Labiausiai pasiilgo karštų bandelių ir prancūziško sūrio

Parašė:  2009-03-03

Lapkričio pradžioje Plungės vaikų globos agentūroje „Cyrulis“ Plungės bendruomenei buvo pristatyti nauji savanoriai iš Ispanijos, Vokietijos ir Prancūzijos. Praėjus keliems mėnesiams, pasidomėjome, kaip jiems sekasi.
Lucia Kutsch (Vokietija)- devyniolikmetė, ką tik vidurinę mokyklą baigusi mergina. Gimtojoje šalyje jau teko padirbėti su vaikais, o galimybė dirbti nežinomoje šalyje, įdomus projektas atviliojo į Plungę.
Mergina jau buvo grįžusi į savo gimtinę aplankyti namiškių, o greitai čia pas ją atvyks draugė ir sesė. Lygindama, kaip buvo pradžioje, Lucia sakė, kad dabar jau daug geriau, kadangi truputį pramoko lietuvių kalbos. Tačiau pasiilgsta ir savo šalies. Kaip pati sakė, labiausiai trūksta šviežių, karštų bandelių…
Susižavėjo Lucia lietuviškomis tradicijomis, kaip jos išsaugotos. Jos manymu, Vokietijoje ne taip stipriai išlaikytos senosios tradicijos. Mergina sakė, dar nė karto negalvojo visko mesti ir grįžti namo, anot jos, sugrįš į Lietuvą atostogų. Pasilikti čia gyventi tikrai nenorėtų, labai jau slegia tamsi žiema… Nors Vokietijoje širdies draugo ir nepaliko, Lucia juokavo, kad lietuvaičiai jai nelabai patinka. Tiesiog skiriasi išvaizda, rengimosi stilius… Grįžusi Lucia stos į universitetą, žada studijuoti biologiją, mediciną.
Nicolas Gombert (Prancūzija) – taip pat vidurinę baigęs vyrukas. Kadangi nežinojo, ką studijuoti, nusprendė pasiimti atostogas, kad galėtų pamąstyti, nuspręsti, ką veiks ateityje. Viliojo darbas su vaikais, galimybė dirbti šalyje, kurios nepažįsta.
Nors iš pradžių bijojo dėl kalbos barjero, tačiau dabar patinka, sutiko daug žmonių, pamatė naujų vietų. Nicolas, kaip ir Lucia, sakė nė minties neturėjęs bėgti… Prieš savaitę iš namų sugrįžęs vaikinas sakė jaučiąsis puikiai. Vasarą jo aplankyti atvyks šeima. Pasiilgsta draugų, šeimos ir prancūziško sūrio. Kadangi patinka lietuviški cepelinai, juos pagamino ir šeimai. Vyrukas juokavo, kad prancūzaitės ir lietuvaitės nedaug kuo skiriasi, o jei čia susiras širdies damą, gal ir gyventi pasiliks.
Kadangi maisto gaminimas Nicolui hobis, grįžęs vienerius metus mokysis virėjų mokykloje, o po to stos į universitetą. Kaip ir Luciai, vaikinui įspūdį paliko lietuviškų tradicijų išlaikymas ir tai paskatino jį daugiau domėtis savo krašto tradicijomis. Nicolas pažadėjo, kad būtinai į Lietuvą sugrįš atostogų.
Taip pat iš Prancūzijos atvyko ir Thibaut Baviere. Jis metus jau studijavo Geografijos universitete, tačiau nusprendė pailsėti. Susidomėjęs projektu, atvyko į Plungę. Dabar vaikinas visai neblogai kalba lietuviškai, sakė, jog tai palengvino daug ką: geriau jaučiasi parduotuvėje, su vaikais, gatvėje, kadangi gali susikalbėti.
Thibaut vienintelis dar nebuvo namuose, bet važiuos pas savus gegužės mėnesį – švęsti gimtadienio. Kaip ir Nicolas, jis pasiilgo draugų, artimųjų ir… tikro prancūziško sūrio! Dabar ne taip liūdna, kadangi vaikiną aplankė širdies draugė Šarlotė. Prieš savaitę atvažiavusi mergina dirba kartu su Thibaut. Vaikinas nespėjo nusivilti savo darbu, tai ir mesti negalvoja.
Savanoriai Plungėje gyvena nuo spalio pradžios ir žada čia būti beveik metus (11 mėnesių). Turbūt taip ir bus, nors čia žiema tamsi, „pakvaišę“ vairuotojai, trūksta artimųjų. Bet Lietuvoje yra ir gražių dalykų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Turtinga ta mūsų Lietuva besanti (0)

Pasaulinė koronaviruso pandemija atskleidė įdomų faktą – paaiškėjo, kad gyvename turtingoje šalyje. Nes jau ne vieną […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas