Kvietė remti šventę ir Bažnyčią

Parašė: Dana LUKAUSKIENĖ 2015-05-26

Gegužės 22-ąją Rietavo savivaldybėje organizuotas tradicinis renginys – Mero pusryčiai. Susitikime su Savivaldybės vadovu Antanu Černeckiu dalyvavo vietos politikai, verslininkai, kultūros darbuotojai. Per šiuos pasitarimus išsakomos idėjos, planuojami darbai, stengiamasi bendrauti ir bendradarbiauti, teikti pasiūlymus miestui gražinti.
Susirinkusiems į renginį buvo pristatytas naujasis Rietavo policijos komisariato viršininkas Marius Vaičikauskas.
„Spręsti žmonių problemas – policijos pareiga. Sieksiu, kad komisariato pareigūnai, valstybės tarnautojai ateitų ne darbo valandų atsėdėti ir atlyginimo pasiimti, o dirbti visų labui“, – akcentavo M. Vaičikauskas.
Susitikime dalyvavo Telšių apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) Mokestinių prievolių skyriaus vedėja Sigita Žudienė ir Plungės poskyrio vedėja Vaida Kazonienė. Jos kalbėjo apie mokesčių surinkimą Rietavo savivaldybėje, pajamų deklaracijas, pristatė mokesčių apskaitos aktualijas, mokesčių mokėtojų stebėsenos rezultatus.
Verslininkai pasipiktino VMI darbuotojų pristatyta naujove, kad stambiesiems rangovams bus privalu sukontroliuoti subrangovus dėl PVM mokesčio. Anot specialisčių, šis sprendimas sąlygotas to, kad su jais stambūs verslininkai vėluoja ar vengia atsiskaityti, tad politikai ieško įvairių saugiklių.
Taip pat užsiimantieji verslu piktinosi tais, kurie „dirba šešėlyje“, nemoka mokesčių ir numuša darbų kainas. Todėl sąžiningai dirbantiems ir laiku atsiskaitantiems sunku konkuruoti, dalyvauti viešuosiuose konkursuose. Pavyzdžiui, statybos versle yra veikėjų, kurie gavę milijoninius valstybinius užsakymus išgaruoja, kiek vėliau prisikelia kitu vardu.
Verslininkas Saulius Sasnauskas stebėjosi, kodėl Plungėje ir Rietave iš dalyvaujančių valstybiniuose konkursuose bendrovių nereikalaujama turėti nors 10 proc. garanto nuo užsakymo sumos įsipareigojimams įvykdyti. S. Sasnausko manymu, tai neleistų klestėti apgavystėms.
Verslininkai diskutavo apie per daug palankias darbuotojams sąlygas ir jų teises: „Užsienyje žmonės triūsia 14 valandų per parą, gyvena mažame bendrabučio kambarėlyje, džiaugiasi dirbdami viršvalandžius, nesibodi savaitgalinio darbo, o pas mus kas? Aštuonių valandų darbo diena, laisvi savaitgaliai?“ Jie siūlė keisti pasenusią švietimo sistemą ir mokytojus, kurie neugdo jaunimo verslumo.
Mykolo Kleopo Oginskio 250-ųjų gimimo metinių minėjimui besiruošiantys Rietavo kultūrininkai verslininkų prašė nors iš dalies paremti jų planuojamą veiklą. Meras A. Černeckis akcentavo, kad jubiliejaus programa kainuoja nemažai. Gerų atlikėjų prašomi honorarai tiesiog šiurpina – jie siekia 15 000–25 000 eurų.
Į šventę atvažiuos delegacijų iš Baltarusijos, Latvijos, Lenkijos ir kitų šalių, tad reikėtų svečius kultūringai priimti. Projektinių ir biudžeto lėšų tam neužtenka.
Susitikime dalyvavo ir Rietavo Šv. arkangelo Mykolo parapijos klebonas Antanas Gutkauskas. Meras ragino verslininkus paaukoti šventoriaus išgrindimo darbams. Pinigų reikėtų 200 kvadratinių metrų grindiniui pakloti. Savivaldybės vadovas paskaičiavo, kad tai siektų apie 50 000 litų. Solidžios sumos trūksta iškilmingai Mykolinių šventei suorganizuoti.
Aptarta, kaip sustiprinti vagysčių prevenciją.
Meras padėkojo verslininkams už paaukotą laiką ir vylėsi, kad šios diskusijos duos gerų rezultatų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Turtinga ta mūsų Lietuva besanti (0)

Pasaulinė koronaviruso pandemija atskleidė įdomų faktą – paaiškėjo, kad gyvename turtingoje šalyje. Nes jau ne vieną […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas