Meras neištvėrė: „Galite grasinti, bet posėdžio tvarkos prašom laikytis“

Parašė: Daiva GERIKIENĖ 2020-03-06

Vasario mėnesio Rietavo savivaldybės tarybos posėdyje buvo svarstomas klausimas dėl pagrindinio Savivaldybės dokumento – biudžeto – patvirtinimo. Šiųmetės pajamos – beveik 10 milijonų eurų. Vieningo pritarimo šį kartą tvirtinant biudžetą nebuvo – trys tarybos nariai susilaikė, o ir posėdžio dalyvių plojimai po biudžeto patvirtinimo nebuvo labai drąsūs. Gal todėl, kad prieš tai tarp tarybos nario, atstovaujančio opozicijai, Alfredo Mockaus ir mero Antano Černeckio įvyko ne itin malonus apsižodžiavimas.
Biudžeto klausimą tarybos nariams pristatė Savivaldybės administracijos Finansų skyriaus vyr. finansininkė Rūta Bagdonienė. Ji pagarsino, jog 2020 metų Savivaldybės biudžetą sudarys 9 mln. 864 tūkst. 472 eurai. Iš jų Savivaldybės išlaikomų įstaigų pajamos už teikiamas paslaugas ir patalpų nuomos įmokos į biudžetą – 170 tūkst. eurų, praėjusių metų nepanaudotų biudžeto lėšų likutis – 344 304 eurai. Skolintos lėšos sudaro 44 tūkst. eurų, asignavimai – 9 mln. 632 tūkst. 272 eurai, 273,2 tūkst. eurų – paskoloms grąžinti.
Vertindamas biudžetą, tarybos narys Juozas Barsteiga domėjosi, kodėl ties kelio Daugėdai–Kungiai eilute įrašyti tik nuliai. Politikui buvo įdomu sužinoti, negi neatsiras lėšų tiems likusiems keliems šimtams metrų sutvarkyti. R. Bagdonienė paaiškino, jog dar ne visi finansavimo šaltiniai yra numatyti, kovo mėnesio tarybos posėdyje esą jau turėtų būti aiškesni sprendimai priimti. Meras pranešėjai antrino, jog kol kas „nematom“ per 400 tūkst. eurų, skirtų vietiniams keliams – nėra paskirstytos Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšos. Situacija dėl J. Barsteigos paminėto kelio paaiškės per šio mėnesio tarybos posėdį.
Alfredas Mockus, analizuodamas biudžetą, teiravosi, kiek didėjo įstaigų vadovų atlyginimų kintamoji dalis. Politikui paaiškinta, jog ji pakilo 2 proc. – iki 10 proc. „Švietimo įstaigų direktorių pavaduotojų liko tokia pat – 5 proc. Kodėl tokia nelygybė?“ – toliau tęsė jis. A. Mockus taip pat pažymėjo, jog formuojant Rietavo savivaldybės biudžetą galima pastebėti, kad vidutinis darbo užmokestis mūsų savivaldybėje yra gana mažas. „Ar tik Lauryno Ivinskio gimnazijos specialistai dirba už minimalų koeficientą, ar taip visoje savivaldybėje?“ – vieną po kito klausimus pranešėjai uždavė opozicijos narys.
R. Bagdonienė buvo pasiruošusi išsamiai į klausimus atsakyti sugrįžus prie biudžeto priede pateiktų lentelių analizės, tačiau čia kantrybė trūko merui. „Tiems tarybos nariams, kurie nelanko komitetų posėdžių, nereikėtų bandyti išsiaiškinti klausimus per tarybos posėdį taip trukdant darbą“, –
pabrėžė A. Černeckis.
A. Mockus vėlgi nenutylėjo ir suskubo pasiaiškinti, jog komiteto, kurio narys jis yra, posėdyje nedalyvavo, nes tam turėjo priežastį – buvo seminare ir apie savo nedalyvavimą Savivaldybės administracijai esą buvo pranešęs.
Tuo politiko pastabos nesibaigė. Jis siūlė kolegoms atkreipti dėmesį į faktą, jog Rietavo savivaldybės biudžetas sudarytas nesilaikant privalomų taisyklių. „Sudarant biudžetą turi dalyvauti Finansų skyriaus vedėjas. Mes to vedėjo neturime. Kaip matome, valdančioji dauguma nesiruošia jokių veiksmų daryti, kad ši situacija keistųsi. Mes, opozicija, siūlome priimti protokolinį nutarimą ir įpareigoti Savivaldybės administracijos direktorių per dvi savaites…“ – pradėjo dėstyti A. Mockus, tačiau šią kalbą meras suskubo nutraukti. „Prašau eiti prie esmės. Tai kadrų klausimas, kuris niekaip nesusijęs su biudžetu, kurį dabar svarstome. Klauskite dėl biudžeto“, – paragino A. Černeckis.
A. Mockus nebuvo linkęs „pasiduoti“ ir replikavo, jog bet kokiu atveju opozicija imsis kitokių priemonių, jei per posėdį bus ignoruota jų pastaba. Kokios tos priemonės, išgirsti neteko, nes meras griežtai dar sykį akcentavo, jog „galite grasinti, bet yra posėdžio tvarka ir prašom jos laikytis“.
Viktoras Krajinas turėjo pastabų dėl lėšų, skirtų Rietavo senelių globos namams. „Mums buvo paaiškinta, jog yra kažkokia sutartis pasirašyta. Aš nesu prieš senelius – pats senstu, bet gal galima susipažinti su sutartimis, gal kokia statistika yra, kiek bent jau mūsų savivaldybės senelių ten globojami?“ – teiravosi jis.
Meras sutiko, jog į tarybą išrinktiems naujiems nariams gal ir nėra žinoma, kokia sutartis su minėtąja įstaiga yra sudaryta. Situaciją paaiškino Savivaldybės administracijos Socialinių reikalų ir civilinės metrikacijos skyriaus vedėja Jolita Alseikienė. Pasak jos, Rietavo senelių globos namuose globojama 14 mūsų savivaldybės gyventojų. „Čia socialinė paslauga, yra patvirtinta jos apmokėjimo tvarka. 80 proc. reikalingos išlaikymo sumos sudaro asmens pajamos, likusi dalis – Savivaldybės“, – komentavo ji.
Galiausiai išsekus pastaboms pasiūlyta balsuoti dėl 2020 metų biudžeto tvirtinimo. 14 tarybos narių jam pritarė, trys (Vytautas Blažaitis, A. Mockus ir Algimantas Mickus) susilaikė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos… KITAIP (0)

Ar pavasaris, ar artėjančios Velykos čia kaltos, bet pastebiu, kad niūrių atspalvių nuotaikas vis dažniau keičia […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas