymu: „Žmonės ten mane, kryžių, nešė ant savo pečių, kol iškėlė ant kalno. Priešų daugybė mane ten įtvirtino. Tada aš išvydau žmonių Viešpatį, skubantį prie manęs. Jis troško ant manęs būti iškeltas. Aš nedrįsau nei sulinkti, nei palūžti prieš Viešpaties norą. Aš mačiau drebantį žemės paviršių, bet likau stovėti nepajudinamas. Tada Jis numetė savo rūbus drąsia ir nedrebančia ranka. Aš sudrebėjau, kai Jis apkabino mane, bet nedrįsau lenktis prie žemės. Aš visas buvau aprasojęs krauju. Mačiau kareivijų Viešpatį skausmų tampomą. Tamsybės dengė Jo kūną. Visas sutvėrimas verkė savo Karaliaus mirties.“
Šiandien, Didįjį penktadienį, 17 val. mes, Plungės tikintieji, vėl esame raginami susirinkti į savo miesto aikštę ir nuo šios vietos iki bažnyčios kartu pereiti Kryžiaus keliu. Stabtelėdami keturiolikoje simbolinių Kryžiaus kelio stočių turime galimybę kartu apmąstyti Kristaus kančią, kurią Jis savo noru priėmė dėl mūsų išganymo.
Kristaus kryžius ir prisikėlimas simbolizuoja meilę ir kančią, pakeitusią pasaulio istoriją, palietusią šimtus žmonijos kartų. Todėl dalyvauti šioje iškilmingoje procesijoje svarbu kiekvienam iš mūsų. Kaip ir ankstesniais metais, bus meldžiamasi visose stotyse – nuo Viešpaties Jėzaus nuteisimo mirti iki Jo laidojimo. Nedidelę kelio dalį panešti kryžių procesijoje suteikiama galimybė įvairių mūsų miesto bendruomenių atstovams.
Kuo gausiau susirinkime į šį labai prasmingą renginį. Apmąstydami Kryžiaus kelio slėpinį, prisiminsime ir mus slegiančias problemas, gyvenimo siunčiamus išbandymus, kartu pasimelsime prašydami Dievo malonės mūsų šeimoms, tautai, Tėvynei Lietuvai ir tikrai labiau suvoksime Kristaus nueito kelio prasmę ir didybę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Turtinga ta mūsų Lietuva besanti (0)

Pasaulinė koronaviruso pandemija atskleidė įdomų faktą – paaiškėjo, kad gyvename turtingoje šalyje. Nes jau ne vieną […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas