Liturginis rugpjucio ir rugsejo kalendorius

Parašė:  2008-08-14

Ipusejo rugpjutis. Rytoj švesime pacia gražiausia besibaigiancios vasaros švente – Švc. Mergeles Marijos emima i dangu. Liturginis to ivykio minejimas žinomas nuo V amžiaus. Tai pati seniausia ir garbingiausia Marijos švente. Liaudiškas šios šventes pavadinimas – Žoline, nes per iškilmingas Mišias šventinami žolynai. Tikima, kad pašventinti žolynai saugo namus nuo žaibo, gyvulius – nuo ligu. Todel Žoline Lietuvoje – tai ir pabaigtuviu, padekos už visas vasaros gerybes, derliaus paaukojimo ir pašventinimo, o kartu ir atsisveikinimo su želmenimis bei gelemis švente.


Rugpjucio 23-iaja per 300 jaunuoliu musu parapijoje sutvirtins savo tikejima, priimdami Sutvirtinimo sakramenta. Sutvirtinimas bus teikiamas šv. Mišiose 12, 15 ir 18 val.

 

Rugpjucio 15 d. – Švc. Mergeles Marijos emimas i dangu (Žoline)
LK 1, 39 – 56:
„Didžiu dalyku padare man Visagalis: Jis išaukština mažuosius.”
Rugpjucio 17d. – XX eilinis sekmadienis
Mt 15, 21 – 28:
„O moterie, didis tavo tikejimas!”
Rugpjucio 24 d. – XXI eilinis sekmadienis
Mt 16, 13 – 20:
„Tu esi Petras – Uola. Tau duosiu dangaus karalystes raktus.”
Rugpjucio 31 d. – XXII eilinis sekmadienis
Mt 16, 21 – 27:
„Jei kas nori eiti paskui mane, teišsižada pats saves.”
Rugsejo 7 d. – XXIII eilinis sekmadienis
Mt 18, 15 – 20:
„Kur du ar trys susirinke vardan manes, ten ir aš esu tarp ju.”
Rugsejo 8 d. – Švc. Mergeles Marijos gimimas (Šiline)
Mt 1, (1 – 16). 18 – 23:
„Visa tai ivyks, kad išsipildytu Viešpaties žodžiai, pasakyti pranašo lupomis: „Štai mergele nešios isciose ir pagimdys sunu, ir Jis vadinsis Emanuelis, o tai reiškia „Dievas su mumis.”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Aukščiau galvas! (0)

Ar pastebit, kad šiuo laikotarpiu mūsų akys, ausys ir smegenys tiesiog graibstyte graibsto visą informaciją? Išgyvenam […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Pranešama, kad Kinijoje išplitusio koronaviruso aukų skaičius jau perkopė tūkstantį, užsikrėtusiųjų – apie 42 tūkstančius. Ar Jūs reaguojate į pranešimus apie šį virusą?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas