Medžioklė Stanislovui Mikašauskui atminti

Parašė:  2020-02-07

Jau šeštą kartą Stanislovo Mikašausko anūkai Šarūnas ir Tadas savo senelio atminimui surengė medžioklę. S. Mikašauskas „Platelių“ klubui vadovavo 1963–1974 metais, o po pertraukos – 1981–1987 metais. Daugelio jį pažinojusiųjų nuomone, tai buvo Žmogus iš didžiosios raidės.
Susipažinau su Stanislovu ne medžioklėje, o per fotografiją. Daugelį metų Plateliuose buvo rengiama nuotraukų paroda „Žmogus ir žemė“, o aš tada vadovavau Lietuvos fotografijos meno draugijos Žemaitijos skyriui. Tuomet S. Mikašauskas buvo Platelių kolūkio pirmininkas ir tapo tos parodos rėmėju. Komisijos (kurioje buvo ir jis) išrinktam nugalėtojui kolūkis skirdavo 400 rublių premiją. Tais laikais tai buvo dideli pinigai.
Rašau apie Stanislovą ne tik kaip apie medžiotoją, bet ir, kaip daugelis kalbančiųjų apie jį, norėdamas pabrėžti, kad tai buvo Žmogus iš didžiosios raidės, siekęs, kad Plateliai vis gražėtų, ir visada dalyvavęs įvairiausiuose sumanymuose.
Šiai Stanislovui atminti skirtai medžioklei vadovavo Tadas Mikašauskas. Puikius žodžius apie savo senelį išsirikiavusiems kolegoms tarė Šarūnas. Jo paprašyti medžiotojai S. Mikašausko atminimą pagerbė tylos minute.
Paskui – instruktažas apie saugumą medžioklėje ir į kokius žvėris galima kelti šautuvą.
Medžioklėje žvėrių matėme daug. Tačiau kai kurie jau turėjo „pasus“ – šį sezoną nebemedžiojami. O štai šernams kliuvo švino.
Vieną patiesė Š. Mikašauskas, o du – svečias „Kontaučių“ klubo narys Antanas Gricius. Jis ir pripažintas medžioklės karaliumi.
Pertraukose tarp varymų pakalbinau kartu su Stanislovu medžiojusius vyrus.
Povilas Rubinas: „Gal penkiolika metų kartu medžiojome. Yra sakoma: pamedžiok su žmogumi porą kartų, ir puikiai jį pažinsi. Tai buvo šaunus bendražygis.
Tačiau aš nemažai su juo bendravau ir sporto reikalais. Jis ir pats dalyvaudavo, ir padėdavo spręsti sporto reikalus Plateliuose. Daug pagelbėjo remiant Platelių lietuviško ritinio komandą. Tai buvo 1986 metais, kai Stanislovas vadovavo kolūkiui.
Jis turėjo didelių sporto planų Plateliuose. Sumanė ir prie parko padarė stadioną. Net persirengimo kambariai prie to stadiono turėjo būti.
Išėjo žmogus amžinybėn, ir daugelis jo sumanymų liko neįgyvendinti. Apie jį galiu pasakyti tik gerus žodžius. Tikrai tai buvo Žmogus iš didžiosios raidės.“
Jonas Šečkus: „Plateliuose apsigyvenau 1972 metais. Stanislovas buvo kolūkio pirmininkas, taip pat vadovavo „Platelių“ klubo (tada – būrelio) medžiotojams. Kai jam nusibosdavo vadovauti medžiotojams, tai į jo vietą aš ateidavau. Tada „Platelių“ būrelis buvo prijungtas prie „Alsėdžių“. Paskui vėl viskas grįžo į senas vėžes. Tai per tas permainas man teko vadovauti vietos medžiotojams.
Tuo metu buvo sudaromi valstybiniai medžioklės planai. Tekdavo patiesti po keturis ar penkis briedžius.
Stanislovas visada mums buvo autoritetas. Medžiotojai jį itin gerbė, nes buvo labai sąžiningas. Jis buvo puikus, taiklus medžiotojas, retai kada prašaudavo pro šalį.“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos… KITAIP (0)

Ar pavasaris, ar artėjančios Velykos čia kaltos, bet pastebiu, kad niūrių atspalvių nuotaikas vis dažniau keičia […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas