Ligoninei – kaip niekad reikalingos dovanos

Parašė: Daiva GERIKIENĖ 2020-04-02

Penktadienį Plungės ligoninėje vyko itin maloni ceremonija: susivienijusių Plungėje veikiančių LIONS ir ROTARY klubų iniciatyva gydymo įstaigai buvo padovanoti du dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatai. Nors šios ceremonijos dalyviai vienas kitam antrino, jog geriausia būtų, kad dovana pasinaudoti apskritai nereikėtų, tačiau šiandienos aktualijų kontekste tokie aparatai kaip niekad reikalingi. „Turime padaryti viską, kad kiek įmanoma daugiau mūsų žmonių išliktų sveiki ir gyvi“, – pabrėžė Plungės rajono savivaldybės meras, ROTARY klubo narys Audrius Klišonis.
Tą popietę į ligoninę atvyko Plungės ROTARY klubo prezidentas Algimantas Budrys, Plungės LIONS klubo prezidentas Darius Jankauskas, šių klubų nariai, taip pat Savivaldybės meras A. Klišonis.
Sveikindamas susirinkusius žmones ligoninės direktorius Antanas Martusevičius (beje, jo iniciatyva ir gimė idėja dėl reikalingos įrangos) pabrėžė, jog per 80 metų šios gydymo įstaigos gyvavimo laikotarpį pirmą kartą atvykstančius svečius tenka pasitikti taip – su papildomomis apsaugos priemonėmis.
Būtent baimė dėl kasdien vis labiau pasaulyje įsigalinčios infekcijos ir paskatino greitai veikti – ieškoti būdų, kaip sustiprinti medikų galimybes kovoti su virusu. A. Martusevičius informavo, jog Plungės ligoninė turi penkis dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatus, tiesa, vienas jau nelabai veikiantis, o seniausias iš jų – 1999 metų gamybos. Taigi nauja kvėpavimui palengvinti skirta įranga buvo netgi labai reikalinga.
„Mieli plungiškiai, pasaulis pasikeitė, absoliutaus saugumo nebėra, nė vienas nežinome, kada kuriam prireiks pagalbos. Todėl svarbiausia yra visiems susivienyti ir atlaikyti koronaviruso grėsmę. Plungės ROTARY ir LIONS klubai, norėdami padėti savo miesto žmonėms ir palengvinti Plungės ligoninės medikų darbą, kartu su tarptautiniais partneriais ieško galimybių nupirkti dirbtinio kvėpavimo aparatų. Kviečiame verslininkus, privačius asmenis, visus neabejingus kito nelaimei sutelkti jėgas ir aukoti lėšas šiems aparatams įsigyti. Galvodami apie savo miesto žmones, kaimynus, draugus, pažįstamus, kuriems bus reikalingi dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatai, juos jau užsakėme, belieka surinkti trūkstamas lėšas“, – į visuomenę su tokiu prašymu prieš kurį laiką kreipėsi dėl bendro tikslo susivieniję Plungės LIONS ir ROTARY klubai.
Iniciatyva, kaip matyti, neliko be rezultatų: Plungės ligoninę pasiekė du nauji dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatai. Kaip informavo ROTARY klubo narys Eugenijus Barniškis, jų kaina siekia 11 011 eurų. Ypač džiugu, kad paremti plungiškius neatsisakė ROTARY klubo broliai iš Danijos. „Danai vėl mums pagelbėjo – skyrė 4 000 eurų. Džiugu, kad tęsiasi bendradarbiavimas. Juk prieš trejus metus su jais kartu vykdėme bendrą projektą: ligoninės Anestezijos ir reanimacijos skyriuje sumontuota moderni pacientų gyvybinių funkcijų stebėjimo aparatūra“, –
kalbėjo E. Barniškis.
Tiesa, taip pat akcentuota, kad ne visa aparatams reikalinga suma yra surinkta, tikimasi, kad dar atsilieps geros valios žmonių, kurie norės paremti šią iniciatyvą. „Praėjus „koronei“ visiems padėkosime“, – pridūrė E. Barniškis.
Norintys prisidėti savo auką gali pervesti į specialią Plungės ROTARY klubo projektinę sąskaitą Nr. LT174010043000148481.
Kaip veikia naujieji plaučių ventiliacijos aparatai, papasakojo Plungės ligoninės Anestezijos ir reanimacijos skyriaus vedėjas Aivaras Dovydaitis. Gydytojas pasidžiaugė, jog šiuos įrenginius bus galima naudoti ne tik krizės laikotarpiu – jie pravers ir Palaikomojo gydymo ir slaugos, Vidaus ligų skyrių pacientams, kurie turi problemų su kvėpavimu, darant terapines procedūras.
Beje, džiugi žinia ta, jog šią savaitę Plungės ligoninę turėtų pasiekti FFP2 apsaugos kaukių siunta ir keliasdešimt skydelių. Priemonės nupirktos iš Lietuvos ROTARY klubo fondo lėšų. „Dabar visi iki šiol vykdyti paramos projektai yra sustabdyti, o visos fondo lėšos yra skiriamos kovai su koronavirusu“, –
sakė E. Barniškis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos… KITAIP (0)

Ar pavasaris, ar artėjančios Velykos čia kaltos, bet pastebiu, kad niūrių atspalvių nuotaikas vis dažniau keičia […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas