„Mažajam suvartukui“ – jau 10 metų!

Parašė:  2011-04-15

Praėjusį penktadienį Plungės kultūros centre surengtas kone tris valandas trukęs koncertas, skirtas vaikų ir jaunimo šokių studijos „Mažasis suvartukas“, kuriai vadovauja Ilona Baltikauskaitė, 10-mečio jubiliejui paminėti. Šiuo metu kolektyvas vienija net 130 vaikų ir jaunuolių. „Mes – lyg žiedynas, kuriame yra ir mažų pumpurėlių, ir pirmuosius pasiekimų vaisius sunokinusių žiedų“, – taip save jubiliejinio koncerto pradžioje pristatė jaunieji šokėjai.
Nusipelniusiame šokių ir dainų ansamblyje „Suvartukas“ iki 1999-ųjų šoko tik jaunimas ir suaugusieji. Galvodama apie kolektyvo ateitį ir tautinio šokio išlikimą Plungėje, „Suvartuko“ meno vadovė I. Baltikauskaitė nuo 2000 metų į Plungės kultūros centrą ėmė kviesti mažuosius šokėjus. Taip kūrėsi vaikų ir jaunimo šokių studija „Mažasis suvartukas“. Šiemet sukanka 10 metų, kai kolektyvas pradėjo koncertinę veiklą.
Pirmieji metai, kaip prisimena patys „suvartukiečiai“, buvo sunkūs – trūko ne tik rūbų, apavo, bet ir įgūdžių bei repertuaro. Pirmasis pasirodymas – 2001 metais paruošta kalėdinė pasaka „Kalėdų stebuklai“. Po metų „Mažasis suvartukas“ jau dalyvavo respublikinėje televizijos laidoje „Svečiuose pas svirpliukus“ Šiauliuose ir Telšių apskrities dainų šventėje Telšiuose.
Kolektyvas greitai išpopuliarėjo – netrūko koncertų, išvykų į festivalius, konkursus, pasirodymų per televiziją. 2004 metais „Mažasis suvartukas“ inicijavo pirmąjį vaikų ir jaunimo liaudiškų šokių festivalį „Kovo 11-osios vaikai“, skirtą Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Tais pačiais metais plungiškiai šokėjai tapo respublikinio festivalio-konkurso „Aguonėlė-2004“ laureatais.
2006 metais vaikai pirmą kartą išvyko į tarptautinį folkloro festivalį-konkursą Velse, o jaunuolių grupė – į festivalį Graikijoje.
Kiti metai – 2007-ieji – kolektyvui buvo įsimintiniausi. Studijai „Mažasis suvartukas“ įteikta „Aukso paukštės“ nominacija „Geriausia 2006 metų vaikų ir moksleivių šokių grupė“. Tais pačiais metais, o paskui dar ir 2008-aisiais bei 2009-aisiais teko dalyvauti tarptautiniuose festivaliuose Stambule (Turkijoje).
„Mažasis suvartukas“ koncertavo Kroatijoje, Latvijoje, Italijoje, Čekijoje, Estijoje, Vokietijoje, Makedonijoje, Lenkijoje. Iš visų koncertinių kelionių kolektyvas grįždavo ne tik su gražiausiais įspūdžiais, bet ir pelnę pripažinimą.
Graži „Mažojo suvartuko“ veiklos istorija buvo papasakota jubiliejinio koncerto metu – ekrane rodyta filmuota medžiaga iš senų koncertų, nuotraukos iš išvykų.
Žinoma, tąvakar netrūko ir smagios muzikos bei trankių šokių. Scenoje po kelis kartus pasirodė visos didžiulio kolektyvo grupės – nuo mažiausiųjų šešiamečių iki vyriausiųjų aštuoniolikmečių. „Mažajam suvartukui“ talkino vyresnieji jų draugai – ansamblio „Suvartukas“ vokalinė grupė, vadovaujama Valentinos Balčiauskienės, ir kapela, vadovaujama Vidmanto Žilinsko.
Ypač įspūdingas buvo jubiliejinio koncerto finalas: scenoje rikiavosi visi „Mažojo suvartuko“ šokėjai, pakviesta jų vadovė I. Baltikauskaitė, įneštas didžiulis tortas, kurį dovanojo vienas iš tėvelių. Šokėjus ir jų vadovę sveikino Plungės kultūros centro direktorius Romas Matulis, dėkojęs už puikias tautiškumo ir lietuviškumo pamokas, gaunamas lankant šią studiją. I. Baltikauskaitei įteiktas padėkos raštas, o vaikams – didžiulis maišas saldainių. Kolektyvą sveikino ir naujasis vicemeras Mindaugas Jurčius, pasidžiaugęs „Mažojo suvartuko“ pasiekimais ir populiarumu.
Atšventę jubiliejų, „Mažojo suvartuko“ šokėjai vėl pakėlė sparnus koncertinei kelionei – pirmadienį grupė šokėjų išvyko į Stambulą (Turkija). Grįžę kiek pavėluotai paminės Tarptautinę šokio dieną. O ji Plungėje bus tikrai įspūdinga – gegužės 6-ąją 18 val. į Plungę iš visos Lietuvos suvažiuos „Aukso paukštei“ nominuoti šokių ansambliai. Na, o svarbiausia, kad vyresniųjų liaudiškų šokių ansambliui „Suvartukas“ (vadovė I. Baltikauskaitė) bus įteikta „Aukso paukštės“ nominacija „Geriausias šokių ansamblis ir vadovas“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Turtinga ta mūsų Lietuva besanti (0)

Pasaulinė koronaviruso pandemija atskleidė įdomų faktą – paaiškėjo, kad gyvename turtingoje šalyje. Nes jau ne vieną […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas