„Mažoji Melpomenė“ plungiškius pakvietė į dešimt spektaklių

Parašė:  2012-05-15

Nuo anos savaitės vidurio virš Plungės kultūros centro plevėsavo net septynių valstybių vėliavos, skelbusios, kad čia vyksta 8-asis Tarptautinis vaikų ir jaunimo teatrų festivalis-laboratorija „Mažoji Melpomenė“. Renginio „avilyje“ dūzgė apie trys šimtai jaunųjų aktorių, žiūrovai buvo pakviesti į dešimt spektaklių. Tai vienas iš svarbiausių ir didžiausios apimties Plungės kultūros centro renginių šiais metais.
Svečiai, o jų, kaip minėjome, buvo net iš septynių šalių, į Plungės kultūros centrą pradėjo rinktis jau antradienį. Pirmoji sutikta viešnia iš Olandijos – teatro ekspertė dr. Joke Elbergs, stebėjusi ir vertinusi visus spektaklius, vedusi mokymus, vadovų diskusijas.
Trečiadienio vakare į festivalį atvyko kolektyvai iš Belgijos, Čekijos, Slovakijos, Rusijos, o ketvirtadienį, prieš pat „Mažosios Melpomenės“ atidarymą, iš Latvijos ir Lietuvos – Vilniaus, Joniškio, Ignalinos.
Visus kolektyvus pasitiko renginio šeimininkai – Plungės kultūros centro vaikų ir jaunimo teatro „Saula“ aktoriai, kuriems vadovauja Sigita ir Romas Matuliai.
Festivalis-kūrybinė laboratorija startavo ketvirtadienį – „Mažosios Melpomenės“ pradžią paskelbė „Saulos“ aktoriai, scenoje iškėlę didžiulę geltoną festivalio vėliavą su emblema bei įnešę visų valstybių, kurių atstovai susirinko į Plungę, vėliavas. „Mažosios Melpomenės“ dalyvius ir žiūrovus pirmasis pasveikino Plungės kultūros centro direktorius R. Matulis, paskui – Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Česlovas Kerpauskas. Pirmaisiais savo įspūdžiais Plungėje pasidalijo, geros šventės, produktyvaus darbo visiems palinkėjo ir dr. J. Elbergs.
Po iškilmingos atidarymo ceremonijos į sceną sugužėjo mažiausieji festivalio dalyviai – „Saulos“ vaikų grupė, vaidinusi premjerinį spektaklį pagal H. K. Anderseno pasaką „Coliukė“.
Po pirmojo spektaklio nuo festivalio dalyvių ūžė visa Senamiesčio aikštė – surengta įspūdinga „Žvaigždžių alėja“ – visi aktoriai ant aikštės grindinio paliko spalvingus savo rankų antspaudus.
Po pietų spektaklį „Gražuolė ir kunigas“ parodė belgų trupė „Jonna“ (režisierius Pieterjan De Meulder). Vėliau į sceną vėl lipo plungiškiai – „Saulos“ jaunimo grupė pakvietė į spektaklį „O jei neliks vilties…“ (režisieriai S. ir R. Matuliai). O Joniškio vaikų ir jaunimo teatras „Bendraamžiai“ rodė spektaklį „Nepalik manęs, mama!“ (režisierius Arvydas Butkus).
Antrąją „Mažosios Melpomenės“ dieną žiūrovų taip pat laukė keturi spektakliai. Mažieji plungiškiai buvo pakviesti pažiūrėti H. K. Anderseno pasakos „Pelenė“, kurią atvežė Plungėje jau ne kartą pasirodęs teatras „Knifinš“ iš Latvijos (režisierė Ruditė Poča). Trupė iš Čekijos „Hop Hop“ vaidino „Ar tai mūsų Leni?!“ (režisierė Irena Kanyvkova). Iš Ignalinos rajono atvykęs teatras „Iki“ žiūrovams pateikė sakmę „Laumelė“ (režisierė Jolanta Narbutaitienė). Paskutinieji tądien pasirodė svečiai iš Slovakijos, atvežę spektaklį „Nakties sapnas“ (režisierė Marica Harčarikova).
Trečiąją dieną žiūrovus kvietė ypač aukšto meninio lygio, nuo 1956 metų gyvuojantis Jaunojo kūrėjo teatras iš Sankt Peterburgo. Svečiai iš Rusijos parodė spektaklį „Džonatanas Livingstonas Žuvėdra“ (režisierius Jurijus Krasikovas).
Paskutinieji festivalyje pasirodė Vilniaus teatro studijos „Elementorius“ aktoriai, atvežę absurdo dramą „Duobė“ (režisierius Vytautas Rašimas).
Po pastarojo vaidinimo paskelbta: 8-oji „Mažoji Melpomenė“ baigėsi. Visiems dalyviams išsakyta daug padėkų, sveikinimų, palinkėjimų. Ir aktoriai, ir režisieriai, ir spektakliai sulaukė gausybės pagyrimų.
Beje, spektakliai – tik viena festivalio dalis, kurią galėjo pamatyti kiekvienas plungiškis. Tačiau „Mažoji Melpomenė“ turėjo ir kitą „gyvenimo“ pusę, kuri buvo skirta tik dalyviams: visas dienas vyko jaunųjų aktorių mokymai, aktorinio meistriškumo ir improvizacijų laboratorijos, bendravimas specialiai įrengtame diskusijų bare, bendros vakaronės.
Profesionalūs teatralai mažuosius ir jaunuosius artistus mokė scenos kalbos ir judesio, aktorinio meistriškumo, improvizacijos, režisūros pagrindų ir kitų įdomių dalykų. Veiklos netrūko ir kolektyvų vadovams, režisieriams – vyko diskusijos, spektaklių analizės ir vertinimai, forumai. Žodžiu, visas dienas linksmybės buvo derinamos su darbu ir ugdymu.
„Mūsų tikslas ir yra ne tik parodyti spektaklius, bet ir turiningai pabendrauti, pasidalinti patirtimi, vieniems iš kitų pasimokyti“, – sakė „Mažosios Melpomenės“ iniciatorius Plungės kultūros centro direktorius R. Matulis.
Na, o renginiams pasibaigus, kolektyvai iš užsienio buvo pakviesti susipažinti su Žemaitija – surengtos ekskursijos į Žemaitijos nacionalinį parką, Klaipėdą, be to, svečiai pavaišinti tikrais žemaitiškais patiekalais.
Paskutinieji svečiai išlydėti pirmadienį. „Mažosios Melpomenės“ dalyviai atsisveikino sakydami: „Iki susitikimo po dvejų metų!“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Kokias regioninės kultūros žaizdas atvėrė pandemija? (6)

Plungės kultūros centro direktorius, Lietuvos kultūros centrų asociacijos prezidentas, Lietuvos kultūros ir meno tarybos narys, Lietuvos […]

- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ingrida Šimonytė paskelbė kandidatų į ministrus sąrašą. Kaip vertinate tokios sudėties ministrų kabinetą?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas