Kūrybinė stovykla Žemaitijos nacionaliniame parke

Parašė: Greta SMILGYTĖ 2014-08-19

Stovykla Pynimo iš vytelių amato mokė V.Gedvilas, n. A.Kuprelytės.
Šią stovyklą jau prieš 10 metų pradėjo organizuoti Žemaitijos nacionalinio parko direkcija. Kūrybinės stovyklos vadovė – Žemaitijos nacionalinio parko kultūros paveldo skyriaus vedėja Aldona Kuprelytė, partneriai – Platelių meno mokykla.
Pirmoji stovykla-seminaras „St. Riaubos kelias“ įvyko 2004 metais ir buvo skirta tautodailininko Stanislovo Riaubos 100-osioms gimimo metinėms paminėti. Vėliau rengtos panašios stovyklos, kurių tikslas – išsaugoti unikalų Platelių krašto apylinkių savitumą.
Šiais metais į stovyklą susirinko 7-12 klasių jaunuoliai iš Plungės, Platelių, Žemaičių Kalvarijos ir Vilniaus. Juos amatų mokė Viktoras Raibužis, Vytaras Gedvilas, Laimutė Puidokienė, Vilma Rečkauskienė, Dalia Jakštienė, Virginijus Mikuckis, Vaida Blistrubienė, Aldona Kuprelytė. Restauravimo darbams vadovavo menininkas Antanas Vaškys.
Dvi dienas užsiėmimai vyko Platelių tradicinių amatų centre, kitomis dienomis dalyviai restauravo ir tvarkė mažosios architektūros objektus Beržore, Stirbaičiuose, Plateliuose, Godeliuose, Mačiūkiuose, Gegrėnuose.
Stovyklos metu restauruoti ir sutvarkyti du akmeniniai paminklai Laumalenkų kaime ir Beržoro kapinėse, koplytstulpis Šv. Jonui Nepomukui Stirbaičių miške, netoli Beržoro, dekoratyvinė skulptūra „St. Riaubai“ ir koplytstulpis Šv. Marijai Godelių kaime. Taip pat nepamiršti ir kiti mažosios architektūros objektai.
Vakarais stovyklos dalyviai lankė žinomus objektus, susipažino su tautodailininkais. Taip pat užsiėmė ir kita veikla: žaidė lietuvišką ritinį (ripką), šoko tradicinius šokius. Stovyklautojai mokėsi įvairių amatų: austi, siuvinėti, pinti iš vytelių, drožti klumpes, kalvystės, lieti žvakes.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos… KITAIP (0)

Ar pavasaris, ar artėjančios Velykos čia kaltos, bet pastebiu, kad niūrių atspalvių nuotaikas vis dažniau keičia […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas