„Mažajam suvartukui“ teko garbė šokti pačiai šalies Prezidentei

Parašė:  2012-07-20

Liepos 6-8 dienomis šalies sostinėje vyko septintoji Lietuvos moksleivių dainų šventė „Mūsų vardas – Lietuva“, kurioje dalyvavo ir kone trys šimtai plungiškių. Apie pusę delegacijos iš Plungės rajono sudarė Plungės kultūros centro vaikų ir jaunimo liaudiškų šokių studijos „Mažasis suvartukas“ šokėjai, kuriems liepos 6-ąją teko garbė ir pačiai Prezidentei Daliai Grybauskaitei pašokti. Beje, šio kolektyvo vadovė Ilona Baltikauskaitė buvo Moksleivių dainų šventės šokių dienos vaikų šokių dalies „Laikas mažame delne“ vyriausioji baletmeisterė.
Studija „Mažasis suvartukas“, kaip geriausias šalies kolektyvas – šių metų respublikinio šokančių vaikų festivalio-konkurso „Aguonėlė 2012“ nugalėtojas, birželio pradžioje gavo pakvietimą liepos 6-ąją surengti koncertą prie Lietuvos Respublikos Prezidentūros, S. Daukanto aikštėje. Tiksliau – Valstybės – Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo – dienos proga pasirodyti Prezidentei Daliai Grybauskaitei, Vyriausybės, Seimo vadovams, svečiams iš užsienio, vilniečiams. Kaip sakė vadovė I. Baltikauskaitė, apsispręsti – vykti ar ne – reikėjo per vieną dieną. Ir jos atsakymas buvo taip – reikia nusipelniusius vaikus parodyti Prezidentei. Toks sprendimas, žinoma, pridėjo daug darbo ir atsakomybės – juk tokiam koncerte reikėjo nepriekaištingai pasirodyti.
Šimtas „Mažojo suvartuko“ šokėjėlių prie Prezidentūros koncertavo 15 minučių, pasirodymas tiesiogiai transliuotas per Lietuvos televiziją. Sušokę keturis šokius, plungiškiai sulaukė ir gausių aplodismentų, ir pagyrimų, ir padėkų. Žiūrovai dėkojo šokėjams už puikų pasirodymą, o patys šokėjėliai dėkojo savo vadovei – už tai, kad jos dėka nesigėdija to, kuo užsiima, – šoka ir propaguoja lietuvių liaudies šokį.
Pasak I. Baltikauskaitės, pasirodymas prie Prezidentūros didžiulį įspūdį paliko ir patiems mažiausiems priešmokyklinukams „suvartukiečiams“, ir vyriausiems moksleiviams. Vaikai ir jaunuoliai sakė būtent šio pasirodymo metu pasijutę tikrais savo šalies patriotais. Juolab, kad „Mažojo suvartuko“ šokėjams buvo suteikta garbė Moksleivių dainų šventės juosta papuošti Prezidentę D. Grybauskaitę ir kartu su ja paskelbti šventės pradžią. Beje, kartu su „Mažuoju suvartuku“ prie Prezidentūros dar koncertavo choras iš Klaipėdos ir orkestras iš Kybartų.
Moksleivių dainų šventės šokių dieną (liepos 7-ąją), kurios tema buvo „Laiko vaikai“, pasirodė net penkios „Mažojo suvartuko“ grupės. Plungiškiai kartu su kitais iš viso sušoko 17 šokių.
Šventės metu sušokti trys plungiškės choreografės a. a. Danutės Radvilavičienės sukurti šokiai – „Jaunimėlis“, „Mergel mona“, „Pakrėstinukė“. Taip pat šokti penki I. Baltikauskaitės statyti šokiai – „Pašaipėlė“, jau minėtasis „Mergel mona“, „Ant arkliukų“, „Kačiukai“, „Laikrodukas“.
Kaip minėjome, I. Baltikauskaitė buvo šokių dienos vaikų šokių dalies vyr. baletmeisterė. Anot choreografės, tokios pareigos – ne garbė, o didžiulis darbas ir atsakomybė. Mat vyr. baletmeisteriai šventei ruošiasi dvejus metus: vyksta susitikimai, seminarai, derinamas repertuaras, kuriami ir aikštei pritaikomi šokiai, atrenkami kolektyvai ir t. t. Na, o pačios šventės metu I. Baltikauskaitei teko suvaldyti… net 1 600 šokėjų.
Beje, plungiškė choreografė jau pakviesta ir į 2014 metais vyksiančios Pasaulio lietuvių dainų šventės vyr. baletmeisteres. Šiam renginiui ruoštis pradedama jau šių metų rugpjūčio pabaigoje.
Kaip pasakojo vadovė, vaikai iš Moksleivių dainų šventės grįžo itin pakylėti, kupini įspūdžių, džiugūs. Juk ne kasdien tenka tokiame gražiame ir didingame renginyje pabūti, pačiai Prezidentei pašokti. I. Baltikauskaitė sakė esanti labai dėkinga kartu vykusioms ir labai pagelbėjusioms vaikų mamoms.
Iš pastarosios šventės I. Baltikauskaitė grįžo sekmadienį, na, o kitą rytą jos jau laukė nauja koncertinė išvyka – į itin aukšto meninio lygio tarptautinį folkloro festivalį Liubline, Lenkijoje. Į šešias dienas trukusį festivalį vyko „Suvartuko“ vyresniųjų grupė, o taip pat – Vidmanto Žilinsko vadovaujama liaudies muzikos kapela bei Valentinos Balčiauskienės vadovaujama vokalinė grupė. Ir pačiame Liubline, ir aplinkiniuose miesteliuose bei kaimuose Lietuvai atstovavęs „Suvartukas“ surengė ne vieną koncertą. Plungiškiams teko garbė susipažinti su geriausiais kolektyvais iš Meksikos, JAV, Makedonijos, Ispanijos, Ukrainos, Baltarusijos, Rusijos, Turkijos. Su Liublino kolektyvu „Liublin“ plungiškius sieja ne vienų metų draugystė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos… KITAIP (0)

Ar pavasaris, ar artėjančios Velykos čia kaltos, bet pastebiu, kad niūrių atspalvių nuotaikas vis dažniau keičia […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas