Nei plauko, nei tauko…

Parašė:  2019-01-08

Gruodžio viduryje „Purvaičių“ būrelyje vyko karališka medžioklė. Joje dalyvavo 36 medžiotojai. Patiestos septynios stirnos ir dvi lapės. Karaliumi tapo Česlovas Kerpauskas, paguldęs stirną ir lapę. Jam taurę įteikė praėjusios medžioklės karalius Tadas Andruška.
Karališkos medžioklės draugijoje vyksta 35-eri metai ir kasmet rengiamos vis kitų būrelių ar klubų plotuose. Valdybos nutarimu kitais metais jau bus nauja taurė.
Susirinkusiuosius pasveikino „Purvaičių“ būrelio vadovas Tadas Žilevičius. Plungės rajono medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas Saulius Vengalis sveikinimo kalbos pabaigoje palinkėjo: nei plauko, nei tauko…
Medžioklė buvo tikrai karališka. Jai vadovavo Tadas Žilevičius su talkininkais. Pernykštės medžioklės karalius T. Andruška pakėlė vėliavą. Medžioklės ragą pūtė Lietuvos karinio orkestro narys Arvydas Dirginčius.
Itin tvarkingai vykusioje medžioklėje buvo paleisti 27 šūviai. Jai pasibaigus, po žvėrių pagerbimo, vėliavą nuleido karaliumi tapęs Č. Kerpauskas.
Nežinančiam pasakysiu, jog pirmoje tokioje medžioklėje, irgi vykusioje „Purvaičių“ būrelio plotuose, karaliumi buvo išrinktas Antanas Gailius, paguldęs briedį ir kiškį. O juk tai buvo prieš 35 metus!
Visiems dalyviams įteikti atminimo medaliai ir kitų metų Plungės rajono medžiotojų ir žvejų draugijos kalendoriai su medžioklės terminais. Kalendoriuje yra ir žuvų gaudymo terminai bei leistini sugaunamų žuvų dydžiai.
Pabaigoje nuskambėjo karališkos medžioklės dalyvių šūkis: „Medžioklei valio!“
Pobūvis vyko Žlibinų kultūros namuose. Ten renginio organizatoriai dar įteikė krūvą įvairių prizų. Veikė mano paroda „Gamta – visų namai“.
Žinoma, kaip visose tokiose sueigose, neapsieita be palinkėjimų kitiems metams, be padėkų už puikią medžioklę.
Man įsimintinas buvo panevėžiečio „Mažemių“ būrelio pirmininko Lauryno Samoškos pasisakymas. Svečias šiltai kalbėjo ir stebėjosi, kad Plungės rajone vyksta tokios medžioklės.
Smagu, kad ši tradicija, pradėta prieš daugybę metų, vis tęsiama. O jos sumanytojai buvo Plungės rajono medžiotojų ir žvejų draugijos medžioklės žinovas Aleksandras Grigaitis ir tuometinis aplinkos inspektorius Justinas Balsys.
Pabaigoje galiu pasigirti, jog iš visų tų medžioklių dalyvavau 34-iose, tad turiu sukaupęs puikų fotografijų ir tekstų archyvą, laukiantį savo valandos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. Pelėda parašė:

    Man tai baisu žiūrėti į tokias nuotraukas, kuriuose žudomi tokie gražūs nekalti žvėreliai.
    Koks gali būti malonumas šauti į gražuolę stirną.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos… KITAIP (0)

Ar pavasaris, ar artėjančios Velykos čia kaltos, bet pastebiu, kad niūrių atspalvių nuotaikas vis dažniau keičia […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas