Meras vis dar tiki: sporto salės durys mokiniams atsivers rudenį

Parašė:  2020-07-09

Centriniame viešųjų pirkimų
portale birželio mėnesį pasirodė skelbimas, kad Rietavo savivaldybė ieško rangovų, galinčių atlikti metalo konstrukcijų atsparumo padidinimo ugniai darbus Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos sporto salės priestate. Į pastatyto, bet leidimo eksploatuoti niekaip negaunančio objekto broko taisymą teks kišti pinigus. Ir, kaip numatyta, nemažus: projekto vertė – maždaug 100 tūkst. eurų.
Keitėsi projektavimo ir priešgaisrinės saugos reikalavimai
2008-aisiais, prieš pradedant statyti Lauryno Ivinskio gimnazijos sporto salės priestatą, būsimųjų pamatų vietoje buvo įkasta kapsulė su laišku ateities kartoms. Tame laiške mūsų ainiai neperskaitys, kiek nervų ir pastangų Rietavo savivaldybės valdžiai kainavo šios statybos.
Dešimtmetį rietaviškiams teko laukti, kol sporto salė bus pastatyta, o šiame dinamiškame amžiuje – tai labai ilgas laiko tarpsnis. Laikotarpis, per kurį mokyklą baigė dešimt laidų abiturientų, taip ir nesulaukusių naujos sporto salės. Per dešimt metų pasensta ne tik inovatyviausi projektuotojų sprendimai, bet ir pasikeičia projektavimui ir priešgaisrinei saugai keliami reikalavimai.
Gal todėl objektui pagaliau iškilus paaiškėjo, kad atiduoti jį vertinti valstybinei komisijai nebus lengva. Įpusėjo 2020 metai, o sporto salė, iškilmingai atidaryta 2018-ųjų pabaigoje, iki šiol nėra gavusi eksploatacijos leidimo.
Greitai pašalinti trūkumų nepavyko
Savivaldybės tarybos nariai visą šį laiką spaudė merą Antaną Černeckį, mėgindami sužinoti tikrąsias šios problemos priežastis, bet jiems nuolat buvo kalbama, kad trūkumai greitai bus pašalinti ir statinys bus atiduotas vertinti.
Laikas bėgo, o eksploatacijos leidimo gauti nesisekė. Galiausiai vietos valdžia atskleidė: parašo ant akto nededa ugniagesiai, priežastis – priešgaisrinei tarnybai nepateikti dokumentai, įrodantys plieninių konstrukcijų ir priešgaisrinės dangos storio ir sudėties atitikimą techniniame statinio projekte nurodytus reikalavimus, taip pat nenurodyta, ar konstrukcijos atitinka atsparumo ugniai reikalavimus.
„Į techninį projektą projektuotojai neįtraukė priešgaisrinės dalies, o rangovai, kurie pasitraukė iš statybos nebaigę darbų, to „nepastebėjo“. Problema išaiškėjo bandant atiduoti vertinti pastatą. Klaipėdos ugniagesiai reikalauja projektą papildyti naujais skaičiavimais. Tai ne Savivaldybės, o rangovų ir projektuotojų atsakomybė, bet nei vieni, nei kiti nenori jos prisiimti. Yra tokia situacija, niekas neslepia. Projektuotojai sunkiai bendrauja, neatsiunčia derinti reikalingų skaičiavimų, bijau, kad neprieitume prie teismų“, – pripažino problemą per vieną iš Savivaldybės tarybos posėdžių meras.
Paskelbtą konkursą atšaukė
Dabar aiškėja, kad vien pateikti skaičiavimus neužteks. Kaip jau minėjome, Savivaldybės administracija Centriniame viešųjų pirkimų portale paskelbė atvirą konkursą metalo konstrukcijų atsparumo padidinimo ugniai darbams atlikti sporto salės priestate.
Kas atsitiko, kad vien skaičiavimų neužtenka? Iš kokių pinigų bus atliekami šie darbai? Gal projektuotojai (salės statybos techninį ir darbo projektus paruošė UAB „Simper“), darbų rangovai (UAB „Stamela“) ir techninę projekto priežiūrą atlikusi UAB „Inžinerinė mintis“, kurias Savivaldybės administracijos vadovas Vytautas Dičiūnas žurnalistams buvo įvardijęs kaip įsipareigojimų neatlikusias įmones, prisiėmė atsakomybę už broko taisymą?
Ieškodami šių atsakymų paskambinome Rietavo savivaldybės merui A. Černeckiui. Sužinojome, kad Savivaldybės administracija Centriniame viešųjų pirkimų portale paskelbtą pirkimą atšaukė.
„Skelbtą konkursą atšaukėme. Nes kalbant su ekspertais paaiškėjo, kad nėra taip blogai, kaip galvojome. Dabar laukiame raštiško ekspertų įvertinimo, kokias klaidas ir kaip turime ištaisyti.
Vyksta pačių dokumentų aiškinimas, nes objekto projektavimas darytas 2007 metais, o 2010-aisiais keitėsi priešgaisrinės saugos ir projektavimo reikalavimai. Žiūrėsime, kaip bus po situacijos išaiškinimo, gal pačių dokumentų sutvarkymo neužteks, turėsime padaryti atskirus darbus, bet jų nebus tiek daug, kaip galvojome.
Objektas – neužbaigtas. Kaip ir kiekvienam objektui, taip ir sporto salei užbaigti, lėšos skiriamos iš valstybės biudžeto. Savivaldybė tokių pinigų neturi.
Padarysime darbus. Žinosime, kiek tam išleista pinigų, ir tada, jeigu ekspertai nustatys rangovų klaidų, kreipsimės į teismą dėl nuostolių atlyginimo“, – aiškino situaciją Savivaldybės vadovas.
Paklaustas, ar tikisi tesėti kolegoms – tarybos nariams – duotą pažadą, kad iki rudens sporto salė bus pateikta vertintojams, meras A. Černeckis savo žodžių neišsižadėjo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Turtinga ta mūsų Lietuva besanti (0)

Pasaulinė koronaviruso pandemija atskleidė įdomų faktą – paaiškėjo, kad gyvename turtingoje šalyje. Nes jau ne vieną […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas