Neįgalieji ir sveikieji kartu – jau dvyliktąjį kartą

Parašė:  2012-12-07

Tarptautinei neįgaliųjų žmonių dienai paminėti Plungės kultūros centras turi savą tradicinę kiekvienų metų gruodžio pradžioje rengiamą šventę „Mes esam vienodi, mes norime būti kartu“. Koncertas, kurį jau dvyliktąjį kartą organizavo Plungės kultūros centro režisierė Sigita Matulienė, skirtas draugėn suburti sveikuosius ir neįgaliuosius vaikus bei jaunimą, parengti ir publikai pateikti bendras jų menines programas, taip parodant, kad visi esame vienodi.
Šiųmetinis renginys, kaip ir pernai, pradėtas kultūros centro fojė, kur šurmuliavo gausi ir smagi kalėdinė mugė. O joje – šilti, mieli ir originalūs rankų darbo gaminiai, kurių autoriai – sveikieji ir neįgalieji, vaikai, jaunimas bei suaugusieji. Mugėje buvo galima ir didžiulį rankomis siūtą žaislą įsigyti, ir šiltas vilnones kojines prisimatuoti, ir mielą kalėdinę dekoraciją išsirinkti. Dirbinių dirbinukų buvo tiek, kad net akys raibo. O kai matai, kad į juos dar ir daug triūso, meilės, šilumos įdėta, negali atsispirti nenupirkęs.
Į koncertą, kuris kasmet sutraukia šimtus plungiškių, žiūrovai rinktis pradėjo daugiau nei prieš valandą. Prigužėjo tiek, kad vos į didžiulę kultūros centro salę tilpo. Ir kaip neprigužės, kai visi žino, jog šis renginys nė vieno abejingo nepalieka, net ir kiečiausią širdį suvirpina.
Na, o koncertas išties buvo įspūdingas: pasirodė apie dvidešimt šokančių ir dainuojančių kolektyvų iš Plungės, Rietavo, Telšių ir Klaipėdos, renginyje koncertavo ir viešnia – garsi atlikėja Evelina Anusauskaitė.
Renginį pradėjo kultūros centro vaikų ir jaunimo teatro „Saula“ (vadovai Sigita ir Romas Matuliai) artistai bei kasmet šį renginį suorganizuoti bei vesti padedančios merginos – Reda, Vita ir Kristina. Kartu jie pristatė šventės „Mes esam vienodi, mes norime būti kartu“ esmę – sveikųjų ir neįgalių vaikų, jaunuolių ir net suaugusiųjų norai, siekiai ir svajonės – tokie patys.
Ramią lopšinę kartu šoko lopšelio-darželio „Pasaka“ neįgalūs vaikučiai (vad. Sonata Pakalniškienė, Aušra Dargienė, Jūratė Kensminienė) ir kultūros centro vaikų liaudies šokių ansamblis „Žirginėliai“ (vad. Justė Pultanavičiūtė), vėliau „Pasakos“ auklėtiniai ir jų auklėtojos dar suvaidino „Zuikių mokyklą“. Plungės specialiosios mokyklos moksleivių šokių grupė (vad. Daina Tamulionienė) breiką šoko kartu su kultūros centro šokių grupe „Hera“ (vad. Monika Gedgaudaitė). Socialinių paslaugų centro vokalo grupė (vad. Aurelija Grikštienė, Jurga Latakienė) dainavo kartu su stalgėniškiais – ansambliu „Spindulys“ iš Stalgėnų pagrindinės mokyklos (vad. J. Latakienė). Plungės specialiosios mokyklos vokalinio ansamblio solistė Vilmantė Šikšniutė (vad. Jurga Arlauskienė) pasirodė kartu su Mykolo Oginskio meno mokyklos vokalo grupe „Drugelis“ (vad. Lina Lukošienė).
Ypač gausi buvo jungtinė liaudiškos muzikos kapela, suvienijusi net keturis kolektyvus: Specialiosios mokyklos neįgaliųjų vaikų ir jaunimo kapelą (vad. Ramutė Paulauskienė, Danutė Gelčinskienė) ir Ritos Džiaugienės vadovaujamas kapelas – Plungės vaikų globos namų, ansamblio „Žirginėliai“ ir Mykolo Oginskio meno mokyklos „Mykoliukus“.
Jau ne vienerius metus šventėje kartu su plungiškiais linksminasi ir kolektyvai iš Rietavo, Telšių, Klaipėdos. Šiemet bene didžiausio svečių būrio sulaukta iš Telšių. Gražių dainų atvežė Telšių „Ateities“ pagrindinės mokyklos sveikų ir neįgalių moksleivių vokalo studija (vad. Nijolė Činskienė), trankias liaudiškas melodijas grojo Telšių vaikų su negalia centro folkloro ansamblis „Viltis“ (vad. Asta Lukošienė) ir Telšių kultūros centro vaikų folkloro ansamblis „Čiučiuruks“ (vad. Rita Macijauskienė). Iš Rietavo atvyko du kolektyvai – sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Rietavo viltis“ (vad. Angelė Arienė) nariai pasirodė kartu su Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklos liaudiškos muzikos kapela (vad. Jolita Budriuvienė). Kaip visada, įspūdingas buvo klaipėdiškių pasirodymas – „Medeinės“ mokyklos neįgalių vaikų ir jaunimo dainavimo studija (vad. Sergėjus Treščenkinas) dainas traukė kartu su jaunimo centro vokalo studijos „Vega“ (vad. Ieva Skergezienė, Jolanta Vasiliauskienė) atlikėjomis.
Koncertui baigiantis, sušoktas valsas – scenoje Plungės šokių ir laisvalaikio centro „Rueda“ (vad. Loreta ir Valdas Daujotai, Roma Kasteckaitė) šokėjai sukosi kartu su vežimėliuose sėdinčiais neįgaliaisiais. Vienai šokėjų porai šis valsas buvo ypatingas – „Ruedos“ šokėja Eglė su vežimėlyje sėdinčiu Edvinu kartu šiame renginyje šoko ir prieš dešimt metų.
Renginį „Mes esam vienodi, mes norime būti kartu“ vainikavo bendra visų kolektyvų ir Evelinos Anusauskaitės daina, po kurios Plungės kultūros centro direktorius Romas Matulis kolektyvų vadovams įteikė padėkos raštus, o atlikėjams – saldžias dovanas. „Po šio koncerto visada pritrūksta žodžių, bet, manau, kalbėti čia ir nereikia. Jūs viską pamatėte scenoje“, – sakė R. Matulis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Laikrastisplunge.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama laikrastisplunge.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Velykos… KITAIP (0)

Ar pavasaris, ar artėjančios Velykos čia kaltos, bet pastebiu, kad niūrių atspalvių nuotaikas vis dažniau keičia […]

2020-01-06
Summa summarum (0)
2019-11-29
Streikmetis (1)
- Naujienų archyvas -

Nuomonių ringas

Ar pritariate Vyriausybės sumanymui vasaros pabaigoje senjorams ir bedarbiams skirti po 200 eurų?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 laikrastisplunge.lt
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas