Liturginis rugsejo – spalio kalendorius

Parašė:  2008-09-23

Be jokios abejones, pats didžiausias ivykis rugsejo kalendoriuje – jubiliejiniai atlaidai Šiluvoje.

 

Rugsejo 29-aja Bažnycia mini Arkangelu Mykolo, Gabrieliaus ir Rapolo, spalio 2-aja – Angelu sargu švente. Iš Dievo apreiškimo žinome, kad yra 9 angelu chorai – pulkai. Tai angelai, arkangelai, galybes, valdžios, kunigaikštystes, viešpatystes, sosto angelai, cherubinai ir serafimai. Šventajame Rašte minimi 3 arkangelai: Mykolas, Gabrielius ir Rapolas. Senajame Testamente randame daugybe faktu, kad arkangelas Mykolas tarpininkauja tarp Dievo ir žmoniu kaip gerasis angelas. Jis – užtarejas, Dievo valios reiškejas. Mykolas išmoke Adoma žemdirbystes, Abraoma – tikejimo, perdave Mozei ant Sinajaus kalno Dekalogo plokštes. Gabrielius – ivairiu ivykiu, susijusiu su Mesiju, aiškintojas. Jis apreiške Judejos kunigui Zacharijui, kad jo žmona pagimdysianti Jona Krikštytoja, Marijai – kad ji nekaltai prades ir pagimdys Dievo Sunu, kuri tures pavadinti Jezumi. Rapolas vaizduojamas kaip angelas gydytojas, gražines Tobijui regejima ir išgydes jo marcia. Kartu su Gabrieliumi jis nubaudžia sukilusius angelus, perduoda Adomui paslaptingas žiniu knygas, išmoko Noju pažinti vaistažoles. Rapolas laikomas ypatingu žmoniu, esanciu kelionese, globeju.

 

Spalis – Švc. Mergeles Marijos Rožinio menuo.

Rugsejo 28 d. – XXVI eilinis sekmadienis
Mt 21, 28-32:
„Jonas atejo pas jus teisybes keliu, bet jus netikejote juo“.
**************
Spalio 5 d. – XXVII eilinis sekmadienis
Mt 21, 33-43:
„Dievo karalyste bus iš jusu atimta ir atiduota tautai, kuri duos vaisiu“.
**************
Spalio 12 d. – XXVIII eilinis sekmadienis
Mt 22, 1-10. (11-14):
„Su dangaus karalyste yra panašiai kaip su karaliumi, kuris kele savo sunui vestuves“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Aukščiau galvas! (0)

Ar pastebit, kad šiuo laikotarpiu mūsų akys, ausys ir smegenys tiesiog graibstyte graibsto visą informaciją? Išgyvenam […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Pranešama, kad Kinijoje išplitusio koronaviruso aukų skaičius jau perkopė tūkstantį, užsikrėtusiųjų – apie 42 tūkstančius. Ar Jūs reaguojate į pranešimus apie šį virusą?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas