Praėję metai Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklai išsiskyrė veiklos ir naujovių gausa. Įstaiga įgyvendino projektą, susijusį su neformaliojo švietimo infrastruktūros gerinimu: mokyklos aplinka buvo atnaujinta, įsigyta priemonių, leidžiančių ugdytiniams suteikti daugiau galimybių profesionaliau ugdyti turimus talentus. Tarp visų džiaugsmų – naujas vokiškas koncertinis fortepijonas „Eduard Seiler“, kurio skambesį buvo galima išgirsti vasario 18 dieną organizuotame renginyje.
Dar 2017 metų lapkritį Plungės rajono savivaldybė su Centrine projektų valdymo agentūra pasirašė projekto „Neformaliojo švietimo veiklų kokybės gerinimas Plungės rajone“ finansavimo ir administravimo sutartį. Projektas buvo įgyvendintas pagal 2014–2020 m. Europos Sąjungos fondų Investicijų veiksmų programos priemonę „Neformaliojo švietimo infrastruktūros tobulinimas“. Skirtas finansavimas siekė 259 314 Eur. Savivaldybės biudžeto lėšos sudarė 45 762 Eur.
Projekto tikslas buvo susijęs su Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos ir Plungės rajono Platelių meno mokyklos vykdomos neformaliojo švietimo veiklos kokybės gerinimu.
Praėjusią savaitę Mykolo Oginskio meno mokyklos bendruomenė savo renginyje pasidalijo informacija, kas jų įstaigoje pasikeitė įgyvendinus minėtąjį projektą.
Įstaigos direktorė Rita Urniežienė džiaugėsi, kad nors 2018 metai jų mokyklai buvo kupini nelengvų iššūkių, šiandien viską vainikuoja atnaujinta aplinka. Pastebėta, kad pokyčių reikėjo, nes dėl prastos infrastruktūros būklės įstaiga negalėjo užtikrinti kokybiškų ugdymo sąlygų savo mokiniams. „Mums pasisekė, nes praėjusiais metais gavome didelę injekciją mūsų veiklos kokybei gerinti“, – kalbėjo R. Urniežienė. Taip pat vadovė pridūrė, jog negalinti nepasidžiaugti, kad bėgant metams jų bendruomenė gausėja – šiais mokslo metais Plungės meno mokyklą lanko apie 580 ugdytinių.
Taigi, kas buvo padaryta? Vykdant Mykolo Oginskio meno mokyklos modernizavimo programą buvo pakeisti visi pastato langai, tarp klasių įrengta akustinė sienų izoliacija, orkestrų studijose ir koncertų salėje sumontuotos garsą sulaikančios durys. Taip pat atliktas stogo šiltinimas ir dangos keitimas. Mokykla įsigijo 12 kompiuterių, kuriais ugdymo proceso metu naudosis Dailės ir Muzikos skyrių moksleiviai ir mokytojai. Šokių studijoje įrengtas projektorius su projekciniu ekranu, stacionari garso aparatūra, paklota šokiams skirta grindų danga. Svarbu ir tai, jog orkestro studijoje pastatytas išmanusis televizorius, muzikos teorijos klasėse sumontuotos keturios išmaniosios lentos ir pastatyti nauji kompiuteriai.
Mokyklos bendruomenei be galo džiugus faktas, kad juos pasiekė ir nuo šiol įstaigos koncertų salėje stovės naujas vokiškas koncertinis fortepijonas „Eduard Seiler“. Profesionalus muzikos instrumentas, kainavęs net 20 tūkst. eurų, kaip pastebėjo direktorė, nepadarys gėdos ir organizuojant aukščiausio lygio tarptautinius konkursus.
Fortepijono „krikštynose“ dalyvavo meras Audrius Klišonis, Savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Bagužis, kiti administracijos specialistai. Sulaukta ir Plungės parapijos klebono kunigo Vytauto Gedvainio. Meras išreiškė viltį, kad šiuo muzikos instrumentų karaliumi gros vaikai, kurie ateityje savo talentu garsins ne tik gimtąjį miestą, Žemaitiją, bet ir visą Lietuvą.
Kad gabių vaikų netrūksta, buvo galima įsitikinti ir tą pavakarę. Naujuoju fortepijonu skambino gražus būrys Plungės meno mokyklos jaunųjų atlikėjų.