Merui, vicemerei ir kontrolierei – didesnės algos

Parašė: Jolanta VASILIAUSKIENĖ 2020-02-12

Turbūt kiekvienam smalsu, kiek uždirba kolega ar tokį patį darbą kitoje įmonėje ar kitame mieste dirbantis žmogus. Ne mažiau įdomu „pasidairyti“ ir po valdžios atstovų pinigines. Trečiadienį sušauktame Plungės rajono savivaldybės tarybos Ekonomikos, finansų ir biudžeto komiteto posėdyje buvo galimybė sužinoti, kiek uždirba meras Audrius Klišonis, vicemerė Asta Beierle Eigirdienė ir Savivaldybės kontrolierė Danutė Jarašiūnienė.
Savivaldybės administracijos Juridinio ir personalo administravimo skyriaus vedėjo pavaduotoja Ilona Meškauskienė į politikus kreipėsi dėl minėtųjų valdininkų pareiginės algos koeficientų nustatymo.
Specialistė kalbėjo, kad keisti koeficientus reikia dėl pasikeitusio Lietuvos Respublikos valstybės politikų ir valstybės pareigūnų darbo apmokėjimo įstatymo. Jame nustatyti konkretūs algos dydžiai pagal savivaldybės gyventojų skaičių. Kai gyventojų skaičius yra nuo 15 iki 50 tūkstančių (į šią kategoriją patenka mūsų rajonas – aut. past.), pareiginės algos koeficientas yra 18,3 (buvo 18), mero pavaduotojui – 15,3 (buvo 15) baziniais dydžiais.
Nuo vasario 1 dienos pareiginės algos koeficientas keičiamas ir Savivaldybės kontrolierei D. Jarašiūnienei. Kaip minėjo I. Meškauskienė, Vietos savivaldos įstatyme numatyta, kad savivaldybės kontrolieriaus darbo užmokesčio nustatymas yra išimtinė tarybos kompetencija. Savivaldybės kontrolieriaus veiklą vertina tiesioginis vadovas – meras. A. Klišonis, vadovaudamasis Vyriausybės patvirtintu Valstybės tarnautojų tarnybinės veiklos vertinimo tvarkos aprašu, Savivaldybės kontrolierės praėjusių metų veiklą įvertino labai gerai, todėl siūlė nustatyti didesnę pareiginę algą. Iki tarnybinės veiklos vertinimo nustatytas pareiginės algos koeficientas D. Jarašiūnienei buvo 15,5, dabar siūlomas – 16,5. Šiuo metu bazinis dydis – 176 eurai.
Tiesa, reikia pažymėti, kad svarstant koeficientų dydžius nei meras, nei vicemerė nedalyvavo. Palikdami posėdžių salę abu juokavo, jog bet kada galės perklausyti posėdžio įrašą ir sužinoti, kaip kuris komiteto narys balsavo.
Perklausyti įrašo nereikės – koeficientų padidinimui nė vienas komiteto narys neprieštaravo.
Be pareiginės algos, visiems trims dar priklauso priedas už ištarnautus metus Lietuvos valstybei. Jį sudaro 1 procentas pareiginės algos už kiekvienus tarnybos Lietuvos valstybei metus, bet ne daugiau kaip 30 procentų.
Atlikę kelis matematikos veiksmus matome, kad mero alga su 9 proc. priedu neatskaičius mokesčių nuo sausio mėnesio yra 3 510,67 euro, vicemerės su 6 proc. priedu – 2 854,37 euro, Savivaldybės kontrolierės su 25 proc. priedu – 3 630 eurų.
Palyginimui: Rietavo savivaldybės mero Antano Černeckio atlyginimas neatskaičius mokesčių – 4 086,72 euro (šiuo metu jo tarnybos stažas – 29 metai, nuo kovo 11-osios – 30 metų). Vicemeras Jonas Eugenijus Bačinskas dirba visuomeniniais pagrindais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. aaa parašė:

    klausimas: uz ka? o cerneckis tai ohoooo kokia algele nusipelnes sau :)))

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Aukščiau galvas! (0)

Ar pastebit, kad šiuo laikotarpiu mūsų akys, ausys ir smegenys tiesiog graibstyte graibsto visą informaciją? Išgyvenam […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Pranešama, kad Kinijoje išplitusio koronaviruso aukų skaičius jau perkopė tūkstantį, užsikrėtusiųjų – apie 42 tūkstančius. Ar Jūs reaguojate į pranešimus apie šį virusą?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas