Mokytojų diena – tarp bažnyčios skliautų ir be… politikų iš Seimo

Parašė: Daiva GERIKIENĖ 2018-10-11

Spalio 5-ąją buvo minima Tarptautinė mokytojų diena. Kaip ir įprasta, ta proga pedagogams skrieja patys gražiausi padėkos žodžiai, aukštinama jų darbo prasmė, prisimenama, kokią svarbią vietą mūsų visų gyvenime užima mokytojai ir pan. Plungės krašto pedagogams pagerbti šį kartą buvo pasirinkta kiek neįprasta erdvė – Šv. Jono Krikštytojo bažnyčia.
Minėjimas prasidėjo šv. Mišiomis, kurias aukojo Plungės parapijos klebonas Vytautas Gedvainis. Gana gausiai bažnyčioje susirinkusį pedagogų būrį papildė Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis, Savivaldybės administracijos atstovai, kai kurie vietos politikai.
Šv. Mišių pabaigoje kunigas V. Gedvainis pasidžiaugė, kad šiandien bažnyčioje yra susirinkusi viena didelė pedagogų šeima, kurios kiekvienas narys turi didžiulę atsakomybės dovaną – galimybę formuoti jauno žmogaus lemtį,
padėti parodyti gyvenimo kryptį. „Ačiū, kad taip gražiai praleidote šv. Mišių pamoką, esate pavyzdingi mokiniai“, – su humoru į mokytojus kreipėsi klebonas.
Dvasininkas visus Plungės rajono pedagogus pasveikino Mokytojų dienos proga – Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjui Gintautui Rimeikiui, kaip jų atstovui, įteikė Šventąjį Raštą. Kartu nepraleido progos pasidžiaugti, kad naujoje parapijoje buvo sutiktas maloniai ir draugiškai, kad pirmosiomis tarnystės Plungėje dienomis susipažino su gerais žmonėmis, kuriuos tapatino su angelais. Jiems atsidėkodamas taip pat įteikė po atminimo dovanėlę.
Profesinės šventės proga mokytojus sveikino ir meras A. Klišonis, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas G. Rimeikis. Jų kalbose, be padėkos pedagogams už jų ypatingą darbą, netrūko pastabų ir apie šiandien vykstančias šalies švietimo sistemos reformas. „Gyvename permainų laikais. Linkiu jums susikaupimo ir rimties“, –
sakė meras. Savo ruožtu G. Rimeikis vylėsi, kad visi pokyčiai išeis tik į gera.
Paprastai minint Mokytojų dieną į tam skirtą renginį atvykdavo mūsų rajonui Seime atstovaujantys parlamentarai. Tik ne šį kartą. Pasigedo jų ir meras, ir greičiausiai dėl to stebėjosi ir patys mokytojai. Kodėl ignoravo pedagogų pagerbimo šventę šie politikai? Galima tik daryti prielaidą, kad dabar, kai švietimo bendruomenėje vyrauja prieštaringos nuomonės dėl įvesto etatinio darbo apmokėjimo, dėl kitų reformų, Seimo nariai nusprendė mokytojų… neerzinti savo kalbomis iš tribūnos.
Mokytojų dienos proga iš mero rankų Ministro Pirmininko padėkos raštai buvo įteikti Platelių universalaus daugiafunkcio centro direktorei Astai Plataunienei, Žemaičių Kalvarijos Motiejaus Valančiaus gimnazijos direktoriui Zenonui Garbenčiui, Plungės „Babrungo“ progimnazijos direktorei Janinai Pociutei, lopšelių-darželių „Vyturėlis“ ir „Pasaka“ direktorėms Stanislavai Simonavičienei ir Irenai Petreikienei, Akademiko Adolfo Jucio progimnazijos mokytojai Ramutei Baužienei.
Švietimo ir mokslo ministrės pasirašytais padėkos raštais apdovanotos Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos mokytoja Irena Bakanauskienė, Platelių gimnazijos pedagogė Emilija Valančienė, Plungės „Babrungo“ progimnazijos mokytoja Janė Pičiachienė, lopšelio-darželio „Raudonkepuraitė“ logopedė Regina Gudavičienė.
Savivaldybės mero A. Klišonio padėkos nusipelnė visas būrys pedagogų. Atsiimti garbingo rašto kviesti šių švietimo įstaigų darbuotojai: iš Platelių meno mokyklos – Aivaras Alminas, Lina Ruginienė, Roma Kasteckaitė, Vaida Blistrubienė, Eglė Valančienė; iš Platelių gimnazijos – Vitalija Lukavičienė; iš Plungės lopšelio-darželio „Vyturėlis“ – Vida Vaitkuvienė; iš Žemaičių Kalvarijos Motiejaus Valančiaus gimnazijos – Sandra Jazdauskienė, Vilma Augustinienė; iš Plungės lopšelio-darželio „Nykštukas“ – Eglė Tilvikienė, Aušra Vengalienė, Algimanta Motužienė; iš „Saulės“ gimnazijos – Jolanta Mažuknė, Rita Barniškienė; iš „Ryto“ pagrindinės mokyklos – Kristina Riaukienė, Daiva Domarkienė, Kęstutis Kazlauskas; iš lopšelio-darželio „Pasaka“ – Rūta Grigaitytė; iš Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazijos – Martynas Miliauskas, Regimantas Kavaliauskas; iš Kulių gimnazijos – Irena Kniukštienė, Regina Malakauskienė; iš Plungės Senamiesčio mokyklos – Irutė Šimkuvienė.
Po apdovanojimo ceremonijos Plungės rajono mokytojams koncertinę programą pristatė aktorius ir atlikėjas Giedrius Arbačiauskas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos… KITAIP (0)

Ar pavasaris, ar artėjančios Velykos čia kaltos, bet pastebiu, kad niūrių atspalvių nuotaikas vis dažniau keičia […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas