Lietuvos gimtadienis su eilėmis, dainomis ir pyragais

Parašė: Jolanta VASILIAUSKIENĖ 2019-02-21

Šeštadienį plungiškiai, kaip ir kiti mūsų šalies gyventojai, šventė Valstybės atkūrimo dieną. Lietuvos gimtadienis pasitiktas ne tik su tradiciniais minėjimais mieste ir kaimuose, bet ir su bendruomeninėmis vaišėmis.
Šventinių renginių įžanga buvo dar penktadienį – po dienos darbų miestelėnai pakviesti į kamerinio choro (vadovas Alfonsas Vildžiūnas) ir simfoninio orkestro (vadovai Ieva ir Paulius Lygnugariai) koncertą Plungės kultūros centre.
Kitą dieną Vasario 16-osios minėjimas pradėtas šv. Mišiomis Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje. Čia klebonas Vilius Viktoravičius pašventino Plungės skautų tunto vėliavą.
Vėliau plungiškiai darnia eisena patraukė prie Laisvės paminklo. Su eilėmis ir dainomis apie gimtinę juos pasitiko Plungės kultūros centro renginių vedimo ir organizavimo klubo „Menadė“ merginos (vadovė Simona Gudavičiūtė) ir vokalinis ansamblis (vadovė Valentina Balčiauskienė).
Visiems kartu su kultūros centro jaunimo vokaline grupe „Hello“ (vadovė Aida Mackevičiūtė) sugiedojus Lietuvos himną, sveikinimo žodį tarė meras Audrius Klišonis. „Mūsų atkurtai valstybei jau šimtas vieneri metai. Per tuos metus buvo visko: džiaugsmo ir kančių, rūpesčių ir dvejonių, priespaudos. Bet šiandien mes laisvi, vėl švenčiame savo valstybės gimtadienį. Džiaugiuosi, kad čia tiek daug jaunų žmonių. Jie toliau kurs mūsų valstybę, toliau ją puoselės“, – kalbėjo Savivaldybės vadovas.
Signatarams ir kovotojams už laisvę pagerbti meras prie paminklo padėjo gėlių puokštę.
Seimo narys Andriejus Stančikas taip pat džiaugėsi gražia švente, linkėjo plungiškiams būti vieningiems.
Plungės Šv. Jono Krikštytojo parapijos klebonas dekanas Vytautas Gedvainis susirinkusiuosius ragino visada branginti tai, ką turime – laisvę.
Per šventinį minėjimą prie Laisvės paminklo priesaiką tarnauti, ginti tėvynę negailint jėgų ir gyvybės davė Žemaitijos 8-osios rinktinės jaunieji šauliai. Už iniciatyvumą, nepriekaištingą pareigų atlikimą, aktyvią veiklą ir nuolatinį norą tobulėti apdovanotas Plungės 802-osios šaulių kuopos pirmo būrio vadas Gintaras Armalis. Už nuopelnus Šaulių sąjungai apdovanojimas įteiktas ir Žemaitijos 8-osios rinktinės 802-osios kuopos šauliui Pranui Geniui.
Skambant tremtinių ir politinių kalinių choro „Tėvynės ilgesys“ (vadovė Rūta Černeckienė) dainoms, žmonės patraukė į Plungės kultūros centrą, kur jų laukė bendruomeninės vaišės „Pyragas Lietuvos gimtadieniui“. Į kvietimą kepti pyragus ir jais dalytis su kitais atsiliepė pavieniai asmenys, mokyklos, darželiai, įvairios visuomeninės organizacijos ne tik iš miesto, bet ir kaimų. Susirinkusieji vaišinosi gardžiais kepiniais, bendravo, dalijosi receptais ir klausėsi Plungės kultūros centro folkloro ansamblio „Gondinga“ (vadovė Dalia Stasikėlienė), liaudiškos muzikos kapelos (vadovas Vidmantas Žilinskas), liaudiškos muzikos kapelos „Minija“ (vadovė Aldona Smagurienė) ir vaikų liaudiškos muzikos kapelos (vadovė Rita Džiaugienė) atliekamų kūrinių.
Bendruomeninių vaišių dalyviai galėjo ne tik ragauti kepinius, bet ir atiduoti savo balsą įdomiausio, skaniausio ir gražiausio pyrago rinkimuose.
Susumavus rezultatus paaiškėjo, kad įdomiausią pyragą iškepė žlibiniškiai. Prie jo kepimo prisidėjo Žlibinų kultūros centras, seniūnija, bendruomenė ir biblioteka. Gražiausiojo titulas atiteko Plungės lopšelio-darželio „Pasaka“ bendruomenės kepiniui. Skaniausiu išrinktas „Babrungo“ progimnazijos pyragas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Turtinga ta mūsų Lietuva besanti (0)

Pasaulinė koronaviruso pandemija atskleidė įdomų faktą – paaiškėjo, kad gyvename turtingoje šalyje. Nes jau ne vieną […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas