Medžiotojų ir žvejų draugijoje – pasikeitimai

Parašė:  2018-08-20

Tikriausiai dauguma plungiškių medžiotojų ir žvejų žino, jog neseniai iš gyvenimo savo noru išėjo prieš pusmetį jų draugijos pirmininku išrinktas Virgilijus Ostasevičius. Taigi teks rengti konferenciją ir rinkti naują vadovą.
Ar dėl to galimos kokios nors reformos Plungės rajono medžiotojų ir žvejų draugijoje? Galiausiai – ne kartą nuskambėjo kalbos net apie Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos panaikinimą. Beje, iki jos šimtmečio beliko nepilni dveji metai.
To paklausiau buvusio draugijos vadovo Zenono Vaištaro, žinomų medžiotojų Jono Šečkaus, Tomo Raudžio ir draugijos valdybos pirmininko Ridmando Puškoriaus.
Jonas Šečkus:
– Daug jau girdėjau kalbų apie medžiotojų draugijos susiskaldymą, tačiau kažkas juos turi vienyti. Kaip tada būtų su trofėjų vertinimu, apžiūromis? Kas visa tai organizuos, kas imsis, kas bus, jei kiekvienas smulkus medžioklės vienetas pradės savo taisykles kurti? Kažin ar toli taip nueisime.
Jei išsilakstysime, būsime palaida bala. Kažkas turi suburti. Yra tokių dalykų, kad kitaip neįmanoma. Juk rengiami medžiotojų mokymai, trofėjų parodos, medžiotojų šventės, šaudymo varžybos, įvairūs kiti dalykai. Kas visa tai darys? Tai – rimti organizaciniai reikalai. Man nelabai sutelpa į galvą, kam to susiskaldymo reikia?
Tomas Raudys:
– Aukščiausias draugijos tarp konferencijų organas yra valdyba, ir ji turi tęsti organizacijos veiklą. Valdybos darbą organizuoja jos pirmininkas, o sprendimus realizuoja draugijos pirmininkas. Negali būti du žmonės viename. Šiuo atveju būtina sušaukti neeilinę konferenciją ir išsirinkti naują draugijos vadovą. Galima kalbėti apie organizacijos veiklą, kelti klausimą dėl jos nutraukimo. Iš tikrųjų, kam reikia tos draugijos, jei ji iš medžiotojų tik surenka nario mokestį, bet, kita vertus, kas tada organizuos būsimųjų medžiotojų mokymus, trofėjų apžiūras ir kt.
Šiandien draugijos vadovas turi ne tik organizuoti įvairius renginius, bet ir turėti kompetencijos kaupti ir analizuoti informaciją, susijusią su medžioklės ir žvejybos reglamentavimu. Visi norminių aktų pakeitimai turi būti laiku pateikiami medžiotojų kolektyvams. Iš gyvenimo išėjęs V. Ostasevičius tą jau darė.
Kalbos apie galimą Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos panaikinimą, manau, nėra tuščios. Šiandien neaišku, kaip mes medžiosime – ar taip, kaip seniau, o gal keisis Medžioklės įstatymas, nutarimai? Gal tikslas yra, kad medžioklė vyktų pagal žemės savininkų norus? Projektų „sklando“ įvairių, ir manau, kad organizacija, vienijanti daugumą Lietuvos medžiotojų ir žvejų, būtų nemenkas „šašas“ jiems įgyvendinti.
Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos vadovai turi atstovauti visų draugijos narių interesams. Dabar viskas tik blogiau. Mokestis padvigubintas, ir greičiausiai tai ne pabaiga, nors plinta afrikinis kiaulių maras, o juk šernas iki šiol buvo pagrindinis medžioklės trofėjus. Manau, kad tokie dalykai ir tempia draugiją į nebūtį. Galiausiai yra žvejai, žuvimi įveisiami vandenys ir t. t., bet apie tai viešojoje erdvėje informacijos nėra. Dėsningai formuojamas neigiamas požiūris. Respublikinė draugija kaip vienijanti ir viešai atstovaujanti organizacija reikalinga, tačiau kol kas rezultatai nedžiugina. O Plungės rajono medžiotojų ir žvejų draugija, vadovaudamasi savo įstatais, turi kuo greičiau surengti konferenciją ir išsirinkti naują pirmininką.
Zenonas Vaištaras:
– Remiantis Registrų centro duomenimis, turi būti draugijos pirmininkas ir valdybos pirmininkas. Per paskutinę konferenciją taip ir padaryta – jie abu išrinkti. To pas mus anksčiau nebuvo.
Draugijos vadovo neliko, tad visa atsakomybė ir darbo organizavimas teko valdybos pirmininkui. Pagal įstatus dabar, kai iš gyvenimo išėjo draugijos pirmininkas, turi būti surengta neeilinė konferencija. Neabejoju, kad organizacijos veikla nenutrūks. Finansiniai reikalai irgi nenutrūks, nes dar yra buhalterė, o sprendimus priima valdyba.
Kalbama apie galimą draugijos namo pardavimą. Valdyboje yra visų medžioklės kolektyvų atstovai, ir, mano nuomone, sveikas protas turi nulemti, kad taip neatsitiktų. Pardavus namą, draugija liktų likimo valiai. Tai, ko gero, dėl šalyje prasidėjusių įvairių reformų, palietusių ir medžiotojų draugiją. Įdomiausia tai, kad reformų organizatoriai neatsako už netinkamus sprendimus. Jei atsakytų – gerai pagalvotų, ar teisingai daro. Pas mus yra tinkama aplinka, pastate medžiotojų patogumui įrengta medžioklės reikmenų parduotuvė. Nemanau, jog gali būti priimti sprendimai, netinkami draugijos narių daugumai.
Ridmandas Puškorius:
– Praėjusią savaitę buvo susirinkę draugijos valdybos nariai. Nutarėme įsteigti medžioklės žinovo etatą. Priėmėme sprendimą iki rugsėjo 10 dienos įvardyti galimus kandidatus eiti tas pareigas. Valdyba mane įgaliojo tai padaryti ir priimti tinkamą žmogų, kuris dirbs iki neeilinės konferencijos. Konferencijoje bus renkamas naujas draugijos pirmininkas.
Valdyba nagrinėjo veiklos klausimus. Iškelta mintis net apie draugijos pastato pardavimą ir patalpų nuomą. Čia reikia padaryti rimtą analizę ir įvertinti ekonominę naudą. Bet kokiu atveju aš esu prieš pastato pardavimą. Tik jį reikia kosmetiškai sutvarkyti. Per maža salė susirinkimams. Būtina pakeisti pastato įvaizdį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos… KITAIP (0)

Ar pavasaris, ar artėjančios Velykos čia kaltos, bet pastebiu, kad niūrių atspalvių nuotaikas vis dažniau keičia […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas