„Lobis“, neatnešęs džiaugsmo

Parašė:  2018-07-20

Situacija, kurioje sekmadienį atsidūrė karklėniškis Remigijus Vičius ir jo šeima, nepavydėtina. Noras susitvarkyti aplinką baigėsi didžiuliu išgąsčiu ir nerimu.
Kaip „Plungei“ pasakojo R. Vičius, jis sugalvojo išvalyti ir pagilinti sodybos teritorijoje esantį tvenkinį. Nusamdė traktorininką, kad iš vandens telkinio iškastų žemes. Jos netoli tvenkinio ir buvo suverstos. Sekmadienio pavakare šeimininkas nusprendė tą vietą sutvarkyti: nurinkti akmenis, sukapoti šakas.
„Kirsdamas šaką pajutau, kad kirvis atsitrenkė į kažką kieto. Pamaniau, kad stambesnis akmuo. Pradėjau rankomis atkasinėti. Žiūriu – tas daiktas iš po žemių vis didesnis pasirodo. Šiurpas per kūną perėjo, kai pamačiau, koks tai „įdomus“ radinys“, – kalbėjo R. Vičius.
Vyras neslėpė, kad išvydus daiktą, panašų į karo laikų sprogmenį, apėmė nemalonus jausmas, o pagalvojus, kad į sprogmenį kirviu „beldė“ ir kuo tai galėjo pasibaigti, net oda pašiurpo.
Karklėniškis apie „lobį“ iškart pranešė policijai. Atvykę pareigūnai įsitikino, kad radinys – sprogmuo, ir informavo išminuotojus.
Kol sulaukė Lietuvos kariuomenės Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono sprogmenų neutralizavimo kuopos Klaipėdos padalinio kariškių, visa šeima jautėsi kaip nesava – juk sprogmuo gulėjo vos 20 metrų nuo gyvenamųjų pastatų.
„Atvykę išminuotojai pasakė, kad tai artilerijos sviedinys. Jei būtų sprogęs, namo nei langų, nei stogo nebūtų likę. Dar bandžiau pajuokauti, kad reikia įmesti į tvenkinį, kad šis pagilėtų. Paskambinau traktorininkui, papasakojau, kokį „lobį“ iškasė. Žmogus pasidžiaugė, kad yra laimės kūdikis“, – prisiminė karklėniškis.
Anot sodybos šeimininko, senieji Karklėnų kaimo žmonės yra pasakoję, jog tose vietose karo laikais buvo sprogdinama.
Kai radinį išsivežė išminuotojai, šeima lengviau atsikvėpė. Tiesa, kaip sakė R. Vičius, dabar, ko gero, kaskart įrankiui atsitrenkus į žemėje esantį kietą daiktą, mintis, ar tai ne sprogmuo, aplankys dažnai.
Lietuvos kariuomenės Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono sprogmenų neutralizavimo kuopos atstovas „Plungei“ patvirtino, kad Karklėnuose buvo rastas Antrojo pasaulinio karo laikų 76 mm artilerijos sviedinys be sprogstamosios medžiagos.
„Plungės“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos… KITAIP (0)

Ar pavasaris, ar artėjančios Velykos čia kaltos, bet pastebiu, kad niūrių atspalvių nuotaikas vis dažniau keičia […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas