„Kuriantys žmonės bet kokį miestą padaro gražų“

Parašė: Jolanta VASILIAUSKIENĖ 2019-12-05

Plungės kultūros centras turi šaunią tradiciją: baigiantis metams, visuomenei pristatoma tais metais jubiliejus šventusių ar dar švęsiančių rajono tautodailininkų kūrybos paroda. Šiemet sukaktis mini dvylika tautodailininkų, tačiau taip susiklostė, kad savo darbus kultūros centro parodų salėje eksponuoja tik vienuolika.
„Tautodailininkai pristato jums savo kūrybą. Darbai sukurti ir vakar, ir anksčiau. Ko gero, kiekvienas kūrėjas papasakotų vis kitokią istoriją, kaip jis buvo atrastas“, – susirinkusiesiems kalbėjo Plungės tautodailininkų kuratorė Jolanta Miltenė.
Šiais metais jubiliejus švenčia Augustinas Žalgiris, Antanas Lubys, Adelė Černiauskienė, Birutė Lukošienė, Loreta Grigaitytė, Zita Stasiškienė, Morta Mikašauskienė, Bronislovas Šiaulys, Vytautas Krikščiukas, Genovaitė Kaminienė. Lilija Švilpienė yra išvykusi į užsienį, tad dukrai atstovavo mama Birutė Daukantienė. Kaip sakė J. Miltenė, B. Daukantienė taip pat turi nemenką tautodailininkės stažą ir dukrą į tą pusę pakreipė, „išaugino“ Rimantą Baginską.
Tautodailininkus sukakčių proga sveikino Plungės rajono savivaldybės vicemerė Asta Beierle Eigirdienė. „Džiugu, kad mūsų krašte yra daugybė įvairių tautodailininkų, o tai duoda rajonui charizmos. Noriu jums palinkėti sveikatos ir kūrybingumo. Kurkite ir garsinkite mūsų kraštą“, – linkėjo mero pavaduotoja.
„Nepaprastai graži, vertinga, Gineso rekordų knygos verta paroda. Mūsų menininkų, tautodailininkų parodos – pačios gražiausios, šilčiausios. Kuriantys žmonės bet kokį miestą padaro gražų. Jei miestas bus tik pramoninis ar turtingas, jis nebus toks gražus ir vertingas. Kuriantis žmogus suteikia prasmę viskam“, – sveikino sukaktuvininkus Plungės kultūros centro direktorius Romas Matulis.
J. Miltenė sakė, kad prieš parodą norėjusi sužinoti įdomesnių nutikimų iš kiekvieno jubiliato gyvenimo, kokios buvusios jų vaikystėje iškrėstos išdaigos, bet… „Jie beveik visi šventi, todėl ir tapo tautodailininkais“, – juokavo kuratorė.
Prieš įteikdama simbolines dovanas J. Miltenė trumpai papasakojo apie kiekvieną jubiliatą.
L. Švilpienė, mamos išugdyta, siuvinėja kryželiu, turi daug darbų.
G. Kaminienė atvyko iš Telšių. Kuria tekstilės dirbinius. Sakė, kad tautodailininkų gretoms priklauso dešimt metų. Iki tol mezgė, nėrė. Mėgo naujoves, niekada nenorėjusi ilgai daryti vieno darbo.
Kita jubiliatė, taip pat tekstilininkė, tapytoja – Z. Stasiškienė. „Noriu padėkoti jums už tai, kad buvote tas žmogus, kuris kažkada man pasakė: „Vaikeli, piešk, bet tu „pasiutusi“ grafikė“, – prisiminė J. Miltenė.
„Subtili, gražiai tapo, paslaptinga“, – taip kuratorė apibūdino B. Lukošienę.
Kultūros centro audėja ir tapytoja – A. Černiauskienė. Tautodailininkė turi ilgametę patirtį, buvo tapytoja, paskui pradėjo austi. Jubiliatė, paprašyta papasakoti apie jaunystės išdaigas, prisiminė, kaip įsivėlė į muštynes gindama kitą žmogų.
M. Mikašauskienė – žmogus, turintis didelę patirtį. Daug metų pradirbo mokytoja. Kaip daugelis tautodailininkų toli buvo nuo meno, bet širdyje visada mene. Tapo akvareles.
L. Grigaitytė turėjo pavyzdžių savo šeimoje. Mama Sofija Grigaitienė – taip pat tautodailininkė, dažnai dalyvaujanti parodose.
A. Žalgiris šiuo metu gyvena Kartenoje, tačiau, kaip pats sakė, Plungės tautodailininkų neišsižadėjo. Jubiliatas – medžio drožėjas.
A. Lubys – drožėjas, gyvenantis Kretingos pusėje.
V. Krikščiukas, pasak J. Miltenės, augina tokius pat kaip jis medžio meistriukus.
Dar vienas jubiliejų švenčiantis medžio meistras – B. Šiaulys. Tiesa, menininkas tautodailininkų gretas papildė tik šiais metais.
Į Plungės tautodailininkų būrį įsiliejo ir Vitalija Kacvingelienė, mezganti riešines.
Kaip minėjo J. Miltenė, naujai „iškeptieji“ tautodailininkai parodose aktyviai dalyvavo ir praėjusiais, ir šiais metais.
Sukaktuvininkų kūrybos parodą galima apžiūrėti iki gruodžio 20 dienos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos… KITAIP (0)

Ar pavasaris, ar artėjančios Velykos čia kaltos, bet pastebiu, kad niūrių atspalvių nuotaikas vis dažniau keičia […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas