Mokiniai pasakojo, kaip skamba laisvė

Parašė: „Plungės“ inf. 2020-03-13

Prieš 30 metų kovo 11-ąją Aukščiausiosios Tarybos pirmosios eilinės sesijos trečiajame posėdyje, 124 deputatams nubalsavus „už“ ir šešiems susilaikius, priimtas Lietuvos Nepriklausomybės Atkūrimo Aktas. Nuo tada kiekviena įstaiga ar organizacija šią reikšmingą datą mini jai priimtiniausiu, tinkamiausiu būdu. Praėjusį ketvirtadienį Žemaičių dailės muziejuje vyko pilietiškumo renginys „?“
Renginio sumanytojai – Plungės „Saulės“ gimnazija ir Lietuvos nepriklausomybės gynėjų sąjungos (NGS) Žemaitijos skyrius.
Į muziejų rinkosi ne tik mokiniai iš Plungės, Mažeikių, Telšių, Žemaičių Kalvarijos, Alsėdžių, bet ir jų mokytojai, skautai, jaunieji šauliai. Muzikos kūrinius dalyviams dovanojo Plungės kultūros centro tremtinių ir politinių kalinių choras „Tėvynės ilgesys“, Plungės trečiojo amžiaus universiteto moterų vokalinis ansamblis. Abiem kolektyvams vadovauja Rūta Černeckienė.
Sulaukta ir garbių svečių: Seimo nario Rimanto Jono Dagio, NGS narių.
Kaip susirinkusiesiems sakė gimnazijos pedagogė Elena Klimienė, į renginį susirinko trijų kartų atstovai. O jam ruošėsi daugiau kaip 100 moksleivių: vieni rengė pranešimus, kiti ieškojo vaizdinės medžiagos, treti repetavo muzikos kūrinius.
Skaitydami pranešimus mokiniai grįžo trisdešimt metų atgal, visiems primindami, kokia svarbi lietuviams buvo 1990-ųjų kovo 11 diena. Kiti skaitė savo rašytus laiškus žuvusiesiems už laisvę, treti laisvę vertino tremtinių pasakojimais.
„Brandi ir savarankiška atkurtos Lietuvos nepriklausomybė. 30 metų matuojant žmogaus amžiumi – ypatingas laikas: esi jaunas, veržlus, baigęs mokslus, turįs šeimą, pasiruošęs įgyvendinti savo svajones ir puoselėti viltis. Dabar jau esame pasirengę suvokti ir išpažinti laisvę. Ši pamoka – pavyzdys, kad taip ir yra. Laisva Lietuva – LL kvadratu, pastiprinta sąmoningų, veiklių, ištvermingų žmonių, yra galinga. Didžiuojuosi, džiaugiuosi ir sveikinu Lietuvos laisvę ir laisvą Lietuvos žmogų“, – kalbėjo „Saulės“ gimnazijos direktorius Algimantas Budrys.
Saugoti, vertinti atkurtą nepriklausomybę susirinkusiesiems linkėjo ir kiti svečiai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos… KITAIP (0)

Ar pavasaris, ar artėjančios Velykos čia kaltos, bet pastebiu, kad niūrių atspalvių nuotaikas vis dažniau keičia […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas