Kuliuose – Sofijos festivalis – teatro, muzikos ir kino šventė

Parašė:  2018-09-20

Rugsėjo 14–16 dienomis Kuliuose vyko jau antrasis Sofijos festivalis. Pernai įvairiapusė renginio programa nepaliko abejingų, tad šiemet kuliškiams taip pat pasiūlyta ne tik rimtosios muzikos koncertų, bet ir spektaklis, dokumentinio filmo peržiūra.
„Sveikinu visus susirinkusiuosius į antrąjį Sofijos festivalį – teatro, muzikos ir kino šventę“, – kalbėjo Kulių kultūros centro vadovė Mirga Gulbinskienė. Ji šventės dalyviams taip pat priminė, kad vidurvasarį Kuliuose vyko pleneras, kurį įkvėpė praėjusiais metais miestelio parke skulptoriaus Mykolo Saukos pastatytas suolelis Sofijai Kymantaitei-Čiurlionienei.
Taigi ir šiemet festivalio organizatoriai tęsė idėją įkurti prie Kulių bažnyčios suolelių-instaliacijų parką, skirtą šiose apylinkėse gyvenusių šviesuolių atminimui. Visą savaitę triūsė keramikas Jonas Arčikauskas, medžio skulptorius Danielius Sodeika ir jaunosios kartos skulptoriai Tauras Kensminas, M. Sauka ir Rytis Urbanskas.
M. Gulbinskienė pasidžiaugė, kad į kūrybos procesą įsitraukė ir bendruomenė. Kuliškiai kartu su keramiku J. Arčikausku nulipdė ir čia pat išdegė šimtą molinių paukščių.
Medžio skulptorius D. Sodeika sukurtą akinių formos suolelį dedikavo Kuliuose kurį laiką gyvenusiam Juozui Tumui-Vaižgantui. „Ant didelio žmogaus pečių ir dideli akiniai turi būti“, – taip apie savo kūrinį sakė menininkas.
M. Sauka architektūrinę instaliaciją kultūros centro sienoje skyrė lietuviško rašto skleidėjams. Savo darbą pavadino „Tekstūra“.
Dar vienas plenero dalyvis – skulptorius T. Kensminas padarė suolelį Kulių krašto knygnešiams. „Trys akmenys trims Kuliuose veikusiems knygnešiams – Jurgiui Gudui, Juozui Grušiui ir Rozalijai Lukošiūtei“, – patikslino M. Gulbinskienė.
R. Urbanskas originalios formos suolelį iš medžio skyrė buvusiems, esamiems ir būsimiems Kulių žymiems žmonėms.
„Turime nuostabiai papuoštą parką. Dabar jį galėsime vadinti Sofijos parku“, – džiaugėsi Kulių kultūros centro direktorė.
Festivalio atidarymo koncerte, kuris pavadintas „Muzikavimu Čiurlionių ir Zubovų šeimose“, klasikos kūrinius grojo pianistai Rokas ir Sonata Zubovai. Solo partijas atliko baritonas Steinas Skjervoldas iš Norvegijos.
Vėliau vakaro vedėjo pareigas perėmė R. Zubovas. Tarp muzikos ir solo partijų S. Kymantaitės-Čiurlionienės provaikaitis susirinkusiesiems pasakojo, kaip muzikavimo tradicijos buvo puoselėjamos Čiurlionių ir Zubovų šeimose. Beje, koncertą žiūrėjo ir S. Kymantaitės-Čiurlionienės anūkė Dalia Ona Zubovaitė-Palukaitienė.
Pasakodamas apie savo prosenelius ir senelius, R. Zubovas pabrėžė, kaip jiems buvo svarbu išsaugoti lietuvių kalbą, kaip vaikams buvo skiepijamas suvokimas, jog pagalba artimam – šventa pareiga.
Po koncerto pasveikinti festivalio dalyvių ir pasidžiaugti organizatorių nuveiktu darbu į sceną lipo D. O. Zubovaitė-Palukaitienė, Seimo narys Jurgis Razma, Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis.
Kitą dieną kuliškių ir miestelio svečių laukė jaunų Klaipėdos „Taško“ teatro aktorių spektaklis pagal Nobelio literatūros premijos laureatės Svetlanos Aleksijevič romaną „Laikas iš antrų rankų“ (režisierius Valentinas Masalskis), taip pat dokumentinio filmo „100 metų kartu“, kuriame 15 Lietuvos šimtamečių dalijasi savo gyvenimo patirtimi ir pakeri optimizmu, premjera.
Baigiamasis Sofijos festivalio akordas nuskambėjo sekmadienį Kulių Šv. vyskupo Stanislovo bažnyčioje. Čia koncertą dovanojo Plungės kultūros centro simfoninis orkestras kartu su operos dainininku Viktoru Gerasimovu.

www.sofijosfestivalis.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Summa summarum (0)

Metų pradžia… Asmeniškai man ji kažkiek primena vaikystę, kai paėmusi naują lietuvių kalbos ar matematikos sąsiuvinį […]

2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Pranešama, kad Kinijoje išplitusio koronaviruso aukų skaičius jau perkopė tūkstantį, užsikrėtusiųjų – apie 42 tūkstančius. Ar Jūs reaguojate į pranešimus apie šį virusą?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas