Medžiotojų ir žvejų draugijai – 100 metų

Parašė:  2020-04-17

Mintimis apie Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugiją pasidalijo „Platelių“ būrelio pirmininkas Šarūnas Mikašauskas. Beje, medžioja ir Š. Mikašausko brolis Tadas. Daug žvėrių yra patiesęs į amžinuosius medžioklės plotus jau iškeliavęs jų senelis Stanislovas. Jo atminimui kelinti metai anūkai rengia medžioklę.
„Manau, jog Plungės medžiotojų ir žvejų draugijos reikalai klostosi visai neblogai. Nariai yra vieningi, vyksta pavyzdinės medžioklės, rengiamos šventės, tiksliau – šaudymo varžybos, virtusios šventėmis. Suaktyvėjo žvejų veikla. Organizuojamos įvairios jų varžybos. Draugijos finansai tvarkomi sklandžiai. Viliuosi, kad ateityje veikla bus dar geresnė ir darnesnė.
Žinoma, daug kas priklauso ir nuo bendros medžioklės politikos visoje šalyje. Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijai trūksta kontaktavimo su Aplinkos ministerija. Kartais ministerijoje su medžiokle susiję įstatymai ir nutarimai rengiami nepasitarus su draugija. Pavyzdžiui, visai nesuprantama, kodėl ministerijai didžiausią įtaką daro asociacija „Baltijos vilkas“, o medžiotojai su savo mintimis ir susirūpinimu dėl didėjančios šių plėšrūnų populiacijos lieka nuošalyje. Visiškai nekreipiama dėmesio į medžiotojų pasiūlymus, į kaimo gyventojų skundus dėl plėšrūnų daromos žalos. Ta asociacija ministerijai svarbesnė nei visa per 30 tūkstančių narių vienijanti Medžiotojų ir žvejų draugija.
Aplinkos ministerija privalėtų viską kontroliuoti ir turėti „stipresnį stuburą“, o vilkus sauganti asociacija galėtų teikti tik rekomendacijas.
Taip pat manau, jog turėtų būti pakeistas barsukų medžioklės terminas – šių gyvūnų populiacija šalyje yra gerokai per didelė, būtų galima juos pradėti medžioti mėnesiu anksčiau.
O dėl mūsų rajono draugijos, tai manau, kad reikėtų surengti medžiotojų talkininkų šunų parodų, daugiau skirti dėmesio šunininkystei. Jau seniai laikas padaryti rajoninę medžioklės ir žūklės trofėjų parodą. Kaimynai mažeikiškiai ketina šį pavasarį organizuoti tarptautinę medžioklės trofėjų parodą Renavo dvare. Žinoma, dėl koronaviruso tai gali nusikelti vėlesniam laikui.
Mūsų draugijoje jau yra keletas medžiotojų, praktikuojančių specialiu ragu privilioti elnią. Tuo galėtų susidomėti ir daugiau medžiotojų, galėtų būti surengtos varžybos, o nugalėtojai dalyvautų respublikinėse varžybose ar net tarptautiniuose elnių kvieslių čempionatuose.
Žinoma, šiuo metu visi susirūpinę, kuo baigsis sumaištis dėl plintančio koronaviruso. Tai kažkuriam laikui pakoreguos ir medžiotojų, žvejų gyvenimą, tačiau gamtai mažesnis žmonių judėjimas – atgaiva“, – kalbėjo Š. Mikašauskas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos… KITAIP (0)

Ar pavasaris, ar artėjančios Velykos čia kaltos, bet pastebiu, kad niūrių atspalvių nuotaikas vis dažniau keičia […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas